Jump to content

Borys85

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Borys85


 1. Koledzy mam pytanie o cążki. Na kanale Matta z Doog's Models natknąłem się na test Tamiya Side Cutter Sharp Point. W teście występują jeszcze jedne, których nie widzę w sklepach w Polsce. Pytanie skupiam więc na Tamiya. Obecnie używam cążek bocznych no-name za 20zł i z racji ich budowy spełniają swoje zadanie, nie mogę więcej od nich wymagać.

   

  Czy ktoś z Was używa Sharp Point i może potwierdzić lub zaprzeczyć czy stosunek jakości do ceny jest w tym przypadku uzasadniony? (Ok. 130zł) na filmie wygląda to tak, że w wielu przypadkach wycięty element nie wymaga usuwania nadlewki przy pomocy skalpela/nożyka.


 2. Wiesz, przedstawiasz model na forum, gdzie udzielają się w znacznej większości osoby o, nie ukrywajmy wysokim poziomie. Nie ma się wiec co dziwić, że uwagi się pojawiają, że oczekiwania są dość wysokie. Wydaje mi się to całkiem naturalne.

  W mojej ocenie krytyka w takim wydaniu jest raczej motywująca, zwłaszcza, że z tego co zauważyłem, te same osoby potrafią docenić postęp początkującego.

   

  Miałem tego Kociaka (Revell lub Italeri) w malowaniu JR, składałem go z 20 lat temu i również malowałem Pactrami i Humbrolami, żałuję, że nie posiadam tych starych kleideł z dzieciństwa.


 3. Po pierwsze każdy zbudowany model Rafale cieszy mnie niezmiernie.

  Jeśli chodzi o konfiguracje uzbrojenia, to żeby nie iść w totalny odjazd polecam strony poświęcone samolotom Rafale i F-15E:

  http://rafalenews.blogspot.com/p/rafale-weapon-load-out.html

   

  http://www.f-15e.info/joomla/en/weapons/loadout-configurations/125-enduring-freedom

   

   

  Tego mi brakowało przy modelowaniu Rafale... stronę z konfiguracją F-15 znałem i mam już obrany pewien kurs. W każdym razie dzięki serdeczne za podpowiedzi!


 4. Jeżeli chodzi o the GBU-12 to chyba najodpowiedniejszym kolorem jest 'jakiś zielony' Te bomby występują w bardzo wielu odcieniach zielonego, w różnym stopniu wypłowienia itp. itd. Występują też szare. Zestawy naprowadzające to samo - zielone i szare, mogą być dowolnie mieszane, widziałem nawet różne kolory zestawu ogonowego i dziobowego. Bardzo polecam funpage 'The Combat Workshop' na fejsbukach, prowadzący jest modelarzem i zajmuje się uzbrojeniem w USAF, bardzo ciekawe zdjęcia zamieszcza i ma bardzo dużą wiedzę. Tu na przykład zrobione przez niego dwie GBU-12, jak najbardziej poprawnie pomalowane

   

  O dzięki Matys!

  Bardzo cenna informacja, skorzystam na 100% - bardzo mi się podobają modele/samoloty, gdzie jest zróżnicowanie takich elementów, bomby oraz zbiorniki, niekiedy w zupełnie innych odcieniach niż reszta. Takie smaczki moim zdaniem znacznie wzbogacają odbiór.


 5. Dzięki za odzew!

  Jeśli chodzi o spód - zdjęcia nie mam. Planuję zrobić lepsze foty na innym tle. Jak się z tym ogarnę, to dodam..

   

  Co do uzbrojenia - GBU bardzo mi się podobały w tym zestawieniu, rakiety MICA są pod spodem z tyłu (IM + IR) - jest to prawdopodobnie SF, ale inne błędy i tak sprawiają, że nie można go nazwać modelem redukcyjnym.

   

  Malowanie bomb trochę mnie przerosło i nie chciałem już tego zmywać. Nie jestem również pewny, czy dobrałem odpowiednie kolory do GBU. Wczoraj zacząłem budowę F-15E i do wielu spraw podejdę inaczej (staranniej i z jeszcze większą cierpliwością).


 6. Witam wszystkich użytkowników, jest to mój pierwszy post na forum (choć śledzę Was od dawna). Mam na imię Borys i jak widać, jestem rocznik 1985.

  Przedstawiam Wam mój najnowszy ulepek. Jest to mój pierwszy model w tej skali, zarazem czwarty malowany aerografem. Skleiłem do tej pory kilka pasażerów w 1/144 i kilka myśliwców w 1/72.

   

  Odnośnie Rafale, którego dotyczy ten temat, sklejałem go kilka tygodni, jest to pierwsza praca, przy której się nie spieszyłem, nie jestem zadowolony z kilku elementów, zwłaszcza jeśli chodzi o samo klejenie. Dopiero na zdjęciach zobaczyłem, że lewa pokrywa przedniego podwozia się obsunęła. Kolory rakiet Magic II są niepoprawne, POD dodałem pomimo braku kalkomanii w zestawie.

  Zadowolony jestem natomiast z malowania, które w porównaniu do poprzednich moich "dokonań" pokazuje postęp, mam wrażenie w dobrym kierunku. Choć - nie ukrywajmy, do wielu kolegów tu na forum - jestem przedszkolakiem przy Was

   

  Zdjęcia są niestety robione telefonem, przy świetle dziennym.. ma to niestety wpływ na nieco przekłamane kolory.

  Zapraszam do oceny i wyrażenia opinii.

   

  WkTp8qX.jpg

  lPLBLU8.jpg

  RWzZVfb.jpg

  U1rCl5V.jpg

  7bnDHZx.jpg

  FxhSgi6.jpg

  IWiFfoE.jpg

  qqVOZ2x.jpg

  2zShdjf.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.