Jump to content

RAV

Members
 • Content Count

  2,534
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

RAV last won the day on March 1

RAV had the most liked content!

Community Reputation

165 Excellent

Personal Information

 • Location
  Wrocław
 • Interests
  Lotnictwo, paralotniarstwo, fotografia, astronomia
 • Youtube
  Co "Youtube"?
 • Website

Recent Profile Visitors

2,406 profile views
 1. Dokładnie: usterzenie poziome. Składa się z nieruchomych stateczników poziomych i ruchomych sterów wysokości.
 2. Dopisałem już stosowny komentarz w wątku technicznym i może kiedyś ktoś to naprawi. Na tej zmianie silnika forum wyszliśmy jak stryjek na wymianie siekierki. A tymczasem, jak już wspomniałem, galerię można obejrzeć u mnie (i jeszcze gdzieś, ale nie wiem, czy bym bana nie dostał, gdybym napisał, gdzie).
 3. Niestety, przy okazji tego wątku okazało się, że zdjęcia bez https: (czyli na protokole http:) działają na Firefoksie, ale nie działają na Chromie i Edge'u.
 4. Faktycznie. Na Chromie też nie działa. Ale to chyba raczej sprawa dla Admina forum.
 5. Przypomniała mi się anegdotka z Etiopii jaką kiedyś wyczytałem lub zasłyszałem... Otóż zwykle, kiedy śmigłowiec lądował koło jakiejś wioski, natychmiast był otaczany przez mieszkańców ciekawych przywiezionych darów. Aż tu któregoś razu załoga się zdziwiła, że cały tłum zebrał się w pewnej odległości i nikt nie wita dzielnych lotników. W końcu wydelegowano jednego członka załogi, żeby się dowiedział, w czym rzecz. Ten powędrował do starszyzny i dowiedział się, że śmigłowiec stoi na polu minowym. Łączności radiowej z załogą nie było, więc nieszczęśnik musiał ponownie pofatygować się przez pole,
 6. U mnie widać od razu duże, miniaturek nie robiłem. Ale to pierwsza moja galeria na nowym silniku forum, który wprowadził nowe zasady wstawiania zdjęć, więc może coś zrobiłem źle... Tylko ja widzę zdjęcia? W razie problemów wszystko można obejrzeć u mnie.
 7. Czwarty prototyp (V-4) rakiety balistycznej Aggregat 4 (A4), znanej później pod bojowym oznaczeniem V2 (Vergeltungswaffe-2 – broń odwetowa nr 2). Próby trzech wcześniejszych prototypów były nieudane. V-4 został wystrzelony 3 października 1942 r. z Peenemünde i osiągnął wysokość ok. 85-90 km, stając się pierwszym dziełem człowieka w przestrzeni kosmicznej (według jednej z definicji linii Karmana: 50 mil, czyli ok. 80 km). Po osiągnięciu apogeum rakieta spadła do Bałtyku 190 km od wyrzutni. Replika tego egzemplarza znajduje się w Muzeum Historyczno-Technicznym w Peenemünde.
 8. Jasne... I jeszcze podobne do niego czasopismo dla terrorystów "Fanatyk plastiku".
 9. http://www.karaya.pl/pl/Lima+Oscar+Decals/26/mi-8-mi-17-pkw-sfor-ld72-005.html?ref=%2Fpl%2FLima+Oscar+Decals%2F26%2F3%2F1%2Fitems.html
 10. Jeśli spod znaku Akkura, to spodziewałbym się raczej Kovozavodów.
 11. Śmigło wygląda dziwnie. Aż sprawdziłem w zestawie, czy przypadkiem nie da się go wkleić tyłem naprzód, ale nie. Zbyt wyraźne podcięcie przy kołpaku i zbyt płaskie łopaty od przodu. Żywiczne zamienniki wyglądają dużo lepiej.
 12. Były też "Wiraże", które zdarzało mi się kupować, ale poziom nie dorastał "Skrzydlatej" do pięt. Za to przez kilka lat gromadziłem czechosłowacki dwutygodnik "Letectvi + Kosmonautika", wydawany na lepszym poziomie niż ówczesny tygodnik SP. W L+K najbardziej lubiłem monografie i bogate opisy nowych modeli, no i oczywiście schematy malowań na tylnej okładce. Potem Czesi wymyślili coś jeszcze lepszego - "Aero Plastic Kits Revue", ale to już początek lat 90-tych.
 13. Ja zacząłem kupować "Skrzydlatą Polskę" w połowie lat 80-tych (i szkoły podstawowej), stopniowo coraz bardziej regularnie, aż do gromadzenia całych roczników. Pod koniec lat 80-tych zacząłem samodzielnie poruszać się po Warszawie (a mieszkałem wtedy we Wrocławiu i w stolicy bywałem raz na kilka miesięcy) i zawsze wpadałem na Kazimierzowską, żeby uzupełnić starsze numery. Mieli je tam wyłożone do przeglądania i wybierania, więc nie rozumiem, skąd to Twoje "tylko tak napisali". No chyba że miałeś pecha i wpadałeś tam zawsze tuż po mnie... Wtedy to było jedyne polskie czasopismo, kt
 14. Jak na 40-lecie, to powinna być Columbia z białym zbiornikiem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.