Jump to content

Erni

Members
 • Content Count

  324
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Erni

 1. Wiele osób jedzie spontanicznie , niektórym moze szkoda stracić 10 zł jak nie wiedza czy przyjadą na 100 %.

  Fakt można wpłacić ,ale jest to kładzenie kłód pod nogi uczestnikom.

  Po drugie ,poza tutejszym forum impreza totalnie nie rozreklamowana , po koleżeńsku wsadziłem info na swoje grupy na Facebooku ,to moze i większa frekwencja będzie. Bardzo lubię Wasza imprezę, jeżdżę od lat ale takie poczynania zniechęcają bardziej niż przyciągają .

 2. W tym konkursie stawiamy na same prace,a nie na ich prezentacje na ładnej podstawce.

  Zapoznaj się z poprzednimi konkursami , z regulaminem na pewno wiele wyjaśni.

  Nie chcemy faworyzować żadnej kategorii ,i dając przyzwolenie na wypasione podstawki w figurach , jednocześnie by wypadało dać przyzwolenie samolotom i pojazdom , a tego chcemy tym razem uniknąć. Takie ustalenia podjęła administracja konkursu wraz ze sponsorami i tego będziemy się trzymali . Można pokazać ładnie figurę stojącą na drewnianej podstawce i z ziemistym podłożem.

 3. W mojej opinii totalny absurd z opłatami . Ile osób jedzie na ta imprezę z przyzwyczajenia. Lepiej znieście opłaty całkowicie , bo to będzie mega porażka tej imprezy. Założe się ze dużo ludzi przyjedzie nie świadomych i odbiją się z modelami od drzwi. Zmieńcie to póki się da, i dajcie lepsze info o imprezie bo poza tym forum to nigdzie nie ma ...no podlinkowałem na swej grupie na Fejsie.

 4. Po około 3 latach zatęskniłem za pancerka.Dla czystej radości własnej i relaxu zbudowałem sobie model Ziła-131 z firmy ICM w skali 1/35. Model prosto z pudełka, zero waloryzacji. Ideologia to składak z demobilu do renowacji przez kolekcjonera militariów. Model nie jest przedstawiony jako wrak.

   

   

  Zdjęcia

 5. Atmosfera jak co roku bardzo fajna. Duża giełda jedynie zasmucił brak stoiska Edka lub Airesa jak rok temu. Ciekawych modeli całkiem sporo. Niestety nie obejdzie bez minusów. Znowu podczas rozdawania nagród nie wiadomo za co poszczególne osoby zgarnęły nagrody. Z ocenianiem znowu coś nie teges. Organizator podczas rozdania nagród coś wspominał, że robiły to dzieciaki z modelarni. Dla mnie to śmiech na sali aby w tak prestiżowym konkursie oceniali młodzi. Wiele fajnych modeli nie zostało nagrodzonych, a sporo mających jakieś braki czy słabo wykonane. Zresztą było słychać wiele podobnych opinii na sali.

  Tak czy inaczej do zobaczenia za rok.

   

  Zgadzam się z Tobą w kwestii oceny modeli. Z tymi dziećmi z modelarni to mam nadzieję jakiś żart. Z całą sympatią do dzieciaków, oceny prac powinni dokonywać modelarze z większym doświadczeniem i pojęciem. Też uważam że wiele świetnych modeli zostało po prostu skrzywdzonych, pominiętych. Oczywiście z większością werdyktów się zgadzam, ale niektóre nagrodzone przypadki to jawne niedoróbki z większą lub mniejszą liczbą błędów. Moja pierwsza myśl po przejrzeniu stołów była "kto to do cholery oceniał - niewidomi?" przepraszam że tak piszę, ale uważam że ocena w wieli przypadkach była krzywdząca.

  Za to atmosfera festiwalu jak zwykle rewelacyjna.

   

   

  Kolego miły tak się stało że komisja sędziowska oceniające w tym roku modele , składała się i wyłącznie z ludzi dorosłych , znanych modelarzy mających duzy dorobek modelarski i wiele nagród w konkursach na swoim koncie. Nie byli to ludzie z łapanki , tylko osoby wcześniej poproszone o sędziowanie. Przy libi ni e libi nie ma 100% szans na wiarygodna i jedynie sprawiedliwa ocenę. Stań na miejscu sędziego i z około 120 modeli np pojazdów gąsienicowych wybierz 5 najlepszych. Dam głowę ze inna osoba nie dokona takiego samego wyboru. Tak wiec proszę podaj te przypadki które Ciebie tak zraniły mocno , że nazywasz sędziów niewidomymi.

 6. wasze marudzenia sa śmieszne. Przecież przy każdym stole cały czas w środku stało po 2 osoby. Do pilnowania modeli byli Harcerze, chłopaki z ASG, nauczyciele z MDK i kilku innych. Najlepiej marudzić, stękać itp. Modele przy wydawaniu proszono o kartki !! To ze ktoś odebrał modele jako ostatni jego wina , ale wcześniej sprawdzano to dokladnie. Sam zgubiłem jedna kartkę i musiałem przyprowadzić światka ze to mój model.

 7. fajnie że się podoba,nie jestem zwolennikiem mega brudzenia samolotów,a zwłaszcza współczesnych ,staram się nadać im trochę życia poprzez zacieki itp ale nie zaraz iść na maxa ,to mnie niekręci .Wiele szczegółów umknęło na zdjęciach w realu są ciekawsze.

 8. Witajcie,dawno mnie tu nie było ,ale cały czas coś robię.

  Chciałem się pochwalić jednym z ostatnich moich modeli a mianowicie Spitfire Mk I z nowego Airfixa. Model wzbogacony pasami Eduarda i tablica Yahu.

   

  P1270146_zpsxs5ds8xq.jpg~original

   

  P1270133_zpsk0fdxxbk.jpg~original

   

  P1270135_zps6xhcaj6v.jpg~original

   

  P1270137_zps26shxbph.jpg~original

   

  P1270143_zps9hyve4gq.jpg~original

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.