Jump to content

Spotter

Members
 • Content Count

  1,901
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Spotter last won the day on March 27

Spotter had the most liked content!

Community Reputation

20 Excellent

Personal Information

 • Location
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Generalnie pomijając merytorykę, to figsy całkiem nieźle Ci wychodzą. Znacznie lepiej niż u mnie. W sumie to muszę zacząć je robić, ale średnio mi się chce 😞
 2. Dzięki za miłe słowa. Generalnie też nie lubię jakoś tak bardzo styranych, więc pójdę w stronę lekkich otarć, rysek itp. Ale najbardziej mogę go zepsuć brudzeniem. Muszę uważać aby to zrobić ze smakiem i technicznie dobrze. Żeby nie zapieprzyć wszystkim, dając efekt kupy. Na T-34 trochę musiałem żeby zakryć zbyt ostre kontrasty. Tutaj baza jest ok, więc będzie się liczyć finezja.
 3. No, w końcu komp trafił z serwisu z powrotem do domu, to i można było wykonać zdjęcia tradycyjnym aparatem, a nie tym w telefonie. Od poprzedniego kroku to w sumie tylko doszły kalki i wash. A w zasadzie washo-flitr. Teraz przede mną rysy, obicia i zadrapania i na sam koniec coś, co mnie cały czas przeraża - syfienie, kurzenie itp.
 4. Spotter

  Sexton

  Nie i masz rację. Ale płyta jest też przykurzona. A bęben już nie.
 5. Spotter

  Sexton

  Model sam w sobie trochę nudny, monotonny, nijaki. Do tego to brudzenie też jakieś nie teges. Zwłaszcza te plamy błota na burcie. Płyta silnikowa uwalona, zaś bęben z kablem strasznie czysty. Ogólnie tragedii dla mnie nie ma, ale się niczym nie wyróżnia.
 6. No i strasznie ciemny się znowu wydaje
 7. Brawo! Wygląda to obecnie bardzo dobrze. Aż mi głupio, że w Ciebie zwątpiłem.
 8. No jest lepiej, ale nadal za słabo. Nie bój się jasnych kolorów i kontrastów. To później wszystko i tak ściemnieje i się zleje. Co do ilości warstw - jeżeli malujesz odpowiednio rozcieńczoną farbą, to możesz śmiało nawet 20 warstw położyć.
 9. Jestem obecnie pozbawiony komputera i zdjęcia robię telefonem. No i coś te kolory przekłamują. W ogóle trudno z tej szarości wyciągnąć dobre kolory na zdjęciach. No ja przynajmniej mam z tym problem. Chociaż Panzer grau powinien troszkę wpadać w niebieski z tego co kojarzę.
 10. Zrób coś z tym odkurzem, bo Ci masakruje model. Oby zimowe kamo sporo zasłoniło, bo póki co średnio to teraz wygląda.
 11. Zapomnij o moim warsztacie. Kupa wyszła straszna. Zerknij na moją Pz. III, którą obecnie robię. Tam baza kolorystyczna jest już całkiem dobrze zrobiona. Mimo że to szarość, da Ci pojęcie jaki efekt kolorystczny trzeba uzyskać. Etapy malowania możesz podejrzeć w innym warsztacie (Sd. Kfz. 8/2). Odnośnie kolorów dla Brytoli to się jeszcze nie zastanawiałem jakby to zrobić. Ich kolor jest całkiem trudny do zrobienia. I błagam, weź zrób porządne uchwyty na wieży. Zlikwiduj to co jest i zrób nowe z drutu. Chwila pracy a efekt dużo lepszy.
 12. Po washu, zaciekach i reszcie nie będzie nic widać. Bo już teraz trzeba się mocno przyjrzeć. Generalnie jest mdły i nudny. Bryła jest na tyle fajna, że ja bym się pobawił jeszcze raz. Swojego żałuję że schrzaniłem. Ale wtedy nie ta wiedza co dzisiaj...
 13. Miesiąc mija i zapewne spodziewacie się większych postępów. Ale niestety, po drodze urlop, wyjazdy służbowe i ogólne zmęczenie powodują, że czasu na modele jest mało. Detale i duperele powyciągane i pomalowane. Po zrobieniu zdjęć poszedł lakier pod kalki. Dzisiaj planuję je położyć, lakier na całość i ostatni można by rzecz etap czyli eksploatacja i brudzenie. Uprzedzam, aktualizacja może nie być za szybko, po przede mną urlop, wyjazdy służbowe i budowa oraz ogólne zmęczenie.
 14. Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że to jakiś pre-shading. Strasznie ciemne!!! Ale rozumiem, że na to jeszcze zimowe kamo?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.