Jump to content

Sagittarius3d

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 1. Promocyjne pakiety kalkomanii w obniżonej cenie! Oferta ważna od poniedziałku do piątki (27.11.2017 do 01.12.2017) Nie przegap okazji - zapraszamy! Więcej informacji na naszej stronie www SAGITTARIUS3D
 2. Tylko dzisiaj i tylko w godzinach 9.00 – 21.00 obniżamy ceny aż o 30%. Więcej informacji na naszej stronie www SAGITTARIUS3D
 3. Przestawiamy najnowszy zestaw kalkomanii do Lim-6bis/Lim-6bisR. Zestaw dostępny zarówno w skali 1/72 jak i 1/48. Więcej informacji na naszej stronie internetowej TUTAJ Dla wszystkich zainteresowanych tym zestawem przygotowaliśmy kalki w promocyjnych cenach, do nabycia w naszym internetowym e-sklepie lub za pośrednictwem portalu aukcyjnego TUTAJ. Liczba zestawów w promocyjnej cenie jest ograniczona.
 4. Może jest ktoś na forum zorientowany czy magazyn "Lotnictwo z Szachownicą" nadal się ukazuje? W swojej biblioteczce mam bodajże nr 59 z końca zeszłego roku. Czy coś mi umknęło czy był to ostatni jaki się ukazał? ...już doczytałem w stopce redakcyjne iż nr 59 był ostatnim jaki został wydany - szkoda. Przepraszam koleżanki i kolegów za generowanie niepotrzebnych postów.
 5. Witam. Owszem jest nam znane zdjęcie na którym widać rzeczony numer (książka „Polski Samolot i Barwa 1943-2016”, T. Królikiewicz i R. Gretzyngier) chociaż przedstawia inny egzemplarz samolot nr '20'. Być może numer jest także powtórzony na przeciwległym skrzydle - ciężko to ustalić. Zwróciliśmy na to uwagę. Zważywszy na fakt że schemat malowania samolotów w 2.PNB w kresie wojny był, nazwijmy go radziecki, to szukaliśmy podobnych akcentów z powtórzonym numerem na innych dostępnych fotografiach z polskimi i radzieckimi samolotami. Poza tym jednym przypadkiem nie natrafiliśmy na podobny przykład malowania numerów. Ciężko jest dzisiaj ustalić czy to była regułą czy wyjątek. Niestety przy tak skromnej dokumentacji fotograficznej dotyczącej konkretnych egzemplarzy samolotów z tamtego okresu znaków zapytania może być więcej. Pozdrawiam.
 6. Przestawiamy najnowszy zestaw kalkomanii do Po-2/CSS-13. Jest to nasz drugi zestaw kalek do "Kukuruźnika" i tym razem komplet z malowaniami wojskowymi. Więcej informacji na naszej stronie internetowej TUTAJ Zestaw w skali 1/48 trafił właśnie do sprzedaży natomiast kalka 1/72 powinna być dostępna w jednym z miesięcy wakacyjnych.
 7. Miło nam przedstawić najnowszy zestaw kalkomanii do modelu MiG-17. W zestawie 8 wariantów oznakowania z lat 60/70/80-tych ubiegłego wieku. Kalka dostępna w skali 1/72 oraz 1/48. Więcej o zestawie TUTAJ Dostępne są także komplety kalkomanii do Jaka-23 (vol.1 oraz vol.2) w skali 1/48. Więcej o zestawach TUTAJ i TUTAJ
 8. Sagittarius3d

  Lim-2/MiG-15

  MiG-15bis Instytutu Lotnictwa Witam. Pracujemy nad nowym zestawem kalek w składzie którego chcemy umieścić elementy oznakowania do MiGa-15bis użytkowanego przez Instytut Lotnictwa. Udało się zebrać trochę informacji o tym samolocie, przydatne okazały się książki autorstwa panów Tadeusza Królikiewicza i Andrzeja Morgały, ale nieco gorzej jest ze zdjęciami. Nie udało się dotrzeć do jakichkolwiek zdjęć przedstawiających górne i dolne powierzchnie płatowca. Tu powstaje pytanie, czy na skrzydłach malowane były litery rejestracji a może szachownice? W związku z tym pytanie do szanownych forumowiczów. Czy ktoś dysponuje stosownymi fotografiami, albo zetknął się z takimi w publikacjach, względnie posiada wiedzę na temat malowania tego samolotu? Za wszelką pomoc z góry dziękujemy.
 9. Przedstawiamy najnowszą kalkomanię, zestaw do Jak-23. Część pierwsza poświęcona lotnictwu polskiemu jest już dostępna w skali 1/72 (skala 1/48 do nabycia niebawem). Część druga zawierać będzie malowania lotnictwa ZSRR, Czechosłowacji i Rumunii (łącznie 8 wersji oznakowania). Planowany termin wydania wrzesień/październik. Więcej o zestawie TUTAJ Od jakiegoś czasu dostępny jest także drugi zestaw z cyklu „Finnish MiGs” poświęcony MiG-owi 21-F13. Więcej o zestawie TUTAJ
 10. Domyślam się że kolegom chodzi o polskie oznaczenia w tej skali. Malowania egipskie i fińskie chyba są w komplecie razem z modelem, więc raczej nie warto ich powielać. Kalkę tylko z naszą szachownicą może dałoby się przygotować jako zestaw 'Mini" czyli tańszy. Co o tym myślicie, mały zestaw tylko z naszym malowaniem?
 11. Być może masz na myśli artykuł autorstwa Adama Skupiewskiego(?) pt. "Bratnia pomoc, czyli wietnamskie muzeum" opublikowany w czasopiśmie LOTNICTWO Aviation International nr 2/91. Możliwe że były także inne artykuły, ale mi do głowy przychodzi tylko ten.
 12. Chcielibyśmy, tym bardziej że ciekawych malowań An-2 nie brakuje a i dokumentację do opracowania kalek udało się zebrać. Pytanie tylko z jak dużym zainteresowaniem takie zestawy przyjmą klienci. "Malowania cywilne" cieszą się trochę mniejszym zainteresowaniem niż te "militarne". Staramy się jednak by w naszej ofercie były kalki i dla jednych i dla drugich, więc myślimy nad kolejnymi zestawami. Chcielibyśmy wydać jeszcze przynajmniej jeden albo dwa zestawy do An-2, rozważamy także komplet do Po-2/CSS-13. Niedawno wydaliśmy kalki do Mi-2 i planujemy przynajmniej jeszcze jeden zestaw do tego śmigłowca. Chodzi nam również po głowie jeden "duży" zestaw z malowaniami cywilnymi dla różnych samolotów. Coś na wzór zestawu '1.PLM Warszawa'. Myśleliśmy swego czasu o wydaniu całej serii kalek LOT-wskich, ale na dzisiaj nie podejmujemy tego tematu.
 13. W ostatnim tygodniu ukazały się dwa nowe zestawy kalkomanii ze znaczkiem strzelca. Pierwszy, to komplet „RWD-8 vol.1 DWL” z czterema wersjami malowania. W zestawie część elementów została zdublowana. Dopasowaliśmy je tak by kalkomanię można było wykorzystać do modeli różnych producentów. Opis zestawu na stronie producenta TUTAJ Drugi, to komplet do modelu An-2 w charakterystycznym malowaniu, przez wielu zwanym „końskim”. W tym zestawie również część elementów została zdublowana. Tutaj jednak zrobiliśmy to po to by można było zachować jednakowy odcień barwy czerwonej i białej na całym modelu. Dodatkowe elementy zostały tak przygotowane by wykonać pod nimi odpowiednie malowanie farbami. W instrukcji zamieściliśmy także specjalne wzory do wykonania stosownych masek. Opis zestawu na stronie producenta TUTAJ
 14. Pojawiło się kilka pytań więc już odpowiadam. Skala 1/72 – owszem, w ofercie będą również kalki do Mi-2 w tej skali. Inne malowania – jest plan by temat Mi-2 nie ograniczył się tylko do tego jednego zestawu. Potrzebujemy jednak czasu by wszystkie pomysły wcielić w życie, postaramy się również by kolejne kalki do tego śmigłowca były niemniej interesujące. RWD-8 – nie zapomnieliśmy o tym temacie, wręcz przeciwnie zestawy do PWS i DWL uległy nieco zmianie. Kalki pasowane były na model firmy IBG i stanęliśmy przed dylematem co robić ze względu na skrzydła (zainteresowani z pewnością wiedzą o co chodzi). Ponieważ kształt liter w rejestracjach jest uzależniony od kształtu/kątów skrzydła postanowiliśmy w obu zestawach przygotować dwa komplety liter – jeden dla skrzydła z zestawu fabrycznego, - drugi dla skrzydła poprawionego. Su-22 w 1/72 – w planie są kolejne zestawy do tego samolotu i zastanawiamy się nad rozdzieleniem konkretnych malowań do różnych kompletów. Raczej będzie to jedno z malowań w nowym zestawie a nie komplet tylko z tym jednym tak jak w skali 1/48. Uprzedzając pytanie – kiedy? – najszybciej do sprzedaży trafią kalki RWD-8. Proszę wybaczyć że nie podajemy konkretnego terminu, ale nauczeni doświadczeniem że planowanie to jedno a życie drugie wolimy nie deklarować dokładnych dat.
 15. Do sprzedaży trafił nasz najnowszy zestaw kalek. Tym razem adresowany do wszystkich którzy szukają nie tylko wojskowych malowań: PZL/Mil Mi-2 „Od upalnej Afryki po mroźną Antarktydę”. Na zestaw składają się elementy oznakowania i napisy eksploatacyjne dla jednej z pięciu wersji malowania. Dokładny opis zestawu na naszej stronie internetowej TUTAJ
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.