Skocz do zawartości

Zębate fruwadła


ergie

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek o zębatych Migach spowodował, moje zastanawianie się nad tym jak często malowano uzębione paszcze na samolotach.

 

Chyba najbardziej znanymi są P-40 z Chin. Ze współczesnych samolotów kołacze mi się po głowie jakieś niemieckie Tornado. Z najstarszych jakie pamiętam jest jakiś dwumiejscowy samolot niemiecki z I WŚ (Roland CLII?). Ze śmigłowców kojarzy mi się jakaś Cobra.

 

Tak więc moja propozycja coby rozwinąć ten wątek poprzez podawanie innych przykładów zębatych letadeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Yyy... Orlik ładniejszy. Gdzieś mam chyba zdjątko naszego Bobcata z Muzeum w Krakowie. Ma też szczenę. Zapytałem Jana Hoffmana, czemu tak, odpowiedział, że ze względu na kanibalistyczny system przywracania tych samolotów do stanu lotnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Widziałem też na zdjęciu F-14 Tomcat (chyba USAF lub US NAVY) z namalowanym uzębieniem. Jak znajdę to zdjęcie, to przeskanuję lub sfotografuję i wrzucę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem spita,

tylko trochę się nie znam, samolot rozpoznam, ale co mówią oznaczenia, "czy cuś" ;) Więc, nie wiem czy to kiedyś latało w takim stanie, czy nie

http://www.airliners.net/open.file/1118655/L/

http://www.airliners.net/open.file/1152617/M/

 

oraz Boeing RC-135U

http://www.airliners.net/open.file/1149430/M/

 

Thunderbolt

http://www.airliners.net/open.file/1035447/M/

PS ten suzuki gsxf ładnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW!!!!

Spadkobiercy AVG na tym brzydalu A-10

A właśnie co do spitóe z paszczami to na 100% był jeszcze przynajmniej jeden z Birmy (jakiś popularny teren na rekinki) oznaczenia kodowe o il mnie pamięć nie myli to ZP-A "A" nie jestem pewien ale ZP na 100%

No i oczywiście P-39/P-400 też z Dalekiego Wschodu, oraz bodajże Fińskie Morane'y

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy w temacie paszczatych fruwadeł to warto wspomnieć o okresie chyba ich największej świetnośći - patrz niebo nad Wietnamem

 

Porcja Fotek na początek

Tzw. LFT czyli para Cóbr Light Fire Team z Kompani B 25batalionu Kawalerii Poeirtrznej US

89d3b35beb23f7d5m.jpg

 

UH-1C ze 174AHC "As Pik" maszyn tego typu użyto na masową skalę w czasie "inwazji Laosu"

5753bdc7e0a86069m.jpg

 

maszyna z tej samej jednostki zestrzelona nad Laosem trafiła następnie do muzeum w Hanoi

2cb71d7c065f3a24m.jpg

 

Rekiny z 4 Pułku Kawalerii Powietrznej z bazy Hue Phu-Bai sierpień 1972

74ce43ce48f61a56m.jpg

 

A-7A z VA-93 stacjonująca na USS "Coral Sea" 1968 rok

113f76e78950575cm.jpg

 

F-4 Phantom II z VF-111. 10 kwietnia 1972 roku pokład USS "Coral Sea"

85778d99a027833bm.jpg

 

Trójka RF-4C w misji nad Hanoi

ec2f262e8a7a33e9m.jpg

 

I na koniec F-4E z 469TSF Nad Wietnamem Północnym (1200x1100px)

46ac311e47fdba7fm.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja trochę poloników kłapnę, bo tylko zagranica i zagranica...

Mi-24 (dla tych co nie wiedzą - paszcze z obu stron były bardzo różne)

f936bc4ff6b28154.jpg

Jedna z naszych Czternastek (tu też różnorodność na poszczególnych egzemplarzach jest wielka)

7353450fa561f91a.jpg

dc5267eeb2aa8ae8.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy... Orlik ładniejszy.
Cóż z tego, że ładniejszy skoro to Tucano robi międzynarodową karierę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto druga stronka naszego pożeracza czołgów

Dziś ten śmigłowiec ma już barwy poprawne politycznie, czyli cały jest jednolity ciemnozielony

e0b950c5e3072c41.jpg

foto: LockOn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dziś ten śmigłowiec ma już barwy poprawne politycznie, czyli cały jest jednolity ciemnozielony(...)

 

Jak by miał być poprawny politycznie to cały musiałby być w biało-czerwone pisy, a w tylnej kabinie konieczne byłoby zainstalowanie solarium i kanapy nakrytej mohairową narzutą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ergie

nie zapominaj o jakiejś małej wanience/akwarium dla ptactwa łownego ;)

 

Edit:

Znalazłem, to czego szukałem w ulubionych->

http://coppermine.galacnet.com/ww2forums/thumbnails.php?album=3

 

I stukas z ząbkami

99b61dc940f0771b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.