Jump to content

Spotter

Members
 • Content Count

  2,283
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by Spotter

 1. Błąd. Rysy to Vallejo Silver Grey mocno rozcieńczony malowane pędzlem z długim włosiem, w razie potrzeby cieniowane wykałaczką.
 2. Mała aktualizacja. Młotkowanie zakończone, teraz zabieram się za brzydzenie. I masz rację. Działo jest póki co luźno wsadzone i ciężar lufy ciągnie to w dół. Jak już będzie klejone na gotowo, to zrobię tak, by było dobrze.
 3. Nic takiego nie mam na myśli. Chodzi mi o to, że wystarczy robić obicia i rysy tylko i wyłącznie jednym kolorem Vallejo do każdego koloru kamo.
 4. Uwierz mi, że jak będzie ci za mały kontrast to robisz to gęstszą farbą i tyle. Gąbką też da radę.
 5. Ustaw większą przesłonę w aparacie, wtedy zdjęcia nie bedą wyglądały tak jak teraz, czyli ostrość tylko na fragmencie. Ten model mi się podoba.
 6. Wystarczy Silvergrey od Vallejo do każdego koloru. Jak się go odpowiednio rozcieńczy, to nakłada się bardzo cienkie transparentne warstwy, które defacto rozjaśniają kolor bazowy. Nie widać, że to jest nie zielony, czy nie brązowy kolor.
 7. No i właśnie mamy dowód na to, że Oskar jest bez kreski, więc India też tak mogła wyglądać. Co raz bardziej uprawdopodabnia się teoria, że jednak kalki są dobrze wykonane.
 8. Fizycznie kasy się nie dostanie, ale i tak to jest lepsze niż model-nagroda który ci nie podpasuje i musisz sprzedawać.
 9. Zgadza się. Szpachla jest tylko do wygładzania i nakładania dosyć cienkich warstw. Ktoś, kto kiedykolwiek coś robił u siebie w domu (lub nie u siebie) związanego z płytami GK to wie, że łączenia i spoiny najpierw się kituje właśnie twardym gipsem, następnie wszystko gładzi gładzią. Także śmiało zachęcam aby w ten sposób to wykorzystać przy modelarstwie.
 10. Taką powierzchnię można urozmaicić malowaniem. Ale to już po ptokach, bo pomalowane. Olejami można to wyciągnąć, ale to jest baaaardzo trudne.
 11. Z zasady kreska być powinna i skłaniam się, że to jest błąd w produkcji kalek. Ale zdjęć SP-LCI jest bardzo mało (łącznie 7 na dwóch branżowych portalach) i może sie okazać, że na tej maszynie przy malowaniu dokonano jakiegoś błędu. Więc należy to sprawdzić. Nie mniej z kreską będzie bardziej prawdopodobne niż bez.
 12. Chociażby ten, zresztą tego samego autora: Ten też jest fajny: Albo ten:
 13. Patrząc na stare zdjęcia na szybko, to na kadłubie kredki po SP nie ma. Co do skrzydeł to trzeba znaleźć zdjęcie z góry.
 14. Kolejny w którym moim zdaniem kolory zbyt intensywne, zabawkowe.
 15. Dawno Tygrysa nie było. Stęskniłem się za nimi😂 Sam zaś model mam odczucie, że jest trochę zabawkowy, pastelowy. Te kolory zbyt intensywne, zwłaszcza czerwienią walą numery taktyczne, co nie idzie w parze z brudzeniem. Fajniej by wyglądał jakby te kolory były stłumione. No i dla mnie brak różnorodności w kolorze bazowym. Poza tym jest ok.
 16. No, tutaj zdjęcie czołgu jest ewidentnie przepalone. Ale tak, figle potrafi nam zdziałać właśnie światło na rzeczywistych obiektach, zaś na modelach już niekoniecznie. Więc trzeba to jakoś zmalować. Byle z wyczuciem.
 17. Praktycznie budowa na ukończeniu. Zostało kilka dupereli dokleić, przygotować i można jechać z malowaniem. Nie mniej najpierw pójdzie podwozie i cały układ jezdny, następnie dokleję osłony i zmaluję resztę. Pytanie do znawców - dałem mu jedną antenę, ale wydaje mi się, że ma gniazdo na jeszcze jedną, po środku środkowej burty za kierowcą. Dać mu tam jeszcze antenkę, czy już nie?
 18. No to łoś zrobiony. Trzeba spinać poślady i kończyć dziada, bo kolejny szkrab się pcha na lakiernię Tak, było takie, ale było wężykowe kamo. Doszedłem do wniosku, że zrobię sobie małe SF, bo już miałem dosyć wężykowego kamo. Zamaskować - nie, raczej aby przytłumić kontrasty. Ale z drugiej strony nie są aż tak mocne. Na krawędziach najmocniej, ale krawędzie tak już mają, że się zawsze najbardziej rzucają w oczy.
 19. Tu nie do końca chodzi o to co napisałeś, ale o to by pokazać detale. Im mniejsza skala, tym same detale też mniejsze. Żeby je dostrzec, to musisz je kolorem podrasować, uwidocznić. Dlatego np. często modelarze twierdzą, że przy 1/72 trzeba zastosować większy kontrast niż przy 1/35. Modulacja jest zabiegiem, sztuczką która ma powodować, że model będzie się wyróżniał. Dobrze zrobionej nawet nie zauważysz, dopiero jak się przyjrzysz. Bez modulacji model będzie nudny, nijaki, a z przesadzoną będzie przekolorowany, bajkowy.
 20. Generalnie to stosujesz metodę B&W, ale tak nie do końca. Żeby to miało fajny efekt, to i tak robiąc czarno-białego trzeba to modulować, a potem położyć odpowiednio cienką warstwę, aby tego nie zakryć. U ciebie coś tam jest, ale to zniknie po dalszych zabiegach. Za mało kontrastu aby to później było widoczne.
 21. Ta wcześniejsza była fajniejsza. Ta już jakaś taka... no nie wiem, bardzo płytka i bezsensowna.
 22. Ależ gościu ma beke. Jeszcze nie zauważyliście, że to troll który robi to specjalnie aby się dowartościować? Wrzuca badziewie, pisze badziewnie i tylko czeka na te wszystkie komentarze i najzwyczajniej w świecie ma ubaw po pachy. Przestańcie pisać i komentować, to mu się znudzi i sobie pójdzie.
 23. Bynajmniej nie oznacza tego samego co przynajmniej. Nie że się czepiam, ale niewłaściwe użycie tego wyrażenia zawsze powoduje u mnie odczucie drapania pazurami po tablicy😉 Sam temat pożarnictwa bardzo ciekawy. Jest trochę modeli wozów strażackich, jak również wszelkiej maści latadeł. Ogólnie to nie moja bajka, ale z ciekawości z chęcią od czasu do czasu zerknę.
 24. Zipster, coś ci się pomyliło. To jest Dragon a nie nieśmiertelna Tamka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.