Jump to content

Spotter

Members
 • Content Count

  2,020
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Spotter

 1. Zakładam, że to były przeróbki polowe, a nie standardowe wyposażenie. Więc czego byś nie zrobił, będzie dobrze.
 2. Swój pierwszy model dostałem w wieku 7 lat. I tylko klej do tego. Wycinanie jakimś nożykiem plus stary pilnik od mamy. Bez malowania, bo to wtedy za trudne. Dlatego moim zdaniem kup coś, czego nie trzeba malować. Znajdź coś, co plastik ma we właściwych kolorach, kilku, że po złożeniu wystarczy nałożyć kalki i gotowe. Jeżeli złapie bakcyla, to potem poziom trudności będzie wzrastał.
 3. Wygląda całkiem fajnie. Ale faktycznie, ułożenie figurek mi nie leży. Oficer się wydziera a łysy ma to gdzieś, sztyfciarz coś gada do chłopa a ten się stawia (pozycja z założonymi rękoma), zaś baba opierdziela Niemców że jej przed domem zaparkowali. Niemcy wtedy wpadali i brali jak swoje, nie przejmowali się ludnością cywilną. Wywal cywili, ułóż germańców tak aby słuchali oficera i będzie lepiej. No i zamień łysego na jakiegoś innego. To jest początek wojny. Wszyscy w pełnym umundurowaniu i rynsztunku wtedy byli i raczej nikt by sobie nie pozwolił na chodzenie bez hełmu.
 4. Nie bój się kontrastów. Więcej rozjaśnień. Inaczej wszystko później zniknie.
 5. Qrcze, trochę ciemne te zdjęcia i ciężko to dobrze ocenić.
 6. Model i zdjęcia słabe. Błoto bardzo słabo wyszło. Napaćkane bez ładu i składu, w niektórych miejscach jakby ktoś szmatą pojechał po nim. Jeszcze sporo pracy przed Tobą.
 7. Jaka to skala? Bo wygląda jak zabawka. Poza tym strasznie się błyszczy. Aż za bardzo. Z suchym pędzlem na krawędziach trochę przesadziłeś. Tyle widzę, bo zdjęcia niestety ale tylko pogarszają sprawę.
 8. To błoto strasznie monotonne, nudne. Wygląda na mokre błoto ale schurzenach jest jasne, jakby już suche. Dodatkowo z przodu strasznie mocno odcięte. Jest pod spodem wanny a na przodzie prawie nic nie ma. A powinno trochę być. Jakiegoś przejścia brakuje. Z tyłu to samo. No i jeszcze ta prawa gąsienica. Coś jakby krzywo jest.
 9. No na tym nosie ten niebieski słabo Ci wyszedł. Masz schodkowanie o którym mówiłem.
 10. Nikt cię nie podpuszcza. Za cienki bolek jesteś na czwartego. I tyle.
 11. Ty już wiesz gdzie najlepiej potrenować 😉
 12. Zapewne w jakimś pudełkowym. Zachęcają mnie do zrobienia Polskiej wersji, ale to wymaga przeróbek. A ja nie lubię przeróbek. Chyba że różnice są tak małe, że i tak walną polskie kalki😁
 13. Moja obecna sytuacja w modelarni pozwala mi na to aby jednocześnie tworzyć dwa modele, więc zanim zakończy się w 100% Pz. III, która jest w lakierni, na warsztat trafia ta oto Valentyna: Prace już się rozpoczęły, ale z etapu budowy raczej mało będę pokazywał. Z dodatków planuję tylko Friule, zestawową metalową lufę i wymienię lufę wieżowego KM'u. Ten na wieży jest bardzo przyzwoicie wykonany, więc zostaje. Poza tym nie znalazłem innych, dedykowanych dodatków. Jeżeli ktoś gdzieś jakieś uwagi, porady itp, to pisać.
 14. Już się wziąłem, ale jeszcze nie zdążyłem założyć warsztatu, Moja obecna modelarnia pozwala mi na pracę nad dwoma jednocześnie Sprawdzałem waszą czujność 😉
 15. Prawie dwa równe miesiące upłynęły od poprzedniej aktualizacji. Ale to nie jest efekt mojego lenistwa, ale najpierw przeprowadzka, potem budowanie modelarni od podstaw. W końcu mam porządne miejsce gdzie wszystko mi się mieści i można spokojnie pracować. Trójeczka dostała już swoje kapcie właściwie pomalowane. Jeszcze kilka drobnych poprawek i jazda do galerii.
 16. Wariat jesteś, wiesz? Ale w pozytywnym znaczeniu.
 17. Dlaczego nie używasz elastycznej taśmy Tamki do zabezpieczenia obłości? Bo wydaje się, że na nosie będziesz miał lekkie schodkowanie na nosie.
 18. A czy ja coś pisałem o rdzy? Wziąłem pierwsze lepsze zdjęcie aby pokazać GRĘ ŚWIATEŁ, a nie rdze czy jakieś efekty eksploatacyjne.
 19. Czemu niestety? Zauważyłem, że osoby które nie pochwalają albo nie akceptują pewnych metod, nazywają to modą. Chyba tylko dlatego, że mają nadzieję iż to minie. Model nie ma być ładniejszy niż rzeczywistość. Model ma naśladować rzeczywistość. Na modelu pomalowanym jednolicie nigdy nie zobaczysz tego, co widzisz w rzeczywistości. Bo model jest za mały. Dlatego trzeba użyć pewnych technik, aby odbiór modelu był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistości. Zerknij proszę na to zdjęcie: Cały czołg jest pomalowany jedną farbą, jednolicie. Ale jak się przyjrzysz, to widzisz pewne refleksy, zacienienia, załamania światła. Na modelu, przy świetle studyjnym nie będziesz tego widział. Na stoisku, wystawie przy sztucznym świetle też nie. Dlatego się to maluje. Oczywiście każdy ma prawo malować jak mu się podoba. Ale jeżeli robi coś po swojemu a innym się to nie podoba, to niech się później nie obraża i nie twierdzi, że nikt się nie zna, a tylko on jest najwspanialszym modelarzem na świecie. I tak dla jasności - nie zamierzam nikogo na siłę przekonywać do tego czy owego. To jest każdego indywidualna sprawa jak robi i co robi. Ale wylewanie żalów i twierdzenie "bo mi się to po prostu należało" jest słabe. I tyle w tym temacie. Peace and make models
 20. Ty chyba nie rozumiesz pojęć płaski i czysty i to by tłumaczyło twoje uparte dążenie do tego, by za wszelką cenę udowodnić jaki to jesteś pokrzywdzony i znaleźć klakierów, którzy Ci przyklasną. Przez pojęcie czysty nie chodzi o to, by był utytłany w błocie jak Tobie się wydaje. Możliwe, że te maszyny były utrzymywane w nienagannej czystości. Ale w rzeczywistości masz grę świateł, różne odbicia i malując jednorodnie model, nigdy tego nie osiągniesz. Trzeba go trochę urozmaicić. Światło trzeba namalować, sprawić by model był trójwymiarowy, a nie płaski. Napisałeś, że użyłeś weatheringu. Możliwe ale tego nie widać. Nie widać aby na modelu były światła, aby linie były uwypuklone lub odpowiednio „zacienione”. Generalnie twój poziom malowania jest słaby. Wziąłeś aero, psiknąłeś równiutko jak lakiernik i jesteś z siebie zadowolony. A to nie tędy droga. Także albo się ogarniesz, trochę spokorniejesz i zaczniesz pracować nad malowaniem, albo zostaniesz maluczkim, który siebie uważa za najlepszego modelarza a inni się nie znają. Oczywiście tylko w twoim mniemaniu. I to piszę bez złośliwości
 21. A gdzie się podziała niezależność sędziów i uznanie ich wyroków? (Bez polityki)? Sędziowie są niezawiśli i uczciwi gdy sędziują jak chcę, inaczej się ich opluwa i krytykuje? Podstawa w jakimkolwiek sędziowaniu to zaufanie i uczciwość. Naprawdę, osoby krytykujące sędziowanie są żałosne. Uważasz się za lepszego? To czemu nie sędziujesz? Dlaczego to właśnie nie Ty oceniasz innych, tylko inni ciebie?
 22. Wiecie co pasuje do podsumowania tego wątku? Hymn Męskiego Grania 2019. On w 100% oddaje mentalność polaków i klimat w tym żalu. Zawsze jakaś kłoda na drodze leży. Ach, jacy my biedni jesteśmy.
 23. Widzisz, to są takie żarciki z Ciebie a Ty to wszystko bierzesz na serio. I tak samo podchodzisz do tego modelu. Życie to nie modele!!! Są ważniejsze sprawy. Idź człowieku wyluzuj, napij się piwa, pokochaj z żoną/dziewczyną/(tutaj wpisz cokolwiek Ci odpowiada) i przestań wylewać żale na forum i szukać poklasku. Jak już napisałem - model od tego nie stanie się lepszy. A jak napisał Solo - jest płaski, nudny, zabawkowy. Aha, a to że pokazuję pancerkę nie znaczy, że wszędzie widzę techniki z tego działu. Założę się, że pierwsze lepsze latadło jakie bym zrobił, byłoby dużo lepiej odebrane w kwestii malowanie niż twoje. Ale to nie są moje zainteresowania póki co.
 24. Piekło chyba zamarzło bo muszę się zgodzić z Solo!!! Qrcze, a jednak jesteś samokrytyczny. Jednak widzisz, że Tobie się wydaje, że model jest świetny i przyjmujesz to za niepodważalną prawdę. A tak z innej beczki - masz jakieś kwity na to, że tyle czasu poświęciłeś nad tym modelem? Bo widzisz, może brak udokumentowania modeloroboczogodzin powoduje, że Ci wszyscy nieudacznicy nie potrafią docenić twojego modelu. Papiery w końcu najważniejsze!!!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.