Jump to content

Solo

Members
 • Posts

  12,746
 • Joined

 • Days Won

  19

Posts posted by Solo

 1. Bardzo fajny model wizualnie, merytorycznie się nie wypowiem bo nie mam pojęcia. Podoba mi się bardzo subtelne zróżnicowanie odcieni poszczególnych paneli co w przypadku NMF zawsze jest ważne. Tutaj wyszło Ci to bardzo naturalnie. Podoba mi się też delikatne brudzenie na górze maszyny, za to dużo mniej to na dole.
  No i mam wrażenie że wash się wytarł do gołego w wielu miejscach, szczególnie w nitach.

  • Like 1
 2. Szczerze mówiąc to sam nie wiem czy te szwajcarskie pilniczki warto kupować dla potrzeb modelarskich. Tzn. jeśli ktoś dużo dłubie w różnych materiałach, dorabia sam różne części to faktycznie może to być przydatne. Ale jeśli ktoś jest prostym sklejaczem robiącym prosto z pudełka to chyba to jest jednak zbędny wydatek.

 3. Jimenez robi generalnie kiepską chemię moim zdaniem, ale akurat kleje produkuje/konfekcjonuje bardzo dobre. Lubię jego kleje CA, które nie zasychają latami i nie sklejają nakrętki. Lubię też tego Ultra, zasycha ładnie, dobrze trzyma, jest przezroczysty. Warto.

 4. A może mądrzej byłoby napisać wcześniej „uwaga, wprowadzamy pewne zmiany w silniku forum, może to powodować pewne niedogodności dla użytkowników, z góry przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość”. No ale po co sobie zawracać głowę uprzejmościami...

  • Like 1
 5. Akrylowa Tamiya to tak średnio psuje do pędzelka, choć ponoć ludzie tym malują. Rozcieńcza się ją nie wodą tylko rozcieńczalnikiem firmowym, niektórzy robią to alkoholem IPA. Jak jest świeża to pewnie 1:1 wystarczy do pędzla, a może nawet jeszcze mniej rozcieńczalnika.
  Co do Hataki to nie wiem, mam kilka niebieskich, dedykowanych do pędzelka ale one zdaje się nie potrzebują rozcieńczania.

 6. 9 minut temu, Anteq00 napisał:

  W jakich proporcjach powinno się rozrabiać farby akrylowe wodą?

  Które farby konkretnie? Z reguły akrylowe przeznaczone do aerografów jak i do pędzelków są w odpowiedniej gęstości i nie trzeba ich rozcieńczać.

 7. 7 minut temu, Qz9 napisał:

  Japońśkie narzędzia to akurat wcale nie Tamiya, jest wiele ciekawych w Polsce niezbyt znanych ...

  Tak, ale z Twojego posta wynikało że piszesz o narzędziach Tamiya.
  A o tych nieznanych i wartych zakupu mógłbyś napisać, zawsze warto się dowiedzieć co jest na rynku.

 8. 5 godzin temu, Raist napisał:

  Nic dziwnego, że podany wyżej sklep ma problem z ich sprzedażą skoro maja takie bandyckie ceny za wysyłkę

  Ja bym powiedział że cena dostawy nie gra tutaj jakiejś większej roli. A ceny dobrych narzędzi z reguły są wysokie, ale warto takie zakupy traktować jak inwestycję. Na dobrych narzędziach naprawdę nie warto oszczędzać.

 9. 2 godziny temu, Qz9 napisał:

  Tamiya się ceni a japońskie narzędzia są drogie ale wartge swojej ceny ...

  Szczególnie wiertła i wybijaki po kilkadziesiąt złotych za sztukę, nie mówiąc już o omawianych na forum niedawno rylcach do linii za blisko 100 zł, łamiących się pod wpływem wzroku. To samo można napisać o ich pędzelkach, które w żaden sposób nadzwyczajne nie są, a kosztują znacznie więcej niż markowe i dużo lepsze pędzelki dla artystów.
  Nie, niektóre narzędzia tej firmy nie są warte pieniędzy jakie za nie żąda.

 10. Nie wiem co masz na myśli pisząc o "uniwersalnych" gradacjach.
  Ja kupując moje pilniki kierowałem się zasadą, że chcę mieć (najchętniej) w danym profilu jeden pilnik do zgrubnego szlifowania, drugi do nieco drobniejszego. O polerowaniu nie myślałem, bo iglaki nie są do tego.
  Dlatego jeśli chcesz mieć iglaka do mocnego szlifowania to faktycznie #1 jest ok, może nawet #2, natomiast żeby coś nieco wygładzić to #3 będzie w porządku.

  • Thanks 1
 11. Widziałem jednego iglaka płaskiego #6, więc zdarzają się i takie, choć raczej jest ich niewiele.
  Póki co tych pilników tam nie brakuje, wybór wciąż jest bardzo duży, a o tym zwijaniu się firmy to słychać już chyba ze 2 lata jak nie dłużej, więc pewnie jeszcze jakiś czas można je kupić.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.