Skocz do zawartości

P-47X 1:72 Revell, scratch, złom


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz ogon już pasuje...

Cieszę się, że się podoba

Tylko nie zostawiaj go takiego płaskiego!

Już jest lekko wygięty do góry Teraz tylko siłowniki na stateczniki pionowe i przyklejamy...

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam podglądaczy

 

Dziś bez zdjęć, bo i większe zmiany nie zaszły, ale za to pojawiły się koncepcje na podrasowanie modelu.

Kolega Tukidyndas podpowiedział usunięcie ze skrzydeł półcalówek i zamontowanie w ich miejscu działek 20mm lub 30mm. Idąc tym tropem, poprosiłem o radę artoora_k, czego efektem jest zamontowanie po dwóch działkach 30mm na skrzydło, zmiany już zostały w modelu wprowadzone.

Następna modyfikacją jest skorygowanie przylegania zbiorników paliwa do skrzydeł, w tej chwili resztki pylonów zostały usunięte i 'gołe' zbiorniki wiszą jak w F-84.

Zabrałem się również za zamontowanie podkadłubowego działa. Korzystając z tego płaskiego zbiornika od Revella, wyskrobałem w dolnej połówce wylot na łuski i obudowałem go, tworząc coś na wzór wydechu turbosprężarki w P-47D. Do samego zbiornika przymocuje lufę i podwieszę pod kadłub P-47X.

Mam w planie jeszcze zmodyfikowanie wylotów powietrza z silnika.

 

Uff, to tyle... niedługo zamieszczę fotki i wszystko stanie się jasne

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC06010.jpg

 

DSC06011.jpg

Zmiana planów: Obróbki silnika jednak nie będzie, skorzystam z prawa autorskiego weta i zostawię "klapki". Modyfikacje zabiłyby ducha P-47

 

DSC06015.jpg

 

DSC06016.jpg

 

A to będzie wisieć pod kadłubem. Pierwsza fotka to spód: wyrzutnik łusek, z przodu lufa. Druga fotka - widok właściwy z przodu.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

DSC06044.jpg

 

Po Surfacerze... jak zwykle miałem problemy z psikaniem, porobiły się w niektórych miejscach zacieki, trzeba było zeszlifować. Generalnie wszystko jest chyba w porządku... troszkę musiałem zedrzeć ze śmigła Surfa bo mi się glut zrobił. Jakoś w weekend pewnie pójdzie preshading... trochę się tego boję W każdym razie wniosek jest jeden już mi się ten projekt daje we znaki Byle do końca konkursu....

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z klubie podglądaczy i tak się zastanawiam - czy to podkadłubowe działko będzie tak umieszczone by strzelało poza tarczą śmigła? Bo inaczej parę strzałów i mamy śmigło krótsze No chyba, że twórca przewidział synchronizator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działko jest podłączone do synchronizatora

...a po pierwszym strzale nie będzie już podłączone do niczego.

 

Synchronizacja z przeciwbieżnymi śmigłami - czego to ludzie nie wymyślą, żeby sobie życie utrudnić...

Tylko czy aby na pewno przeciwbieżne ... przyglądając się zdjęciu odniosłem wrażenie, że raczej mają skos w tę samą stronę, ale może mam tylko omamy wzrokowe

 

Edit:

Bardzo jestem ciekaw efektu końcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyglądając się zdjęciu odniosłem wrażenie, że raczej mają skos w tę samą stronę

A i owszem, mają... Tu strzeliłem niezłą gafę Ale było już za późno na poprawki :( Miałem nadzieję, że nikt na to nie zwróci uwagi i zostawiłem... Wtopa

RAV - za takie wpisy to ja Ci serdecznie, z całego serca dziękuję. Jest tyle innych sposobów na wytknięcie błędu, ale Ty zawsze wybierasz tą mniej uprzejmą. Tak samo na nPWM-ie... Wybacz, ale szacunku takimi postami nie zyskujesz, przynajmniej nie u mnie.

Bardzo jestem ciekaw efektu końcowego

Szczerze Ci powiem, że ja też

 

Pozdrawiam wszystkich uprzejmych ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jachud3 zawsze możesz lufę tej armaty odchylić w dół (tak chyba jest w Hs-129 B-3 - tylko, że tam jest konkretna armata a nie taka pukawka ). Wtedy to i synchronizator niepotrzebny bo taka armatka zawsze może być tylko jednym z wariantów podwieszenia. Albo dorobić drugą i obie podwiesić pod skrzydłami zamiast jednej pary rakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mathiss - to właśnie jest lufa od Hs 129

No i w tym momencie mogę tylko powtórzyć koniec mojego poprzedniego posta. Zupełnie bez nieuprzejmości. Raczej z rozczarowaniem.

Jeśli ten wątek Cię rozczarował, to przykro mi. Gdybym chciał robić samolot, który będzie doskonale skonstruowany, stawiał niemal zerowe opory powietrza czyli jednym słowem - sztampowy, startowałbym w dziale 'Lotnictwo', nie 'SF'. A że miałem takie widzimisię co do wyglądu mojego projektu - no cóż, jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził...

 

Podsumowując - jeśli odczuwasz dyskomfort oglądając mój warsztat - nie wchodź.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z przykrością informuję, iż nie dokończę projektu w terminie konkursu. Przyczyna jest prosta - model leży w koszu. Głównymi powodami były m.in. totalny brak zrozumienia między mną a aerografem oraz złośliwość rzeczy przyklejonych na CA które bardzo lubią odpadać wtedy, kiedy nie powinny... Od początku model rzucał mi kłody pod nogi, dziś stwierdziłem, że bardziej szanuję swoje nerwy i kondycję psychiczną.

Wszystkich podglądaczy przepraszam za zawód Jednocześnie dziękuję Arturowi, Łukaszowi i Bartkowi za pomysły i wsparcie

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda. Zwłaszcza, że się go wyziębłeś. Takie kłopotliwe modele odkłada się do pudła z innymi kłopotliwymi modelami, do czasu, aż przemyślą swoją kłopotliwość, albo jakiś kawałek z nich się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystko poodpadało, bo jak widzę na pierwszych zdjęciach, robiłeś na kartach telefonicznych. Też ten problem miałem i kupiłem płytki polistyrenu. Trochę miękkie, ale kleją się znakomicie, to tak na następny raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.