Jump to content

zegeye

Members
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by zegeye


 1. 4 godziny temu, Xmen napisał:

  Dlaczego nie ma zdjęć "brzuszka"?

  Ano bałem się go na plecy kłaść.... jakoś tak mi nie na rękę było z tym pływakiem do góry....   Może będziesz miał okazję na żywo zobaczyć to ci brzuszek pokażę 8-)


 2. Stare Academy...leżało na półce wraz z kompletem dodatków Airesa.... tak wiem że jest Tamiya.... ale miałem to wszystko u siebie i stwierdziłem że poskładam. Mam jeszcze na półce starą Hasegawę z dodatkami.... też poskładam w swoim czasie   
  W modelu udało mi się upchać:
  – żywiczne wnętrze kabiny (Aires)
  – żywiczne wnęki podwozia (Aires)
  – żywiczne osłony podwozia (Aires)
  – żywiczny silnik (Aires)
  – żywiczne karabiny w skrzydłach (Quickboost)
  – żywiczne śmigło Quickboost
  – osłona silnika z modelu Hasegawy
  – żywiczne bomby Pavla
  – bazooki z modelu Tamiya
  – wiatrochron Rob Taurus (vacu)
  – wnętrze otworu kółka ogonowego i dodatkowy zbiornik paliwa z modelu P-47 N SWORD-a
  – zeskraczowany wlot powietrza w osłonie silnika i parę innych drobiazgów. Jeśli kogoś interesuje to może zobaczyć wątek z budowy tu: 
  https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235040331-p-47d-academy-172/

  Model przedstawia samolot z 318 grupy myśliwskiej, 19 dywizjonu. Saipan 1944 rok.

   

  2oGWmzSZ_o.jpg

  0NiQfMKw_o.jpg

  gTP2hp6R_o.jpg

  Wy29ENXx_o.jpg

  NZl06OIQ_o.jpg

  KsZRGvQU_o.jpg

  DeiR5Mwp_o.jpg

  MNcXkgdj_o.jpg

  DvdswOD4_o.jpg

  DHb2cFhK_o.jpg

  T6aPljvV_o.jpg

  • Like 2

 3. 2 godziny temu, abtb napisał:

  Pisząc o niekonsekwencji obijania/ łuszczenia się farby zwróciłem uwagę na to że krawędzie natarcia są "przytarte" a łopaty wyglądają przy tym jakby je przed chwilą założono prosto z pudła. Otarcia na płacie na linii wchodzenia ok, ale czemu kadłub jest przetarty przed kabiną a nie pod, w miejscu które pilot "szlifuje" buciorami.

  Oj chyba nie widziałeś tego zdjęcia....  😉

  7XyibVC3_o.jpg

  • Thanks 1

 4. Trochę mam za silną lampę albo nie potrafię tego ustawić....  ale w realu model jest o wiele bardziej plastyczny.  Co do łosza....  celowo nie daję czarnego ostrego bo poprostu nie lubię... poza tym na Pacyfiku ziemia była albo czerwonawa.... albo piasek koralowy.... więc łosz siłą rzeczy musi być jaśniejszy...  Co do regularności tego ... to mam swoje zdanie... 
  Natomiast nie rozumiem co miałeś na myśli pisząc o konsekwencji w obiciach?  Czy samoloty są /były  w naturze konsekwentnie obijane przez kogoś?  W tej dziedzinie nie lubię konsekwencji i regularności... 8-)

  • Like 1

 5. Mustang Revella w skali 1/72. W środku dałem jakieś stare blaszki Edka. Bombki i bazooki są z Tamiyi. Uchwyty do bazook zrobine od podstaw. Model przedstawia Mustanga z 23 Fighter Group stacjonującego w Liuchow w Chinach w 1944 roku.

  efealdc7_o.jpg

  EYIxSAeR_o.jpg

  b9q10bP1_o.jpg

  B1tapkWb_o.jpg

  yLMNRUHo_o.jpg

  zXG1a7iO_o.jpg

  IMpMEV8y_o.jpg

  zu0fM7EV_o.jpg

  UMAsRYRX_o.jpg

  cWC5G8mC_o.jpg

  IRwqc4mn_o.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1

 6. Pamiętajmy, że na festiwalu modele oceniane są na zasadzie "lubi nie lubi". Nie ma znaczenia, że model był robiony od podstaw, jeśli się nie spodobał z powodu np. słabego malowania. (to przykład jeno, nie twierdzę, że rzeczony był słabo pomalowany). Jeśli autor modelu chce być oceniany za nakład pracy jaki włożył w swe dzieło wystawia model do oceny punktowej. Na naszej imprezie to "Syrenia łuska". Tam sędziowie analizują modele śrubka po śrubce i doceniają scrach, i wszelkie inne techniki.... 8-)

  • Like 2
  • Thanks 1

 7. Porobiłem trochę śladów eksploatacyjnych i wystartowałem z kalkami.... ale na Babarybę nie dokończę go niestety.....  wczorajszy dzień zszedł mi na szykowaniu dyplomów dla zwycięzców, a dziś idę ustawiać stoły i szykować halę na wasze przybycie 😉

  1mjOMFex_o.jpg

  6v6h8CKN_o.jpg

  • Like 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.