Jump to content

WujekAlice

Members
 • Content Count

  1,166
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Posts posted by WujekAlice

 1. W dniu 12.04.2021 o 07:22, Xmen napisał:

  I tak wątpię żebym zmienił skalę.:nienie:Prędzej ................................. .:flaga:

  Jak ci rąk zacznie brakować do czytania gazety,  to pogadamy. Zrezygnować z ulubionej zabawy tylko dlatego, ze trzeba zamienić zabawki na większe? :D

 2. Też będę zaglądał. Ale tak dwie sprawy - jak wiadomo to są wypraski Dragona, ale nie mają 20 , a 30 lat. Coś mi to nie pasowało, bo pamiętam, jak się śliniłem do tych modeli  jeszcze na studiach (zdecydowanie za krótki finansowo byłem wtedy na Dragony), a to było sporo dawniej niż 20 lat. Druga sprawa - aparaty fotograficzne - zdaje się, że wszystkie samoloty rozpoznawcze to były bombowce zaopatrzone w kamery - czyli najpierw był bombaj, a potem wstawiali aparaty i bomb juz nie targał. Zresztą przeglądam właśnie tzw. handbuch wersji B2, a tam są bomby, ale o aparatach nic nie piszą. Jeśli przeglądniesz oryginalną instrukcję Dragona, to tam jest zaznaczone, w jakich wersjach te kamery były. KG76 używało wersji bombowych, czyli de facto pierwotnych, czyli kamer nie powinno być - najprawdopodobniej. Tu w instrukcji jest oznaczenie dla bombowców B2, a rozpoznawczych B2b - to chyba autorski pomysł Dragona.

   

  EDIT: Bombaje nie miały kamer - sprawdziłem w handbuchu - bildgerate - czyli urządzenia obrazujące miały tylko rozpoznawcze, to był tzw. rustsatz "b" - pewnie dlatego oznaczenie B-2b

 3. 2 minuty temu, Thalgonis napisał:

  RLM76 - wszystkie po 43 (albo 44, nie jestem pewny) miały tego erelema na spodzie 🙂

  Nawet chyba wcześniej. Wiem, ze się jak zwykle czepiam - a ten RLM 76 to nie powinien być nieco bardziej niebieski? A nawet nieco seledynowy? tu wygląda, jak amerykański  jasno szary, albo brytolski light gull gray. Chyba, że to tak na zdjęciu wyszło.

 4. Tak bajdełej - popatrzcie jak to różnie bywa - gerfreiter Michel ma 23 lata, jest grefreiterem i jego pierwszy lot bojowy kończy się po kilkudziesięciu minutach. Jego rówieśnik, niejaki "Bubi" Hartmann też ma 23 lata w 1945 roku - no bo rówieśnik, jest oberstem, czyli pułkownikiem, lotów bojowych od cholery i tak circa about 350 maszyn na koncie.

  • Like 1
 5. Mocna rzecz.... 👌 👍 Bardzo mi się podoba.

  A czepiłbym się szczegółów - ten srebrny to miejscami jak szpachlą kładziony i śmigła - ten "drewniany" wzór mnie nie przekonuje - śmigła chyba miały raczej laminarną strukturę. ale to niuanse, bo model podoba mi się bardzo. Aha, te bomby to oryginalnie miały tak zwichrowane lotki?

  • Thanks 1
 6. Ta "półeczka" nad fotelem, to de facto jest stalowy pręt/rurka do której pasy były przyczepione, a metalowy stelaż, do który zamocowany był fotel to też rury, a nie płaskie listwy. To tak gwoli informacji na temat co Arma spaprała w kabinie

 7. Zapowiada się grubo :D - będę uważnie paczył

  A bierzesz pod uwagę, że C48C to wariant wojskowy, a to co będziesz robił to cywilny?  Co prawda ponoć to były przejęte cywilne DC3, ale jakieś różnice w "wystroju" kabin mogą być.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.