Jump to content

Spotter

Members
 • Content Count

  2,601
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Spotter last won the day on November 21

Spotter had the most liked content!

Community Reputation

304 Excellent

Personal Information

 • Location
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

1,996 profile views
 1. Jakim kolorem rozjaśniałeś? Ja bym poszedł w biały. Nie mniej trudno tutaj o jaśniejsze odcienie przy tak jasnej bazie. Ale ok, działaj dalej. Jeżeli już nie chce ci się dalej podziałać z detalami, to dajesz kamo.
 2. No sorry, sam chciałeś Żeby nie zalać, to bardzo rozcieńczona farba (1:10 albo i więcej, bo jasne pigmenty są strasznie gęste) i niskie ciśnienie. I jedziesz po krawędzi tam i z powrotem, naście razy, aż będzie to ładnie widoczne.
 3. No nie bardzo. Nie ważne jak zrobione zdjęcia, to powinno być widoczne, rzucać się w oczy. A u ciebie tego nie ma. Popraw to. Krawędzie też za mało widoczne. Muszę się przyglądać aby cokolwiek zobaczyć. Ale jak pisałem wcześniej, wychodzi ci za mało kontrastowy. Idziesz w dobrym kierunku, ale boisz się kontrastów. Nie bój się, więcej różnorodności. Jak domalujesz kamo, jak walniesz na to lakier, jak użyjesz chemii olejnej, to te wszystkie ostre kontrasty pozanikają.
 4. Bardzo fajnie się prezentuje. Pacynka trochę psuje odbiór, ale sam nie jestem mistrzem w ich wykonywaniu. Model mi się podoba, chociaż pokusiłbym się na odważniejsze rozjaśnienia i modulację. Byłby wtedy żywszy, ciekawszy. Ale poza tym jest ok.
 5. Mała aktualizacja. Najpierw dwa zdjęcia z ciemnym szarym, które można by powiedzieć niewiele wnoszą, ale dla mnie to bardzo ważny etap. Bo gdy model jest cały czarny, to jest jedną, zlewającą się bryłą. Po tym ciemnym szarym kształty mi się uwypuklają, bo zaznaczam sobie krawędzie, linie, nity itp. Dzięki temu mam swego rodzaju przewodnik jak potem działać z rozjaśnieniami. Następne zdjęcia to już są rozjaśnienia, czyli modulacja. Nie jest to jeszcze koniec. Gdyby pojazd miał być w kolorze Panzergrau, to bym już go tak zostawił. Ale że to jest B&W, to białym
 6. Szanowni Koledzy, Chciałbym przypomnieć, że termin zgłaszania modeli do konkursu upływa już za miesiąc. Ich galerie na forum Scalefun muszą zostać opublikowane najpóźniej w dn. 23.12.2020 godz. 23:59. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału bo naprawdę warto. Łączna pula nagród wynosi 1 350,- PLN. Po więcej informacji zapraszamy na forum.
 7. Popraw balans bieli zdjęć, bo w zieleń wpadają. Kamo ładnie wykonane, zero odkurzu. Więcej powiem jak ten balans poprawisz.
 8. I po co robiłeś to brudzenie, skoro nie będzie nic widać? Ale źle nie wyszło. Bulik ma rację, że gąska za kołem napędowym powinna się unosić nad kołem jezdnym.
 9. Ja nie powiem z czym mi się kojarzy, bo od razu pewne osobniki mnie przyatakują. Ale model jest...no ładny to on nie jest.
 10. Lufa od Abera. O jakiej szparze mówisz?
 11. Witajcie, Mam do sprzedania DS’y typu CDP, czyli Canadian Dry Pin. Cena 30,- pln + wysyłka Paczkomat. Stan jak na zdjęciach.
 12. Nie, a powinienem? Jeżeli chodzi o słowackie, to mieli zdaje się takie samo malowanie jak Czesi, bo to były czeskie pojazdy. Gdy Niemcy weszli do Czech, to przejęli te maszyny i coś ok. 50 sztuk przekazali Słowakom. Ci tylko namalowali swoje oznaczenia. W końcu to model kupiony od Ciebie I jest szybciej niż się spodziewałem. Nie planowałem go rozgrzebywać póki co zdziałam innych moich modeli, ale sytuacja w wakacje mnie zmusiła do zmiany planów. Krótko mówiąc - miesiąc siedziałem na kontrakcie w hotelu i chciałem coś prostego i łatwego. Padło na to. Ale z tą łatwością to się
 13. Podoba mi się malowanie paki i graty na niej. Nie podoba mi się wykonanie szoferki. Za bardzo się błyszczy. Raczej przy takim pojeździe uderzyłbym w satynę z lekką domieszką połysku. No i trochę niechlujne wykonanie, tj. pomalowałeś opony na srebrno. Wygląda to jakbyś ich nie zabezpieczył malując zderzak.
 14. No nie, słabo to wygląda. Musisz jakoś to przerobić. Za bardzo odstaje.
 15. Zwis gąsienic jak u ruskich. Te zapasowe mają jakiś dziwny odcień. Kalka z tyłu zawinięta na rogu. Jaki miał być kolor pojazdu? Bo strasznie ciemny i nie do końca wiadomo co to ma być. Paka w środku zdecydowanie za czysta. Kompozycja fajna, ale ma swoje mankamenty, które niestety znacząco pogarszają dla mnie odbiór tego modelu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.