Jump to content

Prousse

Members
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Prousse

 1. Generalnie model takiej drezynki jest dostępny z wydawnictwa modelik za 30 pare złotych, ale ma sporo braków (brak układu wydechowego, sprzęgów, mało dokładna kabina itd...) Model był robiony dosyć chaotycznie i spontanicznie, nie mniej sporo pracy w niego włożyłem. Dodatkowo miał to być model konkretnej drezyny o tym numerze bocznym, więc jest dosyć spersonalizowany pod tym kątem ;) aktualnie robię drugi identyczny, ale to już na zamówienie dla gościa który odchodzi na emeryturę, a jeździł właśnie na tej drezynie połowę kolejowego życia

 2. Taka mała galeria drezynki, a właściwie wózka motorowego WM15a, którą można zobaczyć na polskich torach praktycznie codziennie.

   

  Jest to model zasadniczo wykonany z kartonu, ponieważ w ostatnim czasie znacznie częściej walczę z papierem ale min. koła, układ wydechowy, ośki i różne drobiazgi są z plastiku więc po części pasuje do tematyki forum :)

  Skala 1/25, ma 51 cm długości. Wykonana na podstawie zdjęć i oględzin, co umożliwia mi praca na PKP

   

  Projekt zrobiony głównie w paincie i gimpie. Diorama ze wszystkiego po trochu.

  Na dole zdjęcia niewidocznego za bardzo silnika, oraz kilka narzędzi Pana drezyniarza

   

   

  df82f063220c521f.jpg

   

  ec507b9362340f62.jpg

   

  6d5d3138567fcf8e.jpg

   

  6d92df16743ae80a.jpg

   

  84c057895ed8a467.jpg

   

  f34ccd07698b6307.jpg

   

  afe42c5927694f45.jpg

 3. tak mowie bo Missouri ma 94,5cm dlugosci !!!

   

  Tym oto zdaniem coraz bardziej nakłaniasz mnie do kupna tego okrętu a ostateczne zdanie podejmę gdy zobaczę cały skończony więc się staraj! :P

   

  Missouri miał 270m długości, więc jego długość w skali 1/350 to około 77cm !! Trochę logiki Panowie.

 4. Tak, wielkie dzięki za konstruktywną krytykę. Jako początkujący w tematyce olinowań, cały czas łapię się na tym, że chcę coś za szybko... Po kilkugodzinnych oględzinach tematyki want, wszystko zaczynam od nowa

 5. Glony, rysy i brud na królewskim okręcie :P ? Mój będzie raczej czyściochem, choć pokład ubrudziłem dosyć znacząco a i żagle nie będą białe. W technikach malowania też mam spore luki, zwłaszcza, że cały okręt maluję pędzelkami Italeri Aerografu jeszcze się nie dorobiłem.

 6. Zacząłem robić klejone, ale porzuciłem ten pomysł. Czekam na zamówione sznurki i do dzieła! Aczkolwiek olinowanie mnie przeraża. Mam znikome doświadczenie, więc obawiam się, że rzuciłem się na zbyt głęboką wodę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.