Jump to content

Daz

Members
 • Content Count

  733
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Daz


 1. Miałem nic nie pisać bo nie lubię rozkręcać "gówno burzy" ale właśnie przez takie podejście zacząłem unikać tego forum, i z tego co zauważyłem ta tendencja jest zwyżkowa wśród "forumowiczów" - ucieczka do normalności czyli wszędzie indziej . Udzielam się na kilku innych forach, a głównie na profilach FB poświęconych modelarstwu, i z przykrością muszę stwierdzić, że tylko tu i za każdym razem spotykam się z podejściem : "do czego by się tu do..bać" .... szkoda. Cooper po co te dogłębne analizy? Naprawdę będziemy rozpatrywać strukturę i zachowanie się betonu pod wpływem działaniem różnych sił? Naprawdę to w całym modelu tylko zauważyłeś , no poz tym że już taki był zrobiony. Tak się składa że autor tej dioramy co ją pokazałeś (Tomek Rojek) skontaktował się ze mną na moim profilu i bardzo ją pochwalił ciesząc się że ktoś stworzył coś podobnego do jego pracy, która zdobyła srebrny medal w Moson . Są komentarze odnośnie technki pracy, doboru materiałów, pomysłu na tematykę czyli typowo modelarskie zagadnienia, ale zawsze musi się pojawić temat : "to było, beto jest nie taki, a kolor liści na ziemi nie odpowiada porze roku" ... i zawsze się zastanawiam po co..... Panowie i Panie, jeśli moja praca pod względem modelarskim (artystycznym) się wam podoba , cieszy mnie to bardzo, jeśli nie , bo o gustach się nie dyskutuje również dobrze bo dziwne by było jak by każdemu z nas podobało się to samo , to nie zupa pomidorowa żeby każdy ją lubił, ale doszukiwanie się na siłę błędów lub też stwierdzenie , że takie coś już kiedyś było jest naprawdę słabe....


 2. Dzięki. Podstawa to płyta mdf, z nadrukiem betonu, wykonanym przez mnie od podstaw, podmalowany i ubrudzony washami i pigmentami, a ściana to płyta kartonowo gipsowa, także z nadrukiem (Sarajevo) wykonanym od podstaw, oraz nadruk podniszczony i ubrudzony pigmentami AK , a betonowy blok, który leży na ziemi to kawałek karton-gipsu


 3. Witam

   

  Dawno nic nie wrzucałem, więc trzeba to nadrobić. Na początek niemiecki transporter Sd.Kfz 9 "FAMO" od Tamiya, skala 1:35, z załogą (zestawowa) oraz dodatkami (głównie Tamiya i Italeri)

   

  2tF63NI.jpg

   

  pJK3RAP.jpg

   

  MlhYo9p.jpg

   

  scvsi1l.jpg

   

  canzPiQ.jpg

   

  GItETwi.jpg

   

  ofzAMXc.jpg

   

  79z9EsG.jpg

   

  zE0PCXf.jpg

   

  ttioyZ8.jpg

   

  XdkXMTg.jpg

   

  bw3ahY9.jpg

   

  x5qUl0U.jpg

   

  uVHnGhl.jpg


 4. Kupiłem dziś ten płyn o którym pisze Solo, w Obi za 7,90 i jest rewelacyjny Działa tak samo jak Tamiya. Porównałem go z Nitro + Aceton, bo wcześniej tym właśnie próbowałem działać, i przyznam że Płyn do mycia pędzli jest lepszy. Nie rozcieńcza czy rozpuszcza starej farby tyko ją momentalnie usuwa. Solo dzięki za bardzo trafną podpowiedz


 5. Panowie, mam pytanie. czego używacie do czyszczenia aerografu bezpośrednio po malowaniu, w celu zmiany koloru? Ja do tej pory używałem Tamiya Airbrush Celaner, ale od pewnego czasu nie ma go na rynku, jest to mocny agresywny środek i momentalie i idealnie rozpuszcza każdą farbę a akryle to nawet całkowicie zaschnięte. Czy możecie polecić jakoś podobny środek? Lub może jakąś samoróbkę? Ostatnio spróbowałem połączyć rozpuszczalnik nitro + aceton + rozcieńczalnik do akryli (wszytsko z Obi) i efekt jest dobry ale nie tak dobry jak Tamiya.


 6. Coś nietypowego, Rosyjski 1K17 , pojazd dziwny, i powiem szczerze że takiej ilości elementów do złożenia, u innych producentów nie znajdzie się. Każdy niby prosty element, który np u Tamiya był by całością tutaj jest rozbity na 5-7 mniejszych do złożenia.

  Wyszedł następująco

   

  nINBQJz.jpg

   

  eZVtMQy.jpg

   

  41dfSQf.jpg

   

  PuefF9b.jpg

   

  iN0zSVb.jpg

   

  C7tazW4.jpg

   

  oXzdzb6.jpg

   

  rKzUW8S.jpg

   

  DeyfXN6.jpg

   

  D1zkoFV.jpg

   

  RyTh10v.jpg


 7. Ciężarówka transportowa GMC 2 1/2 Ton, od Tamiya z dodatkami własnymi i przyczepą Italeri. Od razu powiem że może być to SF, bo nie bazowałem na żadnym zdjęciu, nie wiem czy ta cysterna na przyczepie nie jest czasem z okresu powojennego. Ciężarówka wraz z M32B1 i jeszcze dwoma lub trzema elementami będzie stanowiła część dioramki w tematyce "Warsztat polowy"

   

  Jvq2O9j.jpg

   

  BxGMune.jpg

   

  9E9ehwA.jpg

   

  ZHER4D9.jpg

   

  mliyeH8.jpg

   

  lOAtURJ.jpg

   

  nTdixKs.jpg

   

  2sIavls.jpg

   

  NSsLc6V.jpg

   

  GgZodcm.jpg

   

  g9HKD6x.jpg

   

  PiKUZMY.jpg

   

  wk5Tr1H.jpg

   

  eAEHjEZ.jpg

   

  3fs8zvo.jpg

   

  Je5Byvn.jpg

   

  YA8mWlP.jpg

   

  rvMzbER.jpg

   

  rvMzbER.jpg

   

  NBnlbQ1.jpg

   

  0xQpzcp.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.