Jump to content

Spotter

Members
 • Content Count

  2,295
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by Spotter

 1. Teumpeter ma świetne radełka do zimmu, także polecam.
 2. Pomaluj je czarną satyną a następnie zrób suchy pędzel z metalicznego. Będą lepiej wyglądać.
 3. No, teraz listowie wygląda lepiej. Już nie takie soczyste.
 4. Te krzaczki mi nie pasują. Za żywe ich kolory, za dobrze wyglądają.
 5. Szanowne grono modelarskie! Spieszę z informacją iż nasz konkurs pozyskał nowego sponsora. Jest nim Klub Modelarski KMSA. Do listy nagród dopisujemy nagrodę za najlepszy model wyłowiony przez kapitułę klubu KMSA, w wysokości 150,- pln! Zgodnie z powyższym do konkursu dopisujemy kolejną kategorię „Nagroda Pływaka”. Klub KMSA zajmuje się głównie tematyką błotno wodną, co oznacza że modele z tych kategorii będą bliższe ich sercom, ale wygra najlepszy ich zdaniem model zgłoszony do konkursu, bez względu czy będzie pływał, taplał się w błocie czy latał.
 6. Zależy czy kamo był robiony wg rozkazu polowo, czy mieli dużo czasu, czy nie. Nie mniej uważam, że nawet jeżeli liny mają być pociągnięte kamo, to i tak był je poprzecierał do koloru stali. Dałoby to fajniejszy efekt, niż tak równo pociągnięte kamo. Ale narzędzia na tym modelu nie są pociągnięte kamo, więc należałoby się trzymać konsekwencji. Więc albo wszystko w kamo, albo nic.
 7. Owszem, możliwe. Na etapie malowania musisz zrobić większe kontrasty. Bo chemia zawsze je maskuje. Aby był dobry efekt, na początku trzeba trochę przekolorować.
 8. A czemu liny holownicze nie pomalowane na stalowo?
 9. Krótki wstęp, ale konkretny. Jeżeli robisz zdjęcia makro, ustaw większą przesłonę. Wtedy cały pojazd będzie ostry a nie tylko część. I trochę dalej kadruj. Na małym ekranie cięzej mi się ogląda. Sam model, jak na 3. zły nie jest. Troszkę za mdły i monotonny w malowaniu, za bardzo żeś go przykurzył, uwalił chemią. I to widać. Układ jezdny w miarę w miarę zrobiony. Samo malowanie zbyt mało kontrastowe na początku, co przy tak agresywne chemii daje efekt jaki widać. Podsumowując: tragedii nie ma, potencjał jest. Działaj dalej, najlepiej załóż warsztat to już na etapie budowy i malowania się pomoże aby było lepiej. Popraw troszkę zdjęcia.
 10. Bardzo ładny, ale washa mu brakuje. Przez to momentami wygląda jak zabawka.
 11. Uwaga, uwaga! Pozyskaliśmy sponsora naszego konkursu, sklep modelarski Modelmania. Dzięki temu pula nagród się zwiększyła. W pierwszym poście nastąpiła aktualizacja.
 12. Oczywiście że tak. Wypuścili lata temu takie modele i nie będą tego zmieniać w konkretnym produkcie. Co najwyżej zaproponują nowsze modele już bez opcji silniczka. Tamiya opiera swój biznes głownie na modelach RC. Kiedyś wpadli na pomysł aby zrobić modele „zbuduj sobie sam i się baw”, które całkiem nieźle się sprzedawały, ale nikt nie dokupywał już silniczków. I tak powstał ich dział modeli plastikowych jakie znamy.
 13. Błąd. Rysy to Vallejo Silver Grey mocno rozcieńczony malowane pędzlem z długim włosiem, w razie potrzeby cieniowane wykałaczką.
 14. Mała aktualizacja. Młotkowanie zakończone, teraz zabieram się za brzydzenie. I masz rację. Działo jest póki co luźno wsadzone i ciężar lufy ciągnie to w dół. Jak już będzie klejone na gotowo, to zrobię tak, by było dobrze.
 15. Nic takiego nie mam na myśli. Chodzi mi o to, że wystarczy robić obicia i rysy tylko i wyłącznie jednym kolorem Vallejo do każdego koloru kamo.
 16. Uwierz mi, że jak będzie ci za mały kontrast to robisz to gęstszą farbą i tyle. Gąbką też da radę.
 17. Ustaw większą przesłonę w aparacie, wtedy zdjęcia nie bedą wyglądały tak jak teraz, czyli ostrość tylko na fragmencie. Ten model mi się podoba.
 18. Wystarczy Silvergrey od Vallejo do każdego koloru. Jak się go odpowiednio rozcieńczy, to nakłada się bardzo cienkie transparentne warstwy, które defacto rozjaśniają kolor bazowy. Nie widać, że to jest nie zielony, czy nie brązowy kolor.
 19. No i właśnie mamy dowód na to, że Oskar jest bez kreski, więc India też tak mogła wyglądać. Co raz bardziej uprawdopodabnia się teoria, że jednak kalki są dobrze wykonane.
 20. Fizycznie kasy się nie dostanie, ale i tak to jest lepsze niż model-nagroda który ci nie podpasuje i musisz sprzedawać.
 21. Zgadza się. Szpachla jest tylko do wygładzania i nakładania dosyć cienkich warstw. Ktoś, kto kiedykolwiek coś robił u siebie w domu (lub nie u siebie) związanego z płytami GK to wie, że łączenia i spoiny najpierw się kituje właśnie twardym gipsem, następnie wszystko gładzi gładzią. Także śmiało zachęcam aby w ten sposób to wykorzystać przy modelarstwie.
 22. Taką powierzchnię można urozmaicić malowaniem. Ale to już po ptokach, bo pomalowane. Olejami można to wyciągnąć, ale to jest baaaardzo trudne.
 23. Z zasady kreska być powinna i skłaniam się, że to jest błąd w produkcji kalek. Ale zdjęć SP-LCI jest bardzo mało (łącznie 7 na dwóch branżowych portalach) i może sie okazać, że na tej maszynie przy malowaniu dokonano jakiegoś błędu. Więc należy to sprawdzić. Nie mniej z kreską będzie bardziej prawdopodobne niż bez.
 24. Chociażby ten, zresztą tego samego autora: Ten też jest fajny: Albo ten:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.