Jump to content

WujekAlice

Members
 • Content Count

  832
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Posts posted by WujekAlice


 1. 2 godziny temu, krosto napisał:

  To się nazywa "siankostyle", a technika "siankowanie"

  Trzeba zajrzeć do Słownika Modelarza Plastikowego i każdy znajdzie opis szczegółowy tego kanonu. To technika połaczona, w skład której wchodzi wykonanie modelu oraz jego uwiecznienie

  😀

  Aaaa! to ja nie wiedziałem...


 2. Jak 3 to snap-kit Zwiezdy. Lepszego nie ma. Teraz też Revell go pakuje.   Jest też Heller, ale już dosyć wiekowy, tyle, że wcale nie taki najgorszy i tani - teraz go MC pakuje. MC też sprzedaje Iła 4 - model bardzo porządny, do tego w bardzo porządnej cenie. Lepszego nie ma, bo innego nie ma. Jaki 9 to swego czasu ktoś zza wschodniej granicy robił - Tako/Doko/Roden/ICM - ja mam Jaka 9T  ICMu - no żadna rewelia. Jaka 1 dawno temu robił A-Model, ale to był ciężki short-run. Zresztą A-Model robił/robi bardzo dużo samolotów radzieckim z okresu II wojny. Min Jaki 2, 4 i 6, aha, Jaka 6 MC nie polecam. Po 2/U2 robi ICM i jest to dobry model. można trafić czasami Po2 z Modelista (chyba...?) który może nie jest lepszy, ale za to tam można zrobić wersji od groma, min. na pływakach i salonkę. Mig 3 to tylko nasz RPM - kształt się zgadza. A u innych z tym słabo. Iłów 2 jest od cholery - Iła 2 robi Smer  w dwóch wersjach - na kołach i na płozach. Moim zdaniem jest dobry. Dwuosobowe Iły 2M robi KP, ale podstawą są tam wypraski Smera - moim zdaniem jak najbardziej dają radę. Ił 2M3 - Tamiya, a wersje "specjalistyczne" min. z działkami 37mm - to Roden/Toko. Co do Łaggów 3 całą rodzinę robi Roden - ale sklejalność mocno średnia. Ł5, Ła7 - no to Eduard robi.

  A co do sklejalności - Jaki 3 - oba, Ił4 MC - a reszta to albo nie robiłem ,albo robiłem i trzeba było szpachlą i pilnikiem popracować.


 3. 9 godzin temu, slawbo napisał:

  A to jest jakaś zorganizowana akcja - pochwal się wilcatem?

  No to się chwalę :)

  Wiesz co była taka dyskusja, w której kilka osób, które  twierdziło, że 80 peelnów za full wypas version to za dużo zostało zakrzyczane przez osoby, które twierdziły, że cena OK. I że trzeba popierać polski biznes. I tak szukam tych co tam wtedy tak głośno krzyczeli i się pytam czy kupili.

  • Like 1

 4. 2 minuty temu, luckyLUKE napisał:

  Ja kupiłem i chyba jeszcze ktoś kupił, bo nie nadążali pakować. Powiem nawet więcej - rozpakowałem i zacząłem go dłubać. Wygląda fajnie - w sam raz dla bogaczy 😅

  Bidul version, czy expert version?  A z forum jesteś chyba trzeci , ktory się chwali że ma. Poza tym jak dłubanie - fajnie idzie? Klocki lego?

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.