Jump to content

KRL

Moderators
 • Content Count

  2,192
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Posts posted by KRL


 1. Tym razem zdecydowanie coś co trafia w moje modelarskie upodobania -F-4E Phantom II HAF samoloty Greckich Sił powietrznych są świetnym tematem dla wszystkich lubiących wyjątkowo mocno wyeksploatowane samoloty.

  Dodatkowo poza samymi możliwościami pobawienia się z weatheringiem miałem możliwość kolejny raz sięgnąć po naprawdę świetny model mam tu na myśli "składalność" praca przy modelu F-4 Tamiya to czysta przyjemność.

  Zapewne nie jest to ostatni samolot HAF które znalazł się na moim warsztacie już mam pomysł na A-7.

  Teraz zapraszam do galerii F-4E Phantom II Hellenic Air Force:


  OL04uCi.jpg?1

  g1MQ5sk.jpg?2XsrMktp.jpg?2bPE96c1.jpg?1XPQcTrp.jpg?1RCXHWYA.jpg?1Wswy1Ev.jpg?1EJO17je.jpg?1rJGpKHF.jpg?13el7sVG.jpg?1zfbXvKA.jpg?1eKbTku4.jpg?1tF6Iw2U.jpg?1bY5tCS5.jpg?1

  • Like 10
  • Thanks 2

 2. Po kilku dniach walki z przeglądaniem fotek w internetach, postanowiłem zapytać forumowiczów o dość banalny ale w skali 1:32 ważny drobiazg który spędza mi sen z powiek.

  Chodzi o F-4E Greckich Sił Powietrznych a dokładniej o biały i czerwony pasek pod no właśnie pytanie czy on jest tylko pod slotami czy widać go także gdy slot jest zamknięty.

  Według instrukcji malowania jest podane że biały i czerwony pas pod zamkniętymi slotami. Ale trudno mi odszukać zdjęcia potwierdzające to może ktoś z was zgłębiał ten temat. Wiem jest to duperela ale byłby to fajny kontrast.

  W zasadzie jedyne zdjęcie które znalazłem na którym coś widać jest poniżej.

  gmZgCjr.jpg


 3. 6 minut temu, M.A.V. napisał:

  Piękny !    :super:

  PS: świetnie wyszło oszklenie - serio taki dobry materiał wyjściowy, czy dużo pracy to kosztowało?

   

  To efekt polerowania choć sam materiał był dobrej jakości już na wstępie.


 4. O ile wiem problemem są kalki które wykonał Trumpeter zresztą z kalkami Trumpka są w wielu zestawach problemy. Znalazłem także nie co inna wersję tego malowania ale kolory oznaczeń na stateczniku także odbiegają od włąsciwych.


 5. Tym razem jeden z moich ulubionych modeli w mojej opinii jest to jeden z dwóch najlepszych modeli odrzutowców w skali 1:32 Trumpetera.

  Model dość skomplikowany i wymagający w budowie ale bez większych problemów w zasadzie ma dwa słabe punkty pierwszy to osłony silników które jak myślę z założenia Trumpeter wymyślił że będą pozostawały otwarte a co za tym idzie ich dopasowane gdy chcemy je zamknąć jest słabe i wymaga to sporo pracy. Podobnie jest w materii "nosa" który także wymaga sporo czasu by dopasować go do reszty kadłuba jeżeli chcemy zamknąć radar.

  Reszta pasuje do siebie bardzo dobrze i bez problemowo.

  Tyle o samym modelu.

  Na początek oryginał 

  BYzFA5i.jpg

   

  Gotowy model:

  UMMA5ik.jpg?19T0NBCK.jpg?1roVoRr2.jpgtwYpoOn.jpg?1WxOYhAr.jpg?1dQRlhUG.jpg?2Mmyo8AG.jpg?1iD3bq1i.jpg?2V658ysg.jpg?2SBzffTr.jpg?16VUCZ8G.jpg?1UjKqb9u.jpg

  • Like 12

 6.  F-18C od Academy skala 1:32

  Na początek kilka słów o samym modelu - zapewne jest to najlepszy model F-18 dostępny na rynku w skali 1:32, dobry detal dość dobrze spasowany choć model wymagający. W zasadzie jedyny większy problem to wloty powietrza które wymagają sporo szlifowania i szpachli. Reszta elementów pasuje dobrze a sam zestaw umożliwia wykonanie F-18 w wersjach wczesnych jak i tych późniejszych.

  Reasumując jeżeli możecie kupić ten model to z pewnością warto będzie sporo pracy ale F-18 prezentuje się efektownie szczególnie w tej wersji. Model wykonany prosto z pudła.

  Poniżej kilka fotek:

  WMrIuor.jpg?1hCGPyb5.jpg?15f12LKY.jpg?1Hh5aWP5.jpg?1yVyS0UZ.jpg?1qVq2Ovb.jpg?13iYdRty.jpg?1nHUTxPR.jpg?1

  • Like 8
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.