Jump to content

KP.Taurus

Members
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by KP.Taurus

 1. Też tak miałem kiedyś z X-22. To chyba wynika jakieś reakcji która zachodzi w tym lakierze w stanie płynnym po połączeniu z MLT.

  Lepiej nie dodawać MLT do X-22 jeśli nie wykorzystamy mieszanki od razu.

  Podobny efekt zachodził też, jak pisali niektórzy koledzy w lakierach Hataki. Widocznie też były sprzedawane w stanie jakiegoś rozcieńczenia z rozpuszczalnikiem.

 2. Owiewka GWH ma minimalnie szerszą podstawę, ale w części wypukłej przekroje są identyczne. Długość też jest identyczna.

  Aby zastosować owiewkę Kinetic w modelu GWH należałoby tylko podkleić paski polistyrenu poszerzające ją w części w której umieszczone są zamki.

  Natomiast w Modelu KH owiewka Kinetic jest za szeroka z przodu przy wiatrochronie i idealnie pasuje pasuje z tyłu przy zawiasie. Ale przy takiej wymianie wiatrochron też wymagałby zmiany. 

 3. Owiewka w Su-35 KH faktycznie jest słaba. Raz, że mocno soczewkuje, dwa że że jest za mała w przekroju poprzecznym w porównaniu do GWH i Kinetic.

  Od lewej Kinetic, w środku KH, dalej GWH

  DSC_0008.thumb.JPG.cd9eb8499169d51dd7f8abfd270285a6.JPG

  Porównanie przekrojów poprzecznych - od lewej Kinetic Su-33, KH i GWH:

  DSC_0012.thumb.JPG.ea9d189ba322470b1f87780d45527f79.JPG

  Kinetic - idealnie jednakowa grubość ścianek na całym obwodzie, KH - za mała, za gruba i z dużymi płaskimi powierzchniami w podstawy, GWH podobna do Kinetic, ale też płaska u podstawy. Te płaskości powodują tak mocno widoczne soczewkowania u KH i GWH

  W mojej opinii najlepiej zrobił to Kinetic. 

 4. Napisz do GWH. Z reguły takie reklamacje firmy te uznają. Ja miałem przypadek źle odlanej ramki przeźroczystej do Su-33 Kinetica. I po dwóch tygodniach nowa ramka była do odebrania na poczcie (fakt miało to miejsce jeszcze na długo przed COVIDEM). Ale wysłanie maila i opisanie sytuacji nic cię nie kosztuje. 

  • Like 1
 5.  

  14 minut temu, M.A.V. napisał:

  wracając do tematu przewodniego tego wątku....

  a chłopaki z MikroMira planują też takiego "smoka" ale będzie pewnie kosztował worek złota :

  box.jpg

   

  dokładnie to 1550 PLN w Martoli. Ktoś chętny?

   

  Można "jechać" po Mikromirze, jak ostatnio wielu robi to po Armie :)

  • Like 1
 6. 4 godziny temu, Solo napisał:


  Ja naprawdę nie potrafię zrozumieć takiego egoistycznego podejścia do życia, ja tylko rowerkiem sam jadę, bez zrozumienia że to wszystko trzeba mnożyć przez ogół społeczeństwa, w efekcie czego w finale mamy tysiące zakażeń i setki zgonów.

    8 godzin temu, Lipstein napisał:

  Mi chodzi raczej o obawę czy na rowerze podjechać do paczkomatu

  Ja ostatnio podjechałem i nikt mnie nie aresztował, ani nawet do mnie nie strzelali. Więc chyba można.

   

  No to jak to w końcu jest?

  Można, czy nie można?

 7. 29 minut temu, Stojkovic napisał:

  na tej grafice średnio to widac, ale na fotkach widziałem osmalenie dolnej części ogona nad silnikami - rozumiem, że po prostu tak się brudziły?

   

   

  Wszystkie Tornada będące w użytkowaniu brudzą dosyć mocno statecznik pionowy, a to wynika z konstrukcji odwracacza ciągu (Tornado nie ma bowiem spadochronu hamującego).

   

 8. Cążki na pewno warte są polecenia. Sam używam od około roku. Warto jednak jest posiadać inne do "grubszego" materiału, a te używać tylko do precyzyjnego wycinania.

  Naddatek po obcięciu jest naprawdę niewielki , a krawędź cięcia gładka. Dla perfekcjonistów wystarczy lekkie przetarcie papierem o małej gradacji lub wyrównanie ostrym ostrzem na wyciętym elemencie..

  • Thanks 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.