Jump to content
Deco

[projekt grupowy] Messerschmitt Bf-109 i jego pochodne

Recommended Posts

Jeśli jeszcze można to bym się zapisał z Messerkiem G-10 Revella 1:48 II./ JG 27 (czyli pudełkowe) Aha i kiedy jest koniec, bo w tym roku to chyba nie zdąże, ale maj byłby dobry

Jesteś dopisany. Nie wiem kiedy będzie koniec nie ustaliliśmy!

Nie wiem kiedy będzie koniec nie ustaliliśmy!
Ale jeszcze w tym stuleciu?

Nie wiem kiedy będzie koniec nie ustaliliśmy!
Ale jeszcze w tym stuleciu?

Nie Majek raczej w przyszłym! Nie wyrobimy się teraz!

A ty Deco na jakim jesteś etapie swojego Mesia??Jeżeli wogóle zaczołeś??

Pzdr Artur

A ty Deco na jakim jesteś etapie swojego Mesia??Jeżeli wogóle zaczołeś??

Pzdr Artur

Nie jeszcze go nie zacząłem!

Mogę zapytać o pewne malowanie BF109 mianowicie szukałem i szukałem w necie (w googlach przedewszystkim) i nic. Pamiętam, że znalazłem kiedyś fotkę modelu w malowaniu [ o ile pamiętam] granatowy z mazniętą rekinią szczęką z oczami i znakami jak na tej maszynie

museumfinnlandmig21fmy0.th.jpg Jak by ktoś wiedział o jaki wersję chodzi to niech mi pomoże.

Jak się nie mylę to Finlandia miała Bf-109 w wersji G-2. Nie wiem jednak który pilot miał takie malowanie.

Chyba i ja sie dopisze. Jak skończe Łosia z BMW 801 to skleje sobie

G-10 w 72, :-))))))))

Czeka na mnie biedaczka już jakis czas.Mam ochotę otworzyć jej chłodnice, i opuścić klapy do startu.Mam sentyment do tej maszyny jeszcze jak bawiłem sie szturmowikiem :-))

Pozdrawiam

spiton oj do Mesiów to sporo osób ma sentyment w końcu to była bardzo elegancka maszyna...

Ja wolę Spity
Ale moze daruj sobie tego typu posty. Jezeli nie interesujcie Cie tematyka danego watku, nie zabieraj glosu.

Witam, do kiedy trwa ten projekt bo u mnie w pudełeczku czeka Messerschmitt Bf-109 F-2/F-4 z 21st Century Toys w skali 1:32

Jakoś mi ten projekt umknął, a tymczasem w zeszłym roku zupełnie prywatnie prowadziłem projekt o identycznej tematyce. Skala 1/72. Oto, co zmajstrowałem (więcej zdjęć po kliknięciu):

Messerschmitt Bf 108 B-1 Taifun, Heller, kalkomanie Techmodu

5.jpg

Messerschmitt Bf 109 D-1, Sword

451.jpg

Messerschmitt Bf 109 E-7, ICM, kalkomanie Kagero

149.jpg

Messerschmitt Bf 109 F-4, MasterCraft, kalkomanie Techmodu

150.jpg

Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6, MasterCraft

156.jpg

Messerschmitt Bf 109 G-12, Intech

12.jpg

Messerschmitt Bf 109 K-4, Revell (konwersja G-10)

161.jpg

Avia S.199 Mezek, KP, kalkomanie: Tally Ho!

166.jpg

Avia S.199 Sakhin, KP, kalkomanie: Tally Ho!

171.jpg

Do zrobienia pozostały jeszcze Bf 109 E-4 Helmuta Wicka (nie wypracowałem dobrego patentu na plamkowanie) i Avia CS.199, a być może kupię jeszcze jednego ICMa i zrobię jako E-1 z Kampanii Wrześniowej (kalki już mam).

Wielu osobom umknął ten projekt . Szkoda bo modele piękne i był byś jedną z nielicznych osób która coś w tym projekcie wykonała .

Piekna kolekcja mietków!!!!!!

całkiem fajnie wyglądają avie :-)) W swoim czasie obowiązkowo przerabiane na gustawy :-)))(jedyny dostępny za komuny model mietko-podobny:-)

Pozdrawiam

całkiem fajnie wyglądają avie :-)) W swoim czasie obowiązkowo przerabiane na gustawy

Mnie też to trafiło. Jedną Avię przerobiłem na F-4 Marseille'a, a drugą zacząłem przerabiać na K-4, ale nie dokończyłem i pewnie już nie dokończę.

a to jest moj Me 109G-14/AS

Oryginalny kit: Hasegawa 1/48 Bf 109G-10

Img_1381.jpg

Img_1389.jpg

Ten projekt jeszcze żyje? Jedzie do mnie E3 od tamki w 48 i się zastanawiam czy by się nie dopisać (o ile projekt jeszcze trwa). Ostrzegam tylko że nie będzie to model najwyższych lotów - raczej taka moja interpretacja bryły Emila ;)

Mam takie pytanie jakimi kolorami (wg. humbrola) były malowane Szwajcarskie 109-tki i czy w tym kraju były one w wersji E-4.

Czesc Co do tego czy szwajcarzy mieli E-4 to nie wiem ale napewno D-1 E-3a,F-2, G-6

Mam takie pytanie jakimi kolorami (wg. humbrola) były malowane Szwajcarskie 109-tki i czy w tym kraju były one w wersji E-4.

3abeb7ee856156dam.jpg

27c7dd6c38fe9a29m.jpg

5b2f71e150c6c4d0m.jpg

c83631c83e03e933m.jpg

c4ebdc499f8501d3m.jpg

89fe0788a8c85b6cm.jpg

b175dc7d18984f89m.jpg

64f17013abf49827m.jpg

Moge oczywiscie sie mylic ale wyglada mi na to ze to sa wzory malowania tych samolotow

A kolory i RLM i odpowiedniki humbrol znajdziesz tutaj http://www.net.bialystok.pl/~hess/02_luftwaffe_malowanie.htm#LMD

Pozdrawiam

A jaciesz pierniczesz. Ten z drugiej fotki wygląda jak E-4 (mimo że to E-3). Właśnie o ten schemat malowania mi chodziło. Dzięx wszystkim za okazaną pomoc.