Jump to content

Munitionschlepper Hummel - Revell 1/72


Panzer4
 Share

Recommended Posts

Postępy raczej niemrawe, ale ostatnio praca mnie dobija i wracam do domu na wpół żywy... Generalnie front robót przeniósł się na transporter. Tutaj można szaleć. Są całe trzy zdjęcia tych pojazdów z frontu. Pozostałe to zdjęcia prezentacyjne z werku. Tak więc hulaj dusza piekła nie ma! Można fantazjować z ładunkami. Na pewno obładuję go solidnie.

 

IMG_3429.jpg

 

IMG_3426.jpg

 

IMG_3420.jpg

 

Pozdrawiam,

Radek

Link to comment
Share on other sites

O wreszcie z nim ruszyłeś Jak by co to mogę Ci podesłać instrukcję z żywicznego modelu Euromodelplus to zobaczysz jak oni rozplanowali sobie wnętrze.

 

Ps. podszlifuj koła bo widać na bandażach łączenia ramek.

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za propozycję. Wysłałem na pw adres e-mail. Będę bardzo zobowiązany

 

Koła gładkie są - sprawdziłem organoleptycznie - paluchem. Natomiast rzeczywiście w miejscu łączenia pozostały jakby odbarwienia po odciętych i szlifowanych resztkach ramki. To chyba podobny efekt jak odbarwienie plastiku przy jego gięciu lub uderzeniu (???)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

tankista17 nie wiem czy będzie podstawka. Zabieram się do tego jak pies do jeża już od długiego czasu i się przemóc nie mogę. Oba pojazdy będą w każdym razie z 2 SS DPanc. "Das Reich" z czasów normandzkiej naparzanki. O ile Hummel to historyczny pojazd o nr 110 i nazwie własnej "Clausewitz" o tyle transporter to mieszanka jedynego zdjęcia tego pojazdu z "Das Reich" oraz mojej imaginacji jak to mogło wyglądać. Docelowo oba miały być razem na podstawce, ale czy podstawka powstanie... tego nikt nie wie łącznie ze mną samym

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie widziałem takowych na zdjęciach. A były? Na zewnętrznej stronie płyt będą uszy do mocowania plandeki i myślałem, że tylko takie rozwiązanie było stosowane. Są Hummele z siatkami chroniącymi od "wrzutek", ale pałąków nie przyuważyłam na zdjęciach.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wszystkim za opinie.

 

Gęsi na transporterze są odwrotnie chociaż to, jak mnie uświadomiono na innym forum, żaden błąd merytoryczny, bo były w rzeczywistości zakładane i w ten sposób. Ale fakt faktem, że zrobiłem to nieświadomie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Potwierdzam, że jest to skala 1/72. Dzisiaj widziałem ten śliczny model w rzeczywistości. Robi jeszcze lepsze wrażenie.

 

I tak przy Twoich wymięka Bo ja zaliczyłem jak zobaczyłem na żywca to co robisz...

 

Dzięki za poświęcenie kilku godzin z życiorysu, użyczenie sprzętu i pomoc techniczno-merytoryczną oraz... spaghetti! Mam nadzieję że wkrótce będę się mógł zrewanżować

 

Na modelu właśnie schną kalki, dzisiaj jeszcze korekty detali i uzupełnienie kolorystyczne i wrzucam zdjęcia przed washem i resztą paćkania. Teraz tylko nic nie sknocić...

Link to comment
Share on other sites

Ogromne podziękowania dla TankRed'a za poświęcenie kilku godzin i użyczenie aerografu oraz za pomoc merytoryczną Podziękowania również dla Kamila i Timiego za ofertę pomocy jako plan "B"

 

Model ma nałożone wszystkie kolory bazowe i na to warstwę sidoluxu. Nieśmiało we wnętrzu zacząłem przecierać płyty podłogi imitując wytarcie farby do gołego metalu, a miejscami do minii podkładowej. Oczywiście to na razie początek tego akcentu malarskiego (na zdjęciach i tak chyba nie widać).

 

IMG_5147.jpg

 

IMG_5144.jpg

 

IMG_5149.jpg

 

IMG_5142.jpg

 

Wszelkie uwagi mile widziane:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.