Jump to content

toled

Members
 • Content Count

  1,012
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Posts posted by toled

 1. Wezmę go na foty to wszystko będzie jak na dłoni widoczne. Ogólnie jak na mój pierwszy model lotniczy o takim skompilowaniu to jestem dość zadowolony. Mniej więcej wiem już w jakiej kolejności co robić, gdzie trzeba się bardziej przyłożyć i na co uważać na przyszłości :

   

  Mając na uwadze ten warsztat następny w kolejce jest uroczy Trzmielik z Eduarda:)

 2. Raczej tak - wszystkie okienka są nakładane od zewnątrz. Całe szczęście nie ma też przesunięcia form. Najwięcej roboty mam teraz ze szpachlowaniem, potem szybki podkład, by zobaczyć czy trzeba poprawić łączenia.

  Przyznam, że najpierw miałem podejście do tego modelu - szybki projekt na weekend - jednak tak łatwo nie ma 🤣

 3. 20 minut temu, neptun1939 napisał:

  I błąd. Jest za ciemna ta farba. Powinno być malowane RLM 66. Jest znacznie jaśniejsza. 

  RLM 66 ma tyle odcieni co tęcza 🤣 A tak na poważnie - pomysły są trzy: 1. rozjaśnić German Grey 2. użyć jaśniejszej Tamiya XF22 - RLM Grey 3. użyć xf-24 tamiyi - dark grey

 4. 27 minut temu, Juffre napisał:

  Ładnie to zaczyna wyglądać :) Malowałeś już wnętrze czy to po prostu czarny podkład?

  Tak, wstępnie malowałem odcieniem German Grey jeszcze zanim zdecydowałem się na blachy,  dość ciemny, ale podobny do tego na zdjęciach oryginalnego wnętrza. Teraz wklejam te blaszki, które mogę pomalować z aero, potem przelecę jeszcze całość jedna warstwą koloru.

 5. Może się skusze:)(Edit: zamówiłem z Eduarda, do wersji H6, liczę, że będą pasować) Póki co na podstawie zdjęć dorabiam elementy, np. miejsce na mapy, jakieś przewody, do krzesełka dojdą jeszcze nóżki etc.

   

  IMG_20210424_152419.thumb.jpg.37d48575df8770b74312afad6c7d56a9.jpg

  • Like 3
 6. Postanowiłem spróbować sił w lotnictwie. Po długim namyśle padło na Heinkla 111 z Hobby 2000/ Hasegawy (jak zwał tak zwał)

   

  Malowanie pudełkowe, model na kołach, bez bomb i torped. Jedyna waloryzacja to pasy do fotela. 

   

  Osobiście projekt ten traktuję jako wyzwanie, czy podołam? Zobaczymy:)

   

  IMG_20210424_123524.thumb.jpg.764d8391ebaa51e966156c3df088287f.jpg

  • Like 2
 7. Ok, tych modeli jest tyle, że jak zacznę kombinować, to nie zdecyduję się za sto lat :D Wybieram He-111 z Hobby2000, jakby ktoś poprowadził mnie za rączkę i podrzucił mi linki (może być na priv) co jeszcze do niego dokupić tzw. must have, to byłbym wdzięczny, głownie z uwagi, że widzę że są różne wersję H3, H6, a nie chciałbym popełnić faux pas i zamówić coś, co nigdy w modelu nie występowało.

 8. Stwierdziłem, że jako odskocznię od pojazdów cywilnych skleję sobie latadło. Wstępnie wybór padł na nowy wypust Heinkel He-111H-3 Eastern Front 1941 1:72 od Hobby 2000 - czy to dobry wybór?  Czy są jakieś dodatki, których powinienem do niego użyć? Czy może iść w inne modele? Ogólnie patrzę na wizualny wygląd samolotu i skalę 1/72  i podobają mi się kształty Heinkela, Messerschmitta Bf 109,  P47 Thunderbolta, ale również Kawasaki. 

   

 9. Tak, na zderzakach jest chrom + takie cieniutkie listewki plastikowe tj. odbojniki 😛 Chrom od Uschii jest ciemniejszy od np. Molotowa czy AK, albo ja źle nakładałem, może trzeba więcej tego wetrzeć. Ale do H2R nada się idealnie, bo jedna warstwa zrobi taki czarny chrom, który na H2R właśnie występuje. 

 10. 9 godzin temu, jawkers napisał:

  A kolega ten silnik malował, czy to goły plastik jest?

  Sądze, że ten projekt to taka nauka i nie możemy oczekiwać cudów:) Chociaż boję się tego podejścia przy budzie, czy zostanie pomalowana, czy nie.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.