Jump to content

KRL

Moderators
 • Content Count

  2,204
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

Posts posted by KRL

 1. 19 minut temu, Usul napisał:

  Kurczę, dostałem taki model od żony w prezencie i trochę mnie przeraziłeś tymi wadami.

  Powiedz jak sobie poradziłeś problemem z podwoziem? na co jeszcze zwracać szczególną uwagę, może prowadziłeś jakiś warsztat?

  A swoją drogą to wyszedł Ci rewelacyjnie! 

  Problemy są głównie ze skrzydłami ich spasowaniem i wklejeniem. Ja zostawiłem delikatne szczeliny na dole i uzupełniłem później. Natomiast podwozie zwyczajnie nawierciłem i wkleiłem w środek goleni drut wzmacniający.  Tak by golenie utrzymały ciężar modelu.

  • Like 1
 2. Model dość trudny do sklejania głównie z racji wielkości mam tu na myśli rozpiętość. Spasowanie nazwałbym akceptowanym choć ze skrzydłami trzeba powalczyć. 

  Słabo także wygląda zamknięcie luków bombowych widać HB przewidziało raczej opcję otwartą, W kwestii ewentualnego manipulowania tym modelem to jest to problematyczne nie tylko z oczywistych powodów (wielkość), swoje robi też ciężar. Jest to pierwszy model na który lakier bezbarwny kładłem na dwa razy spód i na drugi dzień góra,

 3. Teraz, Jaro napisał:

  Świetnie się prezentuje to ptaszysko,tylko gdzie trzymać takie coś???

  Na to pytanie nie mam odpowiedzi i na szczęście nie muszę się nad tym zastanawiać. To gdzie postawić ten model to nie mój problem. Mam niestety inny jak go wysłać bezpiecznie.

 4. Moje modelarstwo to modele składane prosto z pudła więc oczekiwałbym by modele które biorę na warsztat były możliwie jak najbardziej poprawne.

  Niestety o tym modelu od HB nie będę w stanie powiedzieć nic dobrego.

  B-24D Liberator Hobby Boss skala 1:32, model w tej skali z bardzo słabym detalem a w zasadzie to nawet nie jestem pewny czy w ogóle o detalach można tu mówić. Silniki wyglądają jak powiększone z zestawu 1:72.
  Linie podziału są bardzo głębokie a nitowanie a w zasadzie jego brak w tak dużym zestawie jest czymś co pozostawia wielki niesmak.

  To nie wszystko są zdecydowanie większe wady - pierwsze to kalki które ograniczają się do absolutnego minimum.
  Druga kwestia to w moje opinii największa wada tego zestawu czyli jakość podwozia w całości wykonane jest z plastiku! Co przy tej wielkości modelu i konieczności obciążenia go ponad 250gr balastu kończy się szybkim rozjechaniem i połamaniem tych pseudo goleni. Do tego ala gumowe opony które także należą do czegoś co można uznać za wyrób opono podobny.

  Reasumując jest to model przypominający B-24 i jeżeli oczekiwania kupującego ograniczone są tylko do tego to i tak nie do końca zakup będzie uzasadniony bo nawet uwzględniając wielkość to wciąż zbyt drogi model w stosunku do jakości jaką otrzymujemy. Natomiast jeżeli zakupią go osoby które cenią sobie możliwość wprowadzania wielu zmian z użyciem różnych dodatków to zapewne będę mieć model dający wiele miejsc do poprawy.

   

  0HgnlVt.jpg?2wSiK3TN.jpg?1fXmloLT.jpg?2w1GjeRc.jpg?2Yr4RL9V.jpg?1PtKPnLL.jpg?1pjWNIlR.jpg?1KWDMg1V.jpg?1LQdwckE.jpg?1pS3Rwwr.jpg?1

  • Like 9
 5.  

  F-14A Tomcat VF-21 Freelancers.

  Model Trumpeter w skali 1:32 oczywiście wykonany prosto z pudła jedyne dodatek to kalki. 

  Zestaw dobrze znany wszystkim napisano wiele na temat jego wad i błędów merytorycznych. Pomijając te wady model dość łatwy w budowie.

  A sam model F-14 zawsze robi wrażenie w skali 1:32 więc ogólnie polecam ten zestaw.

   

   

   

  2JnP7qU.jpg?28Pnms1t.jpg?2SDQcVTc.jpg?1R4ov61X.jpg?18k1sM9c.jpg?2g2ivzIO.jpg?2AssehDx.jpg?1LUD0ACm.jpg?2Q3oYmPP.jpg?15G2Cff4.jpg?2

  • Like 15
 6. Tym razem zdecydowanie coś co trafia w moje modelarskie upodobania -F-4E Phantom II HAF samoloty Greckich Sił powietrznych są świetnym tematem dla wszystkich lubiących wyjątkowo mocno wyeksploatowane samoloty.

  Dodatkowo poza samymi możliwościami pobawienia się z weatheringiem miałem możliwość kolejny raz sięgnąć po naprawdę świetny model mam tu na myśli "składalność" praca przy modelu F-4 Tamiya to czysta przyjemność.

  Zapewne nie jest to ostatni samolot HAF które znalazł się na moim warsztacie już mam pomysł na A-7.

  Teraz zapraszam do galerii F-4E Phantom II Hellenic Air Force:


  OL04uCi.jpg?1

  g1MQ5sk.jpg?2XsrMktp.jpg?2bPE96c1.jpg?1XPQcTrp.jpg?1RCXHWYA.jpg?1Wswy1Ev.jpg?1EJO17je.jpg?1rJGpKHF.jpg?13el7sVG.jpg?1zfbXvKA.jpg?1eKbTku4.jpg?1tF6Iw2U.jpg?1bY5tCS5.jpg?1

  • Like 12
  • Thanks 2
 7. Po kilku dniach walki z przeglądaniem fotek w internetach, postanowiłem zapytać forumowiczów o dość banalny ale w skali 1:32 ważny drobiazg który spędza mi sen z powiek.

  Chodzi o F-4E Greckich Sił Powietrznych a dokładniej o biały i czerwony pasek pod no właśnie pytanie czy on jest tylko pod slotami czy widać go także gdy slot jest zamknięty.

  Według instrukcji malowania jest podane że biały i czerwony pas pod zamkniętymi slotami. Ale trudno mi odszukać zdjęcia potwierdzające to może ktoś z was zgłębiał ten temat. Wiem jest to duperela ale byłby to fajny kontrast.

  W zasadzie jedyne zdjęcie które znalazłem na którym coś widać jest poniżej.

  gmZgCjr.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.