Jump to content

Spotter

Members
 • Content Count

  2,082
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Spotter last won the day on January 3

Spotter had the most liked content!

Community Reputation

104 Excellent

Personal Information

 • Location
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

875 profile views
 1. Ale po co? Po co bawić się w zmywanie? Jeżeli malował dobrze rozcieńczoną farbą, a sądząc po tym jak maluje (poza kolorem), to zakładam że wie co robi. W takim wypadku może położyć jeszcze ze 30 warstw i nadal nie będzie tego widać. Lipa, spróbuj jeszcze filtr. Pomarańcz. Po całości. Jak nie wyjdzie, to ch.. z tym i rób dalej. Bo z tego co kojarzę, to miał to być model treningowy, wyciągnięty z czeluści złomowiska.
 2. Od początku mówiłem, że wystarczy położyć filtr.
 3. No kolorystycznie faktycznie blisko panzergrau, ale można to zfiltrować. Np. pomarańczowym filtrem.
 4. No wężyki całkiem nieźle. Tam z przodu trochę Ci ręka zadrżała i za dużo farby poszło. Ale ogólnie jest ok. Szkoda, że nie rozjaśniłeś jeszcze. Mogłeś się o to pokusić.
 5. No dobra, najjaśniejsza warstwa, czyli biały, położone. Na wannie jest jeszcze warstwa pośrednia między tym co pokazywałem ostatnio, zaś na wieży już nie. I już wiem, że przy B&W nie ma co się bawić w taką ilość warstw. Wszystko można ładnie wyregulować ostatnią, białą. Kwestia ile się tego nałoży. Teraz mam w planach rozjaśnienia punktowe pędzelkiem i lecę z warstwami bazowymi, kolorowymi. No, chyba że jeszcze wezmę się za obicia i rysy. Muszę to przemyśleć, czy chce mi się to robić teraz. W sumie jednak jak zrobię teraz, to będę miał bazę jasną, na którą dopiero nałożę rdzawy odcień.
 6. Fajnie wyszło. No kolor zdecydowanie lepiej teraz widać. Na powierzchniach o niewielkim nachyleniu bym jeszcze pociągnął jasnym. Bo musisz różnicować je. Na pionowych mniej światła, bo mniej dociera, na poziomych znacznie więcej. Niepotrzebne aż tak bardzo rozjaśniłeś tył na samym dole. Tam mniej światła dociera, więc powinno być ciemniej. A co do samego koloru, to on po lakierach i chemii ściemnieje. Zawsze można go w całości pociągnąć filtrem, aby wyciągnąć większą głębie kolorów. Także ten tego... działaj dalej!!!
 7. Na pewno musisz bardziej rozjaśnić, bo to zniknie pod chemią. A tak w ogóle to jaki to ma być kolor? Bo wygląda na brązowawy. Jeżeli panzergrau to popraw jakość zdjęć, aby bardziej oddawały rzeczywistość.
 8. Ciekawe...marmurki na wszystkich płaszczyznach. Hmmm...z ciekawością będę zerkał aby zobaczyć efekt końcowy.
 9. Widzę, że Ty dalej w te gąsienice cywilne z dawnej epoki. A że koledzy powyżej już Ci tak nakadzili, to ja nie będę. Powiem tylko krótko: Szczeżnij w piekle! 😉 A dla innych co to się mogą obrazić za taki tekst spieszę z wyjaśnieniem: to taki nasz żarcik😁
 10. Nie tak szybko. Póki co czekam mnie wyjazd i tempo prac na pewno spadnie. Ale chciałbym go zrobić w mniej niż pół roku 😁
 11. Kolejny jaśniejszy kolorek położony. Chyba dam jeszcze jeden szary a potem już tylko biel.
 12. Kolejny jaśniejszy kolorek położony. Chyba dam jeszcze jeden szary a potem już tylko biel.
 13. No teraz gąski niebo lepiej. Ja płaskie powierzchnie też maluję w marmurki, a wszystkie pochyłe z gradientem. Jednak im bardziej pionowa płaszczyzna, tym jasnego mniej.
 14. Spójrz na zdjęcie gdzie lufa celuje w obiektyw aparatu i wtedy zobaczysz co miałem na myśli. To czy była krzywo wklejona nie zauważyłem. Pokaż zdjęcia gąsek po tych twoich zabiegach, bo to chyba jeszcze nie jest na gotowo? A te zdjęcia malowana rozumiem, że w trakcie a nie teraz poprawki? Ogólnie bardzo fajnie zmalowany, ale na płaskich lub prawie płaskich powierzchniach ja bym jaśniejszym kolorem zjechał niżej. Zobacz na włazy od silnika. Je masz jasne w 3/4, ale samą płytę już tylko w 1/2. To samo z przodu. Poza tym ja zawsze powierzchnie płaskie, prawie płaskie jadę mgiełką tak, by te najciemniejsze miejsca były i tak jaśniejsze od tych najciemniejszych na pionowych elementach.
 15. Gąski za bardzo się błyszczą. Tak uwalone podwozie a gąska czyściutka. Do tego jakiś ciemny kolor jako baza, że niby trochę zaśniedziałe i może lekko przyrdzewiałe. Błyszczeć powinny tylko w miejscach styku z kołami oraz podłożem. Szkoda że lufy nie dałeś metalowej. Ta straciła jakoś obłości i jest krzywa. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Malowanie ok, ale ja bym więcej kontrastów dał. Ale to tylko ja.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.