Jump to content
Majek

Blokada edycji postów po 10h.

Recommended Posts

W związki z "tajemniczymi" zniknięciami fragmentów postów, zdjęć itd... wprowadzona została do silnika forum pewna zmiana. Otóż od teraz na edycję swoich postów macie 10 godzin. To tak w razie, jak by się Wam coś przypomniało, coś byście chcieli dopisać. Po upływie 10 godzin od chwili wysłania posta, możliwość jego edycji zostanie automatycznie zablokowana.

Majek Zwieksz czas na edycje do 1 dnia, obecne 10 godzin czasami moze byc za mało,a po co nabijac nic nie znaczace posty

Fakt 24h lepiej. chociaż wszystko ma swoje plusy i minusy.

i super! teraz mam spokojne sumienie, że nie będę musiał uaktualniać żadnych starych zestawień

Jędrek

Kiedyś zamieściłem kilka walkaraundów i galerii z imageshacka, i ostatnio zauważyłem, że cześć zdjęć zniknęła, więc chciałem je wymienić na photobucketa...

To nowy temat zakładać? Czy gadać z moderatorami?

pozdrawiam

Najlepiej wysłać moderatorowi danego działu w prywatnej wiadomości całą treść posta jaką ma wkleić w miejsce starego posta albo dokleić na dole- tak będzie najwygodniej dla Was i dla nas.

Zamiast kolejny raz w pewien sposób ograniczać swobodę niczemu nie winnych userów proponuję obiektywnie i szczerze zastanowić się nad swoim postępowaniem szanowna załogo

Zamiast kolejny raz w pewien sposób ograniczać swobodę niczemu nie winnych userów proponuję obiektywnie i szczerze zastanowić się nad swoim postępowaniem szanowna załogo

Spoksik robo87, zastanowimy się.

Oczywiście nie miałem na myśli CAŁEJ załogi, lecz "wybranych". Naturalnie też nie twierdzę, że sami userzy są "czyści"

proponuję obiektywnie i szczerze zastanowić się nad swoim postępowaniem

Powiedziałą osoba nie znajaca działania funkcji ''ban''...

Osobiście nie jestem specjalnie za opcją blokowania lub nie blokowania napisanych postów, ale myślę, że warto rozważyć korzyści i koszty wprowadzanych zmian. Ponadto uważam, że jeden incydentalny przypadek nie powinien skutkować wprowadzaniem sankcji dla reszty użytkowników. To że można komuś wbić widelec w kolano nie powinno oznaczać, że należy przestać produkować i sprzedawać widelce – bo jednak jest to przydatne narzędzie w codziennym życiu

Patrząc właśnie na jeden tylko mój post dotyczący budowy Spita znalazłem następujące błędy:

“RAF Interior Greek”, powinno być “RAF Interior Green”

“2063 RAF Rainer Yellow”, powinno być “2063 RAF Trainer Yellow”

“2050 RAF Dark Green”, powinno być “2060 RAF Dark Green”

Nie są może to znaczące błędy, ale z mojego punktu widzenia byłoby miło mieć możliwość ich poprawienia.

Oczywiście zakładam, że załoga MW może widzieć to z innej perspektywy i podejmuje słuszną decyzję, bo się na tym zna.

Edited by Guest

że jeden incydentalny przypadek nie powinien skutkować wprowadzaniem sankcji dla reszty użytkowników.

Po pierwsze, nie był to incydentalny przypadek, dlatego nie powiążę swej odpowiedzi z żadną konkretną sytuacją...

Po drugie, nosiliśmy się z zamiarem wprowadzenia tej opcji obsługi postów od wielu miesięcy i główną przyczyna nie były incydentalne przypadki a manipulowanie wypowiedziami przez forumowiczów łamiących regulamin forum...

Po trzecie...Czas określony na swobodną edycje postu przez autora jest wystarczający na wprowadzenie zmian autorskich jeśli są takie wymagane...

I w końcu, w każdym innym przypadku chęci zmiany zawartości postu, wystarczy zgłosić się do moderatora właściwego działu z gotową edycją. Moderator zrobi to za forumowicza.

Nie ma mowy o sankcjach dla użytkowników forum, jest to niezbędny element ochrony forumowiczów bowiem przy ilości ponad 3000 osób aktywnie korzystających z forum zdarzają się niestety przypadki agresji i ewidentnego łamania regulaminu.

proponuję obiektywnie i szczerze zastanowić się nad swoim postępowaniem

Powiedziałą osoba nie znajaca działania funkcji ''ban''...

Uczymy Peter , uczymy...

W przypadku propozycji zmian postu można pisać do któregokolwiek moderatora, czy też do głównego admina?

I w końcu, w każdym innym przypadku chęci zmiany zawartości postu, wystarczy zgłosić się do moderatora właściwego działu z gotową edycją. Moderator zrobi to za forumowicza.

Majek to jak ja mam teraz edytować ten przelicznik farb? Przecież tam jest tabelka niedokończona... Odblokujcie chociaż ten post.

Majek to jak ja mam teraz edytować ten przelicznik farb? Przecież tam jest tabelka niedokończona... Odblokujcie chociaż ten post.
W przypadku propozycji zmian postu można pisać do któregokolwiek moderatora, czy też do głównego admina?

i super! teraz mam spokojne sumienie, że nie będę musiał uaktualniać żadnych starych zestawień

cóż, moja poprzednia wypowiedź była trochę ironiczna

pisanie o zmianę postu do moda już przerabiałem uaktualniając przez kilka miesięcy klub miłośników okrętów rosyjskich... w efekcie przestałem uaktualniać go w ogóle i chyba do chwili obecnej nikt już tego nie robił

ostatnio z racji iż mam przerwę w modelowaniu zacząłem przemyśliwać o różnych aktualizacjach czego pierwszym efektem było uaktualnienie w grudniu spisu galerii w klubie okrętów japońskich, ale opisywany w tym temacie ruch załogi właściwie zmienił moje chęci, dziękuję nie skorzystam więc z opcji pisania do modów o zmiany

zgodzę się z pilex7 - nie tędy droga droga załogo, takie działanie przeze mnie jest odbierane jako brak dobrego rozwiązania na podobne sytuacje, obraliście chyba najgorszy wariant czyli wprowadzenia kolejnych ograniczeń i obostrzeń, tylko czy naprawdę są one potrzebne?

czasami lubicie jako załoga chwalić się ilością użytkowników, pisanych postów itp. - jaki jest procent/promil w pisanych postach zachowań, którym ograniczenie edycji postów ma zapobiegać? naprawdę jest on taki znaczący?

ilu jest użytkowników piszących posty, które są merytorycznie przydatne innym, będące swoistą kopalnią wiedzy - przeważnie osoby takie mają napisanych po kilkaset postów - myślicie, że będzie im się chciało taką ilość zmieniać (i w jakim czasie są w stanie to zrobić?), sam mam napisane ponad 4tys. i jakoś nie widzę akcji kasowania ich treści

poza tym ile jest osób, których odejście może naprawdę uderzyć w zawartość forum i ile z nich chciałoby działać podobnie jak w ostatnim przypadku? wybaczcie ale mnie zbytnio odejście Jendrass1 nie zmartwiło, wręcz ucieszyło - zostało mnóstwo innych wspaniałych modelarzy i ludzi, którzy nadal chcą się dzielić swoją wiedzą w tym miejscu

co będzie bardziej korzystne - wykasowanie treści przez kolejnego obrażonego czy eskalowanie konfliktów i poszukiwanie innych form "zemsty" (będą lepiej wyglądać puste posty czy np. z 50 obrazkami o treści chociażby Dupa?)

ilu osobom tak naprawdę będzie się chciało poprawiać swoje dawne błędy pisząc do modów? od jakiegoś czasu mamy temat, w którym możemy zgłaszać uwagi do galerii zdjęć, ile się tych uwag pojawiło? - przeciętny użytkownik woli raczej zamknąć taką galerię niż pisać do kogokolwiek

trudno nie zauważyć braku pewnej konsekwencji ze strony załogi gdy w jednych dyskusjach grzmią słowa "Regulamin, Regulamin!" a w innych czytamy, że to tylko zabawa, że nie ma co drzeć koszul. To jak to w końcu jest? Bawimy się czy wprowadzamy kolejne ograniczenia aż do wzorca dobrego forumowicza (co i jak pisać, kogo lub nie krytykować itd itp)?

w tym przypadku nie sądzę by pisanie w tym temacie wpłynęło na Waszą decyzję ale na szczęście możemy jeszcze wyrazić swoje zdanie co niniejszym uczyniłem

walczyć z opisywanym tutaj ograniczeniem też nie mam zamiaru, Wasza sprawa jakie decyzje podejmujecie a że w mojej opinii ta jest błędna, cóż... po prostu mamy inny punkt widzenia

Jędrek

ps. w załodze od dawna mnie nie ma ale czasami jednemu z adminów podsyłam swoje pomysły co kształtu forum (niekoniecznie wszystkie dobre ), jakiś czas temu był wśród nich m.in. taki obejmujący zagadnienie zachowania najbardziej wartościowych treści

Zgadzam się z pilex7

Natomiast 10 godzin, jeśli jest to już decyzja niezmienna o edycji, to chociaż wydłużcie do 24 godzin, bo okaże się, że w skrzynkach będziecie mieć po 50 postów dziennie o edycję, a chyba nie ma nikt tyle czasu i chęci na spędzanie wolnego czasu na edytowanie postów wedle próśb użytkowników.

Pozdrawiam

pisanie o zmianę postu do moda już przerabiałem uaktualniając przez kilka miesięcy klub miłośników okrętów rosyjskich... w efekcie przestałem uaktualniać go w ogóle i chyba do chwili obecnej nikt już tego nie robił
Do tej pory mogłeś Jędrek edytować swoje posty sam, więc nie za bardzo rozumiem co ci w tym przeszkadzało i do czego był potrzebny mod działu.

myślę,że jeśli komuś nie podoba się to forum i zasady jego to obrażony ,może "wziąć zabawki iść sobie do domu".jeśli będę chciał zmienić posta po 10godzinach to zwyczajnie o to poproszę,np.: Majka.nie widzę problemu w blokowaniu postów.to dziecinne ,żeby się z tego powodu denerwować i robić szum.zawsze jest jakieś inne rozwiązanie.w głowie mam dwa w tej chwili:

1.komuś nie pasuje, może zawsze podziękować.

2.ktoś chce zmienić post ,może napisać do "załogi".

p.s.: nie widzę powodów zmiany postu jeśli napisałem go z głową i przemyślałem co chciałem napisać,na poprawki starczy godzina,potem można zawsze poprosić admina,że się powtórzę

p.s.: nie widzę powodów zmiany postu jeśli napisałem go z głową i przemyślałem co chciałem napisać,na poprawki starczy godzina,potem można zawsze poprosić admina,że się powtórzę

1. Z takim podejściem nie było by małżeństw, związków czy for... A jakby już były fora to nie w ilości pięciu z zachowaną kulturą, oraz konkretną jakością zawartości tylko było by pięć tysięcy...

2. Proszę bardzo, jak modowie nie mają co robić ps pozdrawiam ich żony dzieci i całą resztę .

3. [ps] bywa tak, że podczas budowy zachodzą zmiany, a na początku tematu [nasz pierwszy post] piszemy co i jak, jakie zmiany, malowania itp. Po pewnym czasie się nam zmienia ot, po to to służy ... :P

Popieram słowa Jędrek'a ale jak władza postanowiła wprowadzić takową zmianę - okej.

Pozdrawiam .

myślę,że jeśli komuś nie podoba się to forum i zasady jego to obrażony ,może "wziąć zabawki iść sobie do domu".jeśli będę chciał zmienić posta po 10godzinach to zwyczajnie o to poproszę,np.: Majka.nie widzę problemu w blokowaniu postów.to dziecinne ,żeby się z tego powodu denerwować i robić szum.zawsze jest jakieś inne rozwiązanie.w głowie mam dwa w tej chwili:

Przepraszam bardzo, ale nie widzę tu nikogo kto się "obraża", "robi szum" i jest jakoś szczególnie "zdenerwowany". Przedstawiamy swój punkt widzenia, jednocześnie zastrzegając, że załoga MW i tak wie co robi. Kwestia która jest tu głównie podnoszona to wydłużenie czasu z 10 godzin do 24.

Witam!

Szczerze mówiąc osobiście nie bardzo jestem zwolennikiem wprowadzanych zmian. Może jakaś ankieta, w której użytkownicy zdecydowaliby o edycji postów lub ich braków. Użytkownicy mogliby sami zdecydować, czy ważniejsza jest możliwość edytowania postów, czy też zapobieganie usuwaniom treści tematów. Chyba zdecydowanie częściej korzystamy z możliwości wprowadzenia zmian, niż pewne osobistości postanawiają skasować to, co już napisali. Powiedzmy sobie szczerze, ile razy ktoś kasował tak cenne informacje, żeby wprowadzać takie zmiany?

Sama administracja forum, zapewne ma inne sprawy do załatwienia, niż edytowanie cudzych postów.

Jest to jednak tylko moja subiektywna opinia, bo wiem, że niektórzy zamiast zmienić post, a tym samym uaktualnić temat, będą woleli pozostawić to bez zmian, niż wysyłać do kogoś wiadomości z tym, jak ma to wyglądać.

Przykładowo w projekcie grupowym Humvee, mamy trzy tematy, w których obecnie rzadziej, ale dawniej zmiany były bardzo często wprowadzane. Przeprowadzana zmiana, bardzo utrudni uaktualnienie np. "encyklopedi" Humvee.

Sam nie chciałbym tego robić:

Ostatnio zmieniony przez kubisz dnia Pon Sty 04 2010, 13:16, w całości zmieniany 99 razy

Ostatnio zmieniony przez BaldPuma dnia Sob Gru 19 2009, 9:19, w całości zmieniany 40 razy

Ostatnio zmieniony przez BaldPuma dnia Sro Gru 09 2009, 21:51, w całości zmieniany 14 razy

Po tyle razy jak ostatni cytat, jest zmienianych kilka postów. Dlatego uważam, że utrudni to niektórym "pracę"

Jednak jeśli zmiany są konieczne, to chodziaż dajcie 24h.

Pozdrawiam Konrad

Do tej pory mogłeś Jędrek edytować swoje posty sam, więc nie za bardzo rozumiem co ci w tym przeszkadzało i do czego był potrzebny mod działu.

Nie mógł bo autorem bylem ja i to właśnie do mnie teraz pije.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.