Jump to content

Spotter

Members
 • Content Count

  1,922
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Spotter last won the day on March 27

Spotter had the most liked content!

Community Reputation

23 Excellent

Personal Information

 • Location
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. marioba, wiem że zaraz się wkurzysz, ale to Ty skaczesz ludziom do gardła. Obrażasz Stojkovica że nie czyta ze zrozumieniem, a póki co to Ty wykazujesz te tendencje (np. kwestia ironicznej wypowiedzi dot. wash’a). To zaklinasz rzeczywistość, że nie malujesz modulacji, ale pokazując zdjęcia jak ją pięknie wykonałeś. No i na końcu rzuczasz tekstem że ktoś Ci skoczy do gardła, pomimo że właśnie sam to robisz. Jesteś w swojej wypowiedzi zaczepny. Prowokujesz ludzi. A kończąc napiszę parafrazując: to ja głupi nie wiedziałem, że całe życie malowałem modulując. Aaaa, i jak wynaleźli koło to myślisz, że od razu nazwali to koło? A może wheel? A może jeszcze inaczej? Mniejsza z tym. Ktoś coś wymyślił, ktoś inny to opisał i nazwał. Taka rzeczywistość.
 2. Czyli modulacja!!! Te lekkie rozjaśnienia to nie kleksy, tylko płynne przejście od jednego odcienia do drugiego. Czyli modulacja. Ale już chyba starczy tej dyskusji, bo się robi gównoburza.
 3. Sam sobie zaprzeczasz! Bo to co wykonałeś to jest modulacja. Więc sorry, ale rzeczywistości już nie oszukasz. A kto powiedział, że musisz mieć tyle odcieni poza producentami farb??? Ja maluję Tamkami i każdy wie, że z paletą różnorodności to tam trochę biednie. Ale mając tylko 3 kolory, możesz stworzyć niezliczoną liczbę różnych odcieni.
 4. Chłopaki, ale on to zmodulował. Wybrał panel light, czyli każdy panel porozświetlał od środka. Do tego dochodzi już wykonany weathering i efekt jest jaki jest, czyli bardzo dobry. Ja bym miże tylko pokusił się jeszce o rozjaśnienie krawędzi, ale jest bardzo fajnie.
 5. Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że teraz lekko w dół...
 6. Lufę masz krzywo. Za bardzo strzela do góry. Mowa o Browningu.
 7. Samo wykonanie działa jest a miarę ok. Tutaj można by się czepiać szczegółów, jeden by wykonał tak, drugi inaczej. Nie mniej jest ok. Ale merytorycznie to trochę leży. Po pierwsze działo stoi tuż nad brzegiem strumyka. Jak tam by podjechali wózkiem? Do wody? Nie sądzę. Figuranci mają na kaskach SS, zaś mundury nie są z SS. Takie działa były obsługiwane przez Luftwaffe albo wojska pancerne. Kolor mundurów masz niby pod kolor Luftwaffe. Emblematy SS na kaskach były tylko z jednej strony, nie z dwóch. Ja generalnie nie przejmuję się aż za bardzo merytoryką, ale twoje błędy są BARDZO rażące. A to niestety psuje odbiór. No i sami figuranci strasznie sie błyszczą. Czy twoje ciuchy też się tak błyszczą? Masz potencjał, więc wyciągnij wnioski i działaj dalej.
 8. Bardzo mi się podoba. Jest super.
 9. Prawdopodobnie rozjaśniałeś tylko bielą, a ta niestety powoduje że kolor płowieje i traci nasycenie. Można to poprawić filtrem po całości. Żeby uniknąć w przyszłości płowienia, rozjaśniaj jasnym kolorem a nie samą bielą.
 10. Reflektor masz krzywo. Na gaśnicy ślady po łączeniu form.
 11. Za mało zdjęć by go porządnie ocenić, ale na pierwszy rzut oka zbyt słaba modulacja. Monotonny i nudny.
 12. Sądząc po detalu, to jest to 1:72. Mała i trudna skala, ale nie może być wytłumaczeniem, że czołg wygląda jak zabawka. Świeci się i brak jakiegokolwiek urozmaicenia. Metalowe narzędzia strasznie się świecą. Jakby ktoś je polerował przez tydzień.
 13. Nie wiem czy to kwestia zdjęć, czy on faktycznie Ci wyszedł taki wyblakły?
 14. Tym filmem i swetrem chyba chciałeś odwrócić uwagę od modelu. Brawo za odwagę, że jednak dałeś zdjęcia. Patrząc na ostatnie zdjęcie zastanawiam się, czy on ma biało-szare kamo, czy jest pokryty nieudolnie śniegiem. No i chyba to drugie. Wiem, że u nas zimy ostatnio prawie bezśnieżne, ale przypomnij sobie jak wygląda dach samochodu po śnieżnej nocy. Wiem, że zimowe klimaty i śnieg to trudna sprawa, ale jednak wygląda to słabo.
 15. Podoba mi się. Całkiem fajnie zrobione brudzenie. Może troszkę bardziej bym powyciągał detale, ale jest ok.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.