Jump to content

NobelEXC

Members
 • Content Count

  141
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by NobelEXC

 1. gorlock: Na początku myślałem, że będzie bardzo fajny model, który lekko i przyjemnie się sklei. W toku prac odkrywam kolejne mankamenty ( według mojej opinii, może dla innych to standard w 1:35 ):

  Rama - ok,

  Zawieszenie - ciężko spasować elementy i utrzymać równy poziom kół,

  Paka - jak narazie OK,

  Drobne elementy - przednie lampy to jakiś dramat, tylne skrzynki narzędziowe montowane pod paką wyglądają jakby je projektowali siekierą...

   

  To co widać na zdjęciach właśnie trafia do mycia i jutro malowanie. Czy na goły zielony mat kłaść sidolux o którym wiele się naczytałem na forum. Boję się jednak, że model będzie bardzo się świecił i brudzenie pastelami nie będzie wyglądać realnie ?

   

  DSC-3171.jpg

   

  DSC-3172.jpg

   

  DSC-3174.jpg

 2. Koła przygotowane w komplecie. Wydaje mi się, że jeszcze trochę za dużo brudu na nich jest. Spróbuje je delikatnie oczyścić. Już na starcie popełniłem jeden błąd. Pociąłem nie te felgi na koła zapasowe co skutkuje 4 piastami na przód i 2 na tył. Trudno. Przeżyję.

   

  Odnośnie spasowania elementów podwozia to największy problem jest zawieszeniem. Zarówno przód jak i tył wymagają bacznej uwagi. Punkty mocowania/klejenia osi i resorów pozostawiają wiele do życzenia.

   

  DSC-3149.jpg

   

  DSC-3150.jpg

   

  Silnik złożony i czeka na malowanie.

   

  DSC-3151.jpg

 3. Witam serdecznie.

   

  Jest to moja pierwsza relacja w tym dziele. Po 1-2 latach rozbratu z modelarstwem wracam do nieco mniejszej skali czyli 1:35. Wcześnie budowałem tylko ciężarówki w 1:24. Tym modelem chcę podszkolić swój warsztat o metody brudzenia, wash'ów itp. Kraz 214 ( malowanie LWP ) ma być rozgrzewką przed 255 również z Rodena. Mam nadzieję, że będzie wyrozumiali w ocenach i wesprzecie dobrą radą.

   

  Aktualnie sklejone jest podwozie i pomalowane czarnym matem. Kolejne elementy będą przygotowywane w najbliższym okresie w kolejności: silnik, kabina, paka.

   

  Pozdrawiam

  Oskar

   

  roden-804-1-35-kraz-214_12098.jpg

   

  zdjęcie pochodzi ze strony: www.ww-model.pl

   

  DSC-3147.jpg

   

  DSC-3145.jpg

   

  Koła zostały ubrudzone przy użyciu pigmentów AK.

   

  DSC-3143.jpg

 4. Witam,

   

  dawno tutaj nic się nie działo, przez różne zawirowania nie było czasu na klejenie Volva. Nadszedł jednak odpowiedni moment i powróciłem do modelarstwa. Nastąpiła mam zmiana planów zamiast Hoogendoorna będzie Volvo FH16 660 8x4 Torben Rafn + 5'ta oś. Zdjęcia z postępów poniżej:

   

  rafnjens16.jpg

   

  P1120755.jpg

   

  P1120761.jpg

   

  P1140355.jpg

 5. A tak mi do głowy przyszło: A może po prostu dyszel?

   

  Dyszel to z definicji elementy sztywno połączony z osią. Łabędzia szyja będzie poprawnie i ładnie ;). Czekam na kolejne postępy z prac.

   

  Pozdr. Oskar

   

  P.S. Jako bonus dorzucam pokaz podobnej naczepy ( Tropco, belgijskiego Broshuisa ).

 6. Na początek poszedł... hmmm... nie wiem jak to nazwać po polsku. Crane z angielskiego, ale jakoś "żuraw" po polsku mi średnio pasuje

   

  Jedyne słuszne tłumaczenie to: łabędzia szyja ( goose neck ).

   

  Powodzenia w budowie

 7. Witam!

   

  Kolor ładnie wyszedł, elegancko położony co w przypadku białego jest trudne. Mam jednak zastrzeżenia co do malowania uszczelek na dachu, chyba troszkę nie tak to wygląda?

   

  Wspomniałeś o malowaniu owiewek zakabinowych, czy może je rozciąłeś?

   

  Pozdr. Oskar

 8. Witam!

   

  Mineło trochę czasu, a do pokazanie nie mam za wiele. Udało się uporać z łożkiem, teraz tylko tylko muszę poprawić tył i bedzie ok. Gotowa jest również szuflada i nowe mocowanie wraz z poduszką amortyzującą fotel. Tyle na dziś

   

  P1070874.jpg

  kliknij, aby powiększyć

   

  Pozdr.

 9. Witam!

   

  Po nieudanym projekcie Ocean Race nastąpił przypływ chęci do działania i zaczynam relacje z budowy modelu w barwach firmy P.J. Hoogendoorn. Będzie to wersja 6x4 i postaram się jak najlepiej odzwierciedlić rzeczywistość. W tym momencie nie wiem jeszcze czy wspomogę się kalkomaniami czy szablonami czy jeszcze jakoś inaczej podczas malowania kabiny.

   

  Relację rozpoczynam od przebudowy wnętrza. Jako materiał bazowy służy mi Volvo FH16 z Italeri. Wstępnie obniżyłem tunel i rozpocząłem prace nad łóżkiem. Narazie elementy są ustawione na sucho do zdjęcia, więc proszę się nie sugerować nierównościami i odstawaniem części. Jak wspomniałem łóżko jest na etapie przygotownia, więc jeszcze dużo się zmieni.

   

  Życzę miłej lektury i czekam na sugestie:)

   

  c.d.n.

   

  P.S. na zdjęciach grupowych po prawej stronie znajduje się Italerowski bubel ;)

   

  hoogendoorn-013-border.jpg

   

  P1070566.jpg

   

  P1070570.jpg

   

  P1070571.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.