Jump to content

Spotter

Members
 • Content Count

  1,926
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Spotter

 1. Sam sol, o ile nie jest z tych super silnych, niewiele zdziała bez pomocy modelarza. Ja zawsze na nierównych powierzchniach wciskam kalki w szczeliny miękkim pędzelkiem. Żeby kalka się trochę rozciągnęła i naciągnęła do powierzchni, na której ma leżeć.
 2. Sorry, ale te na wieży strasznie się srebrzą. Słabo to wygląda, zwłaszcza jak na warsztat SBS’owy.
 3. Bo robisz qrna dla przyjemności robienia a nie dla poprawności merytorycznej! I ja to szanuję i cenię.
 4. marioba, wiem że zaraz się wkurzysz, ale to Ty skaczesz ludziom do gardła. Obrażasz Stojkovica że nie czyta ze zrozumieniem, a póki co to Ty wykazujesz te tendencje (np. kwestia ironicznej wypowiedzi dot. wash’a). To zaklinasz rzeczywistość, że nie malujesz modulacji, ale pokazując zdjęcia jak ją pięknie wykonałeś. No i na końcu rzuczasz tekstem że ktoś Ci skoczy do gardła, pomimo że właśnie sam to robisz. Jesteś w swojej wypowiedzi zaczepny. Prowokujesz ludzi. A kończąc napiszę parafrazując: to ja głupi nie wiedziałem, że całe życie malowałem modulując. Aaaa, i jak wynaleźli koło to myślisz, że od razu nazwali to koło? A może wheel? A może jeszcze inaczej? Mniejsza z tym. Ktoś coś wymyślił, ktoś inny to opisał i nazwał. Taka rzeczywistość.
 5. Czyli modulacja!!! Te lekkie rozjaśnienia to nie kleksy, tylko płynne przejście od jednego odcienia do drugiego. Czyli modulacja. Ale już chyba starczy tej dyskusji, bo się robi gównoburza.
 6. Sam sobie zaprzeczasz! Bo to co wykonałeś to jest modulacja. Więc sorry, ale rzeczywistości już nie oszukasz. A kto powiedział, że musisz mieć tyle odcieni poza producentami farb??? Ja maluję Tamkami i każdy wie, że z paletą różnorodności to tam trochę biednie. Ale mając tylko 3 kolory, możesz stworzyć niezliczoną liczbę różnych odcieni.
 7. Chłopaki, ale on to zmodulował. Wybrał panel light, czyli każdy panel porozświetlał od środka. Do tego dochodzi już wykonany weathering i efekt jest jaki jest, czyli bardzo dobry. Ja bym miże tylko pokusił się jeszce o rozjaśnienie krawędzi, ale jest bardzo fajnie.
 8. Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że teraz lekko w dół...
 9. Lufę masz krzywo. Za bardzo strzela do góry. Mowa o Browningu.
 10. Samo wykonanie działa jest a miarę ok. Tutaj można by się czepiać szczegółów, jeden by wykonał tak, drugi inaczej. Nie mniej jest ok. Ale merytorycznie to trochę leży. Po pierwsze działo stoi tuż nad brzegiem strumyka. Jak tam by podjechali wózkiem? Do wody? Nie sądzę. Figuranci mają na kaskach SS, zaś mundury nie są z SS. Takie działa były obsługiwane przez Luftwaffe albo wojska pancerne. Kolor mundurów masz niby pod kolor Luftwaffe. Emblematy SS na kaskach były tylko z jednej strony, nie z dwóch. Ja generalnie nie przejmuję się aż za bardzo merytoryką, ale twoje błędy są BARDZO rażące. A to niestety psuje odbiór. No i sami figuranci strasznie sie błyszczą. Czy twoje ciuchy też się tak błyszczą? Masz potencjał, więc wyciągnij wnioski i działaj dalej.
 11. Bardzo mi się podoba. Jest super.
 12. Prawdopodobnie rozjaśniałeś tylko bielą, a ta niestety powoduje że kolor płowieje i traci nasycenie. Można to poprawić filtrem po całości. Żeby uniknąć w przyszłości płowienia, rozjaśniaj jasnym kolorem a nie samą bielą.
 13. Reflektor masz krzywo. Na gaśnicy ślady po łączeniu form.
 14. Za mało zdjęć by go porządnie ocenić, ale na pierwszy rzut oka zbyt słaba modulacja. Monotonny i nudny.
 15. Sądząc po detalu, to jest to 1:72. Mała i trudna skala, ale nie może być wytłumaczeniem, że czołg wygląda jak zabawka. Świeci się i brak jakiegokolwiek urozmaicenia. Metalowe narzędzia strasznie się świecą. Jakby ktoś je polerował przez tydzień.
 16. Nie wiem czy to kwestia zdjęć, czy on faktycznie Ci wyszedł taki wyblakły?
 17. Tym filmem i swetrem chyba chciałeś odwrócić uwagę od modelu. Brawo za odwagę, że jednak dałeś zdjęcia. Patrząc na ostatnie zdjęcie zastanawiam się, czy on ma biało-szare kamo, czy jest pokryty nieudolnie śniegiem. No i chyba to drugie. Wiem, że u nas zimy ostatnio prawie bezśnieżne, ale przypomnij sobie jak wygląda dach samochodu po śnieżnej nocy. Wiem, że zimowe klimaty i śnieg to trudna sprawa, ale jednak wygląda to słabo.
 18. Podoba mi się. Całkiem fajnie zrobione brudzenie. Może troszkę bardziej bym powyciągał detale, ale jest ok.
 19. Zdjęcia słabe, to i mało widać. Ale generalnie fajnie że się posłuchałeś rad i porozjaśniałeś. Nie mniej modulacja jest jeszcze słabo wykonana. Pytanie do Ciebie, czy Ci się chce zrobić to jeszcze raz, lepiej i porządniej, czy masz już dosyć i chcesz dociągnąć do końca.
 20. No masz rację. W sumie sugerowałbym Ci, tak na przyszłość, albo nawet na dokończenie tego wątku, o zrobienie wszystkiego aż do końca i wrzucenie w tego w jednym poście, albo w kilku zaraz po sobie. Wtedy będziesz mieć ciąg swojej pracy, bez przerw na dyskusje. A dyskusje na samym końcu.
 21. Z tymi szlaczkami musisz Łukasz jeszcze trochę poćwiczyć. Zimm trochę maskuje ich słabość, ale tylko troszkę. Fajnie, że chce Ci się taki poradnik zrobić. Jednak nie zgodzę się, aby powierzchnie płaskie malować tak samo jak te ukośne, czyli to co zaprezentowałeś, bo są nudne. Lepszy efekt moim zdaniem dodaje metoda punktowa, często wykorzystywana w lotnictwie. Od razu masz zróżnicowanie powierzchni.
 22. Wina fotek. Coś mi tym razem za dobrze nie wyszły. Ale tragedii nie ma. Z drugiej strony tam gdzie powinny być cienie jest ciemno, a tam gdzie powinno padać światło, jest jasno. Ot cała filozofia.
 23. Ostatnio czasu bardzo mało, tak więc i postęp prac znikomy. Młotkowanie w toku. Póki co wygląda to tak:
 24. Lubię pasażery, bo mam do nich sentyment. Lotnictwo cywilne to coś, czym się mocno interesuję i lata temu miałem ponad 50 modeli na półce. Niestety twój, mimo iż zaglądałem z zaciekawieniem, wygląda jak te moje na półce. A dodam, że robiłem je z 20 lat temu, jako niedoświadczony modelarz. Niestety nie powala. Wygląda jak zabawka. A szkoda, bo można było z tego wycisnąć więcej. Chociażby potraktować go połyskiem. No ale może następne, jeżeli się skusisz, będą lepsze. Nie ma co się poddawać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.