Jump to content

F-14D Super Tomcat 1:144


Recommended Posts

Cześć,na święta dostałem 4 modele do złożenia między innymi dostałem samolot f-14D. To był mój pierwszy samolot a więc pomógł mi trochę tata.

 

Teraz trochę fotek:

 

 

Pudełeczko

c15ecd7336f5fb0fm.jpg

 

No i Model

 

de97ab722b1ef646m.jpg c1db4cb216983084m.jpg ca617bc682d16baam.jpg 99d46ba58dcbd824m.jpg 5659b99edb90589cm.jpg

3b72c88d2650b578m.jpg 2de6450ea08bb686m.jpg 298fb5ee9d5b8aefm.jpg 3d2397ae55a35234m.jpg

Edited by Guest
Link to post
Share on other sites

No jak na pierwszy model, to OK. Popełniłeś mnóstwo błędów, np. stateczniki pionowe nie powinny być rozchylone względem siebie, ponadto upaćkałeś strasznie szybkę Nałożenie kalek na niepomalowany plastik, jest równoznaczne z ich utratą, za jakiś czas, jeśli nic z tym nie zrobisz

 

Jak masz możliwość schowaj sobie szybko modelik w jakiś kartonik i schowaj go głęboko do szafy, i wyciągnij ponownie w swoje 18 urodziny, i porównasz z modelami które będziesz aktualnie składał, zapewniam Cię że żaden z nich nie pobije tego F- 14... Ach... gdybym ja tak mógł spojrzeć na swojego RWD- 5 Był bez szybki kompletnie, bo jej elementy porospuszczały mi się w kleju :P

Link to post
Share on other sites

Pilex7 co tu jest fajnie złozonego?

Kolego Adax tata po Swietach chyba nie powinien nic kleic, ciebie rozumiem ale tacie pokaz pare relacji na forum bo to jest wykonane bardzo niechlujnie. Czekam na nastepny model.

Link to post
Share on other sites

Witam. Klej pomału i zacznij od czegos wiekszego. Cały model upaprany klejem, nie spasowane elementy, krzywo poprzyklejane, stateczniki pionowe nie powinny mieć konta rozwarcia, Radar w przedniej cześci kadłuba przyklejony za blisko przedniej goleni, Krzywo nalepione kalkomanie w tym jedna odwrotnie. Pracuj pomału, każdy z Nas zaczynał od czegoś takiego. Powodzenia i nie zrażaj sie paroma słowami krytyki . Pozdrawiam.

Przemek.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie kolego, nikt nie mówi tutaj niczego rzeby Ci dokuczyć, lub obrazić... A część chyba zapomniała jak sama zaczynała :P

 

Ja swojego RWD- 5 kleiłem w wieku 9 lat i był dramat

 

Czym prędzej zabieraj się za kolejny model, jednak spraw sobie pędzelek i jakąkolwiek farbkę, najlepiej jakiś odcień szarości ;)

Koniecznie załóż warsztat, to bedziesz otrzymywał wskazówki na bierząco...

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
No jak na pierwszy model, to OK. Popełniłeś mnóstwo błędów, np. stateczniki pionowe nie powinny być rozchylone względem siebie, ...

Stateczniki pionowe powinny być rozchylone względem siebie. Może nie pod takim dużym kątem jak F/A-18 ale nie są one względem siebie równoległe.

Link to post
Share on other sites

No ale 5 stopni to już kąt rozwarcia zauważalny. Pisanie: "stateczniki pionowe nie powinny być rozchylone względem siebie" - jest więc nieprawdą. Może kolega Adax zrobił je zbyt mocno w stronę F/A-18, ale źle by też było gdyby kąt wynosił 0, wtedy byłoby to jak w Su-27 i znów źle ;)

Link to post
Share on other sites

f-14.jpg

No ale 5 stopni to już kąt rozwarcia zauważalny. Pisanie: "stateczniki pionowe nie powinny być rozchylone względem siebie"

 

Z całym szacunkiem Halsey ale naprawdę tego az tak nie widać.

Pozatym moglibysmy założyc oddzielny temat F-14 Pytania i odpowiedzi, było by super zwłaszcza że to mój najbardziej ulubiony pokładowiec i nie zasmiecać koledze wątku.

Pozdrawiam.

Przemek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.