Jump to content

Mikolaj75

Members
 • Content Count

  2,225
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Posts posted by Mikolaj75


 1. W oczekiwaniu na "paper-plastik" procedura przedłużenia owiewki silnika - może się przyda:

  1. Na początek linie cięć - zestaw to wersja T z krótką owiewką i bulwą, w K potrzebujemy długiej owiewki za środkowym silnikiem - różnica istotna i nie da się pominąć.

  Jg2hGpul.jpg

  2. wycięte - w miejscu bulwy zlicowana z powierzchnią skrzydła płytka, owiewka zaś odcięta - ale uwaga - należy zdjąć około 2 mm od spodu - inaczej owiewka zachowa rozmiar z miejsca odcięcia i powstanie schodek:

  slpXkWyl.jpg

  3. owiewka doklejona:

  Rb6LhyQl.jpg

  4. część środkowa wypełniona grubymi płytkami i obrobiona:

  y1WfrpIl.jpg

  5. i fotka pod światło - udało się zrealizować założenia (nie ma schodka i zachowana liniowość):

  Q3zdsTYl.jpg

  • Like 7

 2. Skoro tak, to oczywiście przepraszam - wpisy odebrałem jako często pojawiającą się wymówkę dla braku staranności.

  Tym bardziej sugeruję skorzystanie z taśm typu Aizu czy Hasegawa czy też ewentualnie dokładnie dociętej Tamki. A litery - może po prostu zamówić kalkomanie?


 3. Dzięki :-)

  Dalsze prace dają nadzieję, że nie będzie tak źle z widzialnością wnętrza..
  Przygotowałem surowce na ramki okienne pamiętając o pomalowaniu ich od wewnętrznej strony:

  g4A0Mf7l.jpg

  Po doklejeniu dachu doszły wstawki uzupełniające oraz komplet ram okiennych. Zaopatrzone są w listewki, które pozwolą na łatwe wklejenie szybek. Poza szybami narożnymi nie powinno być kłopotów, no ale te narożne to będzie ciężki temat... Na szczęście w środku jest oczywiście ciemniej, ale jednak większość detali widać:

  wpOqKM1l.jpg

  Lxyb9Qdl.jpg

  p11NYOal.jpg

  FGtdkaTl.jpg


  CDN...

  • Like 1

 4. Dawno na lądzie mnie nie było, zrobię sobie IBG-owskiego Diamonda T w 72. Modelik przyjazny i dobrze pomyślany i spasowany, pododaję trochę Parta i d. wł.:

  i8xot7vl.jpg

  Jednak jak to czasem bywa niektóre części trochę za proste np grill, wobec czego w plasticzków wykonałem własny:

  pzKd4yfl.jpg


  HfXYme2l.jpg

  I taka ogólna przymiarka:

  zBXyj10l.jpg


  bLdDZL0l.jpg


  3MXgCYFl.jpg

  CDN :)

  • Like 3

 5. Dziękuję za dobre oceny :-)

  Tymczasem mało widowiskowe i mozolne prace szlifierskie, mimo całkiem dobrego spasowania wcześniejsze prace obróbkowe wymusiły dość mocne uzupełnienia (wstawki plastikowe, CA i tradycyjna szpachla). Chcę też pokazać, że podjąłem wszelkie starania, aby zabezpieczyć wnętrze przed pyłem ze szlifowania:

  avTrWZ6l.jpg

  BMwY6Zxl.jpg

  A teraz - obraz pod tytułem "Cały smutek detalisty..." I po co było to wnętrze dłubać...  ;o)

  Rn8p3uVl.jpg

  Na przedniej krawędzi wkleiłem nitkę plastiku - będzie ona mi dobrze pozycjonować ramki oszklenia, szczegóły prac niebawem:

  SDp8aipl.jpg


 6. Fajnie Ci idzie, jest staranność i myślenie. A babole się zdarzają i będą zdarzać, wiem co mówię 😉

  Górę oczywiście popraw, a dół to już oceń sam - przy mało drżącej ręce poprowadzisz aero. Osobiście uważam, że już samo włączenie koncepcji "tu pobrudzę, tam posmaruję, to się ukryje" jest z założenia błędne - niekiedy się udaje, ale z reguły widać, że to "ta" koncepcja :-)


 7. Dzięki panowie.

  eLCe - Silnik był prezentowany na kilku imprezach i na razie wygląda na to, że po raz kolejny będzie to możliwe dopiero z całym samolotem.

  kapsel - przy okazji zrobię fotkę, ale ogólnie masz pod nim szarą płytkę, która faktycznie jest kartą bankową. Także jako taki punkt odniesienia jest. Sam silnik - dla przypomnienia (bez dopalacza) ma 46 mm.

  • Like 1

 8. Zgadzam się z Grześkiem, słabe te paski.

  Do tego same utrudnienia poprzez wcześniejsze wklejenie wszelkich anten i chwytanek. Są taśmy np Aizu czy Hasegawa, masz wtedy tę samą szerokość i elastyczność.

  Dziobowi zdjęcie masek nie pomoże.

  No i jeśli już wmówisz sobie tę dwuleworęczność, to już zawsze będziesz o niej pisał, wklejał emotki, a postęp będzie niewielki...

  • Thanks 1

 9. eLCe - jest to zrobione na podstawie metody omawianej wiele lat temu w Aeroplanie przez Andrzeja Ziobra, choć z pewnymi zmianami.

  Otóż po wycięciu płytek, przeszorowałem je nieregularnymi ruchami bardzo grubym papierem ściernym, dzięki czemu powstały dość głębokie ryski. Później powierzchnia została wygładzona pilnikiem gąbkowym i pomalowana kolorem "drewnianym". Potem brązowy wash na kilka podejść - musi być wycierany z wyczuciem, żeby powstały różne zakresy wytarć, co ułatwia imitację drewna.

  Skoro się podoba, to się cieszę. Swoją drogą ciekawi mnie jak to działa na większych powierzchniach i jak wiara radzi sobie np z Fokkerowym płatem, jeśli nie chce korzystać z kalkomanii.. Temat do zbadania..

   

  • Thanks 1

 10. Dzięki wszystkim, nigdy bym nie sądził że teczka będzie tak miło przyjęta, małe to, takie niesamolotowe... 😉

  No to tak w każdym razie... Trzeba ten plankton jakoś upchnąć do kadłuba...

  kzO8witl.jpg

  I kilka zdjęć, bo po montażu już będzie trudno fotografować:

  Skorupa w ogólności:

  mrdmEsLl.jpg

  vtDkZVEl.jpg

  Fotele:

  9440a0el.jpg

  Blaty do biura:

  sufx0HNl.jpg

  i tablica przyrządów:

  xW6sIgFl.jpg

  CDN  :)

  • Like 8
  • Thanks 1

 11. Z modelu na model coraz lepiej. Podoba mi się, że zaplanowałeś malowanie na podstawie źródeł i bez trzymania się schematów. Interpretacja ciekawa. Pracuj jeszcze nad jakością budowy - czystość i geometria. Z pewnością będę zaglądał do kolejnego Twojego tematu :-)

  • Like 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.