Jump to content

GreGG24

Members
 • Content Count

  233
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Posts posted by GreGG24


 1. W dniu 12.03.2020 o 19:02, Bengal napisał:

  mam mieszane uczucia, nie wiem czy nie zmyć/pomalować na czarno od nowa lewej strony

  muszę przemyśleć i zrobić test na czymś obok czy nie za duży będzie kontrast

  88445887_571916640075663_7532531592393129984_n.jpg

   

  Według mnie nie jest przesadzone. Pod farbą bazową i tak to prawie zniknie. Ma być jedynie delikatnie widoczne, a jak będzie kamuflaż fiński, to na czarnym i tak musisz zrobić postshading jakiś...

  • Like 1

 2. Kolejny model, kolejne doświadczenia. Podoba mi się godło na ogonie, z tego co pisałeś w relacji malowałeś je od ręki. Oprócz wymienionych już przez kolegów mankamentów zauważyłem jeszcze: krzywo naklejoną gwiazdę na prawym skrzydle i pomalowane na szaro, kolorem spodu bomby i rakiety, oraz czerwone Sidewindery na końcach skrzydeł. Jeśli miało to być uzbrojenie ćwiczebne, to takie w Izraelu jest malowane na niebiesko. Wnęki podwozia, w przeciwieństwie do umorusanego samolotu, są dziewiczo białe.

  Oprócz tego linie podziału w przypadku izraelskich samolotów w tej skali wychodzą dość ostro, bez rozmycia. Zakładam, że malowałeś od ręki, bez maskowania.

  • Thanks 1

 3. W dniu 10.02.2020 o 16:50, tlb napisał:

  Dzięki za info, ale są już niedostępne. Coś pokombinuje. Mam trochę jakichś starych kalek, w sobotę kupiłem jakiś zestaw, w którym były gwiazdy,  wykorzystam może trochę tych z zestawu, część będzie pomalowana. Jakoś wyjdzie, mam nadzieję...

   

  Gwiazdy, godła eskadr i numery mam, jeśli prześlesz mi na PW, jakie chcesz zrobić malowanie, to Ci wykroję ze swoich.


 4. W dniu 5.02.2020 o 10:57, Mitrandir napisał:

  Z Airfixa była mniejsza dwusilnikow wersja HH-53 Super Green Jolly Giant 😏... Gwiazda jak mniemam będzie biała :szampan1:

  Niemniej z miłą chęcią zobaczę twoją pracę tutaj na forum Zapraszamy do założenia warsztatu 😎

  Pewnie trochę potrwa, zanim się za niego wezmę. Tak, chodzi o wczesny CH-53, jeszcze w malowaniu trójbarwnym sprzed wojny Jom Kippur. Dwa nich wykorzystano do przeniesienia "zdobycznego" egipskiego radaru, który przechwyciło izraelskie komando podczas Wojny na Wyczerpanie.

  • Haha 1

 5. W dniu 5.02.2020 o 22:30, tlb napisał:

  Nie mam jeszcze żadnych kalkomani. Szukam i szukam i znaleźć nie mogę także same gwiazdy chyba będą  namalowane.  Zależy mi na poprawnym sklejeniu i pomalowaniu w barwy izraelskie. Mniej mnie interesuje gdzie i kto na danym samolocie latał. Może i mało profesjonalnie, ale trudno. Nie jestem historykiem działań wojennych.

  Na weekendzie powinienem wrzucić jakąś aktualizacje.

  Polecam zestaw Armycast 72022 do izraelskich F-16A Netz i F-16C Barak. To jedyny w miarę dostępny w naszych szerokościach zestaw.


 6. W dniu 11.12.2019 o 01:19, Mitrandir napisał:

  Dziękuje, dziękuje 😁...

  ...160 stencils after :diabel:

  Italeri bardzo po macoszemu potraktowała temat, więc nie pozostało nic innego, jak skompletować  brakujące oznaczenia. 😁

  Trzy dni i 8 kompletów kalkomani później wyglada to tak. :szampan1:

  received_437878076905937.jpeg

   

  Bardzo fajne porównanie, tego malucha też mam, a do dużego się przymierzam, ale z Airfixa. No i też będzie z niebieską gwiazdą z boku.


 7. Gratki. Fajnie wyszedł. Jak ogólnie oceniasz Special Hobby w porównaniu do Italeri? Ja w zeszłym roku robiłem Izraelczyka, malowałem aerografem, ale maskowanie przy tej wielkości to była masakra.

  • Haha 1

 8. Podziwiam zaciętość, model wyszedł całkiem porządnie. Przyłączam się do kolegów - jest Airfix w nowych formach, Revell, nawet HobbyBoss, od których można zacząć.

  A jeśli masz wątpliwości, co jest w pudełku, zawsze możesz skonsultować się tu:

  https://www.scalemates.com/

  Ja już dużo pieniędzy zaoszczędziłem na nie kupowaniu kota w worku...


 9. Obserwowałem warsztat, trzymając kciuki. Bardzo fajnie wyszedł, nad brudzeniem możnaby nieco pomarudzić, ale z drugiej strony szukając zdjęć do mojej budowy znalazłem zdjęcia również BARDZO utyranych Miraży. Mam model Eduarda jeszcze z pierwszych wypustów, ale trochę mnie odstraszyłeś, a po tym, co przeszedłem przy budowie modelu w 1:72 z RV, naprawdę mam duży respekt przed Mirage IIIc w jakiejkolwiek bądź skali. Chyba poczekam ze dwa lata, aż Special Hobby spełni swoje zapowiedzi.

  • Thanks 1

 10. W sobotę skończyłem wreszcie model, który zaszedł mi mocno za skórę.

  Miał to być szybki projekt, Weekend Edition, jak sama nazwa wskazuje, a trwał prawie pół roku, w tym kilka tygodni leżenia na warsztacie, gdyż całkowicie utraciłem do niego cierpliwość.

  Myślałem, że podobnie do FW-190 Eduarda, który składał się niemal bez kleju, będzie to szybki spacerek, jednak okazało się, że model ma dużo mankamentów, niektóre udało mi się naprawić, z innymi nie poszło tak dobrze. Niektórzy koledzy zapewne będą się pastwić, zapraszam, do woli.

  Ostatecznie jakoś to wygląda, stoi już na półce w towarzystwie innych węgierskich maszyn, w tym Me-210.

  Malowałem go farbami Mr Hobby, zarówno C jak i H. Kalkomanie pochodzą z zestawu węgierskiej firmy HAD.

  Warsztat modelu jest również dostępny na Forum.

  IMG_6660.JPG

  IMG_6661.JPG

  IMG_6662.JPG

  IMG_6663.JPG

  IMG_6664.JPG

  • Like 2
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.