Jump to content

KRL

Moderators
 • Posts

  2,233
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Posts posted by KRL

 1. 18 minut temu, kozborn napisał:

   Czy tam był jakiś jaśniejszy filtr zastosowany?

   

  Jeżeli masz na myśli filtr nakładany na całość to nie, natomiast miejscami nakładałem kolor tonujący i za każdym razem przecierałem to miejsce papierem P1500.

 2. F-4C Phantom II Tamiya 1:32.

  Model dobrze znany więc nie wymaga jak myślę szerszego opisu, pozwolę sobie jedynie na stwierdzenie że  w mojej opinii to najbardziej przyjazny model w skali 1:32. Składa się jak klocki lego  a ilość potrzebnej szpachli jest symboliczna. Szkoda że nowy model Phantoma Tamki w skali 1:48 nie zachował tego podziału elementów.

  Dość nietypowo dla mnie,  jednak zgodnie z życzeniem zamawiającego model posiada żywiczne dysze silników i jest pomalowany produktami ogólnie dostępnymi w sklepach modelarskich (Hataka)

  Wytyczne które otrzymałem do budowy były w zasadzie dwie - Ma to być F-4C ale absolutnie nie z numerem bocznym 829 i ma być "heavily worn out" 

   

  Tyle w kwestii opisu, 

   

  2yE5sCt.jpg?1agBKo2r.jpg?11XYmvBd.jpg?1MCQdqEB.jpg?1DMclmPP.jpg?1NMimFqG.jpg?1nLjiaq6.jpg?10zJvqeT.jpg?2YdfyQZ7.jpg?2oNY5ejM.jpg?15nlCRgS.jpg?1MZTitjf.jpg?1IDei4gY.jpg?1k66YkM8.jpg?1AIR1ppQ.jpg?2WhxIMUJ.jpg?1oOBUgbs.jpg?1

   

  • Like 12
 3. 8 minut temu, seven up napisał:

   Osobiście bym bardziej go spłowiałego zrobił . Podmalówki by były wyrazniejsze. Tak  czy inaczej świetnie wyszedł ten model:super: PS. Mam w planach też Greka  TA-7 1/48.

  Nic tylko bierz na warsztat i pokazuj co tam wyszło. Uwielbiam modele Greckich samolotów. Jest tam naprawdę dużo możliwości do zabawy.

 4. Tym razem model którego wykonanie sprawiło  mi spora radość choć nie z powodu jakości samego zestawu ta jest fatalna.

  Jak myślę za sprawa zużytych form jest mnóstwo nie doskonałości na powierzchni elementów linie podziału i nity zanikają a sama powierzchnia była mocno porowata. Spasowanie elementów także nie jest najwyższej klasy. 

  Nie mniej jednak Greckie samoloty są zdecydowanie ciekawym materiałem dla osób które nie przepadają za tworzeniem modeli samolotów które właśnie opuściły mury fabryki.

   

  A-7E Corsair II Hellenic Air Force Trumpeter 1:32

  Zdjęć w necie tych samolotów jest bardzo dużo ponieważ o ile się nie myle były to ostatnie użytkowane w czynnej służbie A-7 na świecie.

  Poniżej kilka fotek poglądowych.

   

  Jpkta5q.jpg?1VON9iy7.jpg?18TLaoC3.jpg?1

   

  A-7E Corsair II Trumpeter 1:32 

  Model wykonany prosto z pudła z wykorzystaniem pozostałości kalkomanii po różnych modelach i oznaczeniami Greckimi do których zrobiłem maski we własnym zakresie.

   

  7pf4DAj.jpg?1DD1zciP.jpg?19618G9m.jpg?1TzPo5wf.jpg?1Onc2kGx.jpg?1NeaQKlV.jpg?1S2b2j6K.jpg?1veBEPG1.jpg?1lX9QiIF.jpg?1Lr2z6Dk.jpg?1k7cDeOZ.jpg?1InWweuh.jpg?268rW1aE.jpg?2

  • Like 15
 5. Z całej nowej serii modeli w skali 1:32 Italeri skleiłem wszystko od F-104 przez Mirage III we wszystkich wersjach do F-35.

  Ostatni  z serii nowych modeli to Tornado w mojej opinii jest to też najsłabszy model z nowo opracowanych przez Italeri. Problem podstawowy to "przekombinowanie" model jest technologicznie pocięty na zbyt wiele elementów a to prowadzi do sytuacji w której spasowanie modelu staje się trudniejsze i mniej precyzyjne. Pomijam kwestię szybkości składania ponieważ dla większości modelarzy nie ma to znaczenia. Słabo wypada fartuch okalający mechanizm skosu skrzydeł wykonany z gumy która się żle i brzydko układa. Słabo też zaprojektowana sam mechanizm skosu który współpracuje z mechanizmem ustawiania właściwej pozycji  pylonów . Po prostu nie może to działać zbyt długo i nie działa długo.

  Model Tornado Italeri bardzo przypomina mi modele KH pocięte bez większego sensu na trylion kawałków. Osobiście też nie lubię a wręcz nie rozumiem części wykonanych z blaszek. W Tornado większość mechanizmu odwracacza ciągi jest wykonane z blaszek. Elementy wykonane z blaszek  są zwykle zbyt cienkie, powodują efekt w którym  elementy są bardzo "płaskie" dodatkowo spasowanie ich pozostawia BARRRRRRRRDDDDZZZZO dużo do życzenia. 

  Osobiście uważam że wybór między częściami wykonanymi w tradycyjny sposób i blaszkami powinien być zawsze pozostawiony modelarzowi. Jak ktoś chce używa blaszek,  jak nie wybiera elementy z ramek.

  Detale tu oczywiście jest lepiej niż w modelu Revell jednak można by się spodziewać więcej przy aktualnych możliwościach. Osobną kategorią są linie podziału a raczej w tym wypadku przepraszam za słowo ROWY podziału są dosłownie gigantyczne. Na modelu który prezentuję wyżej w ogóle nie ma washa a i tak całość podkreślenie linii podziału  wydaje się bardzo wyrazista.

   

  Ogólnie modele oceniam jako rozczarowanie.

  • Like 1
  • Thanks 1
 6. Historia tego modelu rozpoczęła się od kalkomanii które podrzucił mi znajomy twierdząc że sam nie ma pomysłu bo jak patrzy na F-18 w tym malowaniu to ma wrażenie jakby oglądał czarnobiałe zdjęcia.

  Sięgnąłem do netu i faktycznie w momencie gdy natchnąłem się na fotkę F-18A  VFA-125 w zimowej scenerii nie licząc kilku akcentów na samolocie wydawało się że zdjęcia są czarnobiałe.

  W wielkim skrócie to była inspiracja do budowy tego modelu.

  F-18A+ Hornet  Academy 1:32 o samym modelu mogę napisać że jest dość skomplikowany i wymagający w budowie ale jednocześnie naprawdę dobrze spasowany.
  Model z przyzwoitym detalem z bogatym wyborem uzbrojenia.

  Tyle w materii wprowadzenia
  Model nie licząc kalkomanii wykonany prosto z pudła malowany Hataka Red

   

  jt4JcoZ.jpg?2NG6oF41.jpg?2BgNAP2V.jpg?1BWIHy2e.jpg?1ZtVBAUS.jpg?1NfoEU16.jpg?1IzKe3o9.jpg?1XGrJdWf.jpg?2OWEf9lX.jpg?2

  • Like 7
 7. 7 minut temu, GreGG24 napisał:

  Jestem pod wrażeniem. To jednak kawał maszyny. Czym cieniowałeś malowanie?

  Standardowe tonowanie właściwy kolor Plus dodatek białego  lub czarnego a dokładniej koloru blue-black 

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.