Jump to content

Modeler3D

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 1) ponieważ miałem w ubiegłym tygodniu kilka wyjazdów i nie mogłem nad nim ciągle siedzieć 2) zawiasy są zrobione tak jak chciał kuzgaj zanim je zrobiłem to się dopytałem czy mają być ruchome czy na stałe 3) najbardziej czasochłonne jest wygładzanie krawędzi (zagęszczanie siatki) 4) w niektórych przeglądarkach się nie otwiera (nie wiem czemu) ja mam najnowszego firefoxa i jakoś działa f**k zapomniałem o grubościach ścianek - ale z tego co wiem to drukarka podczas tworzenia , zaczyna on samego dołu potem idzie do góry ale to chyba wiecie, grubość ścianek zrobi się z samego filamentu, a wnętrze zasobnika zostanie "wypełnione" przez oprogramowanie drukarki odpowiednim wypełnieniem np plastrami miodu żeby reszta się nie zawaliła.
 2. otwiera się przecież..... print screen: a b
 3. Oto zasobnik dla kzugaj zasobnik czas modelowania/projektowania oglądając go w przeglądarce widać różne przebicia/artefakty to powód dużego pliku i samej przeglądarki - model jest czysty tak na prawdę. 10 godzin 32 minuty
 4. Wiem na czym polega, wiem że trzeba pokazać jakieś portfolio, ale jak na razie o tym nie myślę z powodu nie wystarczającego czasu. Mogę robić jakieś tam zlecenia bo to nie jest aż tak czasochłonne. Zresztą ta rozmowa nie ma większego sensu.......... Nie chcesz korzystać z moich usług to nie/ po co to komentować................
 5. Dobra nie długo wstawię więcej modeli - pytanie jak długo możesz na to czekać? Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z moim planem to wstawię tu więcej za mniej więcej 2 tygodnie - bo w tedy będę mieć na to czas. I nie wstawię byle czego tylko to co uznam za godne pokazania Pasi?
 6. Lepiej bym tego nie ujął A projektować potrafię, jak mam z czego.
 7. Wyjaśniłem to przecież w tym wątku ......
 8. Dam znać jak skończę lub jak będę mieć jakiś problem - jeżeli będę mieć problem. Z powietrza go nie zrobię - muszę mieć coś na czym będę mógł się wzorować, jedno zdjęcie mi nie wystarczy....... a rysować sam nie bardzo umiem. (nie wykręcam się tylko mówię czego mi trzeba do komfortowego modelowania) I tak pierwszy problem: Szukałem w necie różnych zdjęć z których mógł bym coś wyciągnąć........ kiepsko poszło, jak są to w bardzo małej rozdzielczości (aż oczy bolą) szukałem czegoś większego ale nic z tego. Mógł bym to zrobić na oko wykorzystując instrukcję budowy - właściwie to sklejania - znalezioną na jakiejś stronie gdzie można to kupić. Dam znać jutro po 18.00 jak mi poszło. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Poddałem się gdyż jest to wqr****ce robić to nie z rysunków tylko na oko z tego. Oczy mnie bolą, po drugie nie widzę tu ile każda cześć ma głębi, robić to na oko jest męczarnią. Ale jeżeli miałbym ten silnik rozrysowany lub ozdjęciowany w dużej rozdzielczości z 6 stron to dałbym radę. A tak to muszę się poddać i przyznać się do porażki.
 9. Warunek: odpowiednie rysunki. I lecę z tematem - oczywiście sam model bez textur, materiałów itp. Rozrysować każdy element silnika osobno i czytelnie (mówię o wymiarach, kątach, łukach itp) Sam włączę sobie screen recorder dla sprawdzenia ile czasu mi to realnie zajmie.
 10. Zależy od poziomu detalu tego silnika, tylko to co widać czyli exterior to właśnie około 1 - 2 godziny - ale jeżeli chodzi również o bebechy silnika to oczywiście dłużej. Też robię pojazdy, zależnie od poziomy szczegółowości - od kilku godzin do 2 tygodni - ale to i tak zależy jeszcze od tego jaki to pojazd oraz ile mam zdjęć z których coś się wyciągnie 😉 Zrobiłem kompletny model forda cupe 1930 exterior i interior w półtora tygodnia. Możemy się kłócić kto jest lepszy a kto gorszy, ale jaki to ma cel? I jeszcze raz powrócę do tego silnika - to zależy od poziomy szczegółu. Wiadomo im bardziej coś skomplikowane tym więcej czasu na to poświęcasz. Ale podejrzewam że na potrzeby modelarstwa wystarczy sam exterior silnika 😉 bo po co robić coś czego nie widać? No chyba że ktoś będzie chciał to zmienia postać rzeczy.
 11. Czego wymagam od zainteresowanych osób, tych które chciały by, abym coś im zaprojektował/wymodelował: Rysunki lub plik-/i dwg z opisami (najlepiej - ale wiadomo że nie każdy tak potrafi - dwg robi się np w autocadzie) z opisem ile mm ma dana część do wykonania przez mnie. Jeżeli dany obiekt, składa się z kilku elementów, to należy rozpisać osobno każdy element - żeby mi ułatwić pracę, a co za tym idzie, żebyście mogli to jak najszybciej zobaczyć/odebrać. I nie wprowadzać nie potrzebnych oraz czasochłonnych poprawek, a nawet jeżeli zajdzie taka potrzeba to żeby było ich jak najmniej. Zainteresowane osoby zapraszam na priv tam podam mojego E-maila do kontaktowania się oraz jeżeli tak kto woli to skypa.
 12. tu jest "ciuchcia" o której pisałem Możecie zrobić przekrój w różnych płaszczyznach.
 13. Hm... orientacyjnie - od 15 do 30 zł moja godzina robocza to - 15ł Zakładając oczywiście, że zajmie mi to 2 Godziny, dla tego napisałem orientacyjnie. Oczywiście istnieje możliwość targowania się - ale wiedzcie że nie zejdę poniżej pewnej kwoty.
 14. Spoko, może źle się wyraziłem na początku ale ważne że już wszystko jest jasne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.