Jump to content

riderZ056

Members
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by riderZ056

 1. Ktoś klei modele kartonowe i plastiki jako odskocznię? No zasiadam i obserwuję (robię to samo)
 2. Powiem inaczej: to co jest w pudełku mi w zupełności wystarcza. Od nadprogramowych detali mam inne modele na biurku.
 3. Tak, można, nawet tutaj były odlane na masce. Usunąłem je. A fototrawionych nie będzie, bo nie ma sensu pakować pieniędzy w słaby model.
 4. Kiedy karoseria okazała się zupełnie nieudana, klejenie podwozia i wnętrza to było w moim wykonaniu prawdziwe antymodelarstwo. Chciałem mieć ten model już za sobą.
 5. Tak, wiem to wszystko i właśnie o to mi chodziło. Zrobiłem egzemplarz w specyfikacji szutrowej, ale z malowaniem z rajdu asfaltowego, czyli właśnie TdC.
 6. Szprychy tak, ale w 300 SLR (i tylko Borrani, nie takie jak te). Tutaj zostawiłbym fabryczne felgi, ewentualnie bez kołpaków i z centralną nakrętką motylkową. Poza tym rewelacja.
 7. Niestety jest to de facto model nieistniejącego samochodu, ale po prostu zrobiłem tak jak w instrukcji. A to był błąd. Dopiero przeglądając zdjęcia już dodane na forum zauważyłem brak wycieraczki od strony kierowcy: odpadła podczas transportu na miejsce sesji, na szczęście ją znalazłem.
 8. Tak. Raz polerowanie bezbarwnego pod kalkomanie, i później polerowanie bezbarwnego po kalkomaniach, o to mi chodzi (bo oczywiście zakładam pomarańczę po obu lakierowaniach). Co do Tempo: nie polecam do lakieru, efekt utrzymuje się tylko póki pasta jest fizycznie na modelu, umycie go odpada, bo w kontakcie z wodą tworzą się paskudne zabrudzenia, dotykać też za bardzo nie można. Ale do oszklenia faktycznie się nadaje.
 9. A czy po wypolerowaniu wszystkimi trzema można na nie kłaść lakier bezbarwny?
 10. Scena może niekoniecznie z Monte, ale fajna
 11. Chmura wygląda jak... wygląda, szkoda nią psuć taką fajną dioramę.
 12. O, to może podrzucisz jakieś wskazówki, na co zwrócić uwagę i jak się do tego zabrać?
 13. Noo ale... co to zmieni? Musiałbyś mieć kalki z rajdu szutrowego.
 14. Z tego co pobieżnie zaglądałem do pudełka, to wszystko Muszą być krótsze amortyzatory, a co za tym idzie wahacze pod innym kątem, półosie też trzeba przestawić, nie wiem czy płyta pod silnikiem będzie pasować po obniżce zawieszenia. Tam jest z 0,5 cm za wysoko. Nie wiem jak to zrobić, pewnie będzie trzeba dorabiać nowe części.
 15. Mam ten zestaw i też niedługo będę go sklejał, więc chętnie będę śledził relację. Mam pytanie: przerabiasz zawieszenie? Ten model ma ogromny problem, mianowicie pierwotnie był sprzedawany w konfiguracji z szutrowego rajdu Portugalii, a kiedy Hasegawa postanowiła wydać go jako egzemplarz z Tour de Corse, po prostu wrzucili do pudełka inne kalkomanie, a model został bez zmian. No i klops, bo teraz mamy samochód z rajdu asfaltowego na szutrowym zawieszeniu. Ja planuję je przerobić na takie jakie powinno być czyli solidną glebę. PS Aktualnie sklejam Legacy RS z Hasegawy i też chętnie pozyskam
 16. Dojrzałem, żeby poprawić kierunkowskazy w jednym z modeli: https://pokazywarka.pl/ut7535/ I teraz pojawia się pytanie, jak usunąć farbę z takiego delikatnego plastiku jak klosze lamp? DOT-3 odpada, bo przeprowadziłem test z podobnym elementem i po 12 godzinach kąpieli farba nie jest usunięta, a plastik zdeformowany i zmatowiony. Zmywacz Wamodu jest podobno do akryli, a to emalia. Ewentualnie, jak można zamówić części zapasowe do takiego modelu? Niby jest kartka w pudełku, ale tam pisze wyraźnie, że dotyczy to tylko Japonii.
 17. Jako że została mi reszta TS-50 Mica Blue i nie dało się położyć w miarę równej warstwy, postanowiłem potrenować polerowanie skórki pomarańczowej, więc ordynarnie wypsikałem całość na model (o ile pamiętam, pięć warstw). I teraz potrzebuję porad odnośnie polerowania: od jakiej gradacji papieru (oczywiście mam na myśli wodny) zacząć, ile gradacji zastosować i jakich? Co po szlifie: pasta lekkościerna czy coś innego? Nie oczekuję super-rewelacyjnego efektu, wystarczą mi rozwiązania, nazwijmy to, budżetowe. Tak wygląda królik doświadczalny:
 18. Zaskoczyłeś mnie z tą Tamiyą Panel Line, miałem kupić, ale chyba jednak też pozostanę przy domowych mieszankach.
 19. Poprawię się przy następnej Na zdjęciach wygląda jakby były całe zaparowane od kleju, w rzeczywistości jest trochę lepiej, bo odznacza się tylko mocowanie które jest na środku a odbłyśniki widać z zewnątrz, tylko jedna lampa (mniejsza od strony kierowcy) zaparowała mi prawie cała.
 20. Zestaw tylko dla fanów tego samochodu. Z (całkiem niezłą) jakością Italeri nie ma nic wspólnego.
 21. A czy przypadkiem wszystkie 35 sztuk nie było szarych? To był jedyny kolor w jakim wychodziły.
 22. Fachowo to nadwozie, ewentualnie karoseria, a kasty to są w Indiach Jak na pierwszy model to całkiem nieźle, na pewno wygląda lepiej niż moje pierwsze Subaru Ja na uszczelki szyb mam swój prymitywny patent, mianowicie odznaczam je cienkopisem i potem maluję ręcznie małym pędzelkiem. A ponieważ plastiki traktuję tylko jako przerywnik w modelach papierowych, to też nie inwestuję i używam Pactry, za tą cenę są ok.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.