Jump to content
Administrator

Zdjęcia unikatowe, ciekawe, śmieszne i takie sobie... Cz.3

Recommended Posts

Malezyjczycy coś w ogóle nie mają szczęścia do kierowania pojazdami pancernymi na swoich autostradach.

IMG20140819WA0020.jpg

Podobnie jak SIBMAS ze zdjęcia umieszczonego przez 7urgen tu K-200 KIFV, także jadący w konwoju po autostradzie, wpadł w poślizg. Straty identyczne w obu zdarzeniach: 2 KIA, 2 WIA (zdarzenie z K-200 miało miejsce miesiąc wcześniej niż wypadek SIBMAS).

Czyli gdyby ktoś chciał pokonać ich armie, powinien zbudować im więcej autostrad.

Uh, gore w tym temacie. Rozumiem że w obu przypadkach zginęli członkowie załogi?

Jeśli tak to rzeczywiście lepiej kupić Volvo niż transporter opancerzony, aby dojechać bezpiecznie na wakacje.

Jakaś historia za tym transporterem wywroconym na autostradzie idzie? Urwane koło na prostej drodze samo się raczej nie zdarza.

Przy pierwszym zdjęciu na dole przedniego pancerza jest widoczny ślad jakby się na jakiegoś "dużego gruza" wpakował a ten go wykatapultował i przy okazji urwał koło.

Według raportu tamtejszej policji i straży pożarnej SIBMAS po wpadnięciu w poślizg uderzył w betonowy rozdzielacz (widoczne na zdjęciu betonowe murki po obu stronach pasa, wysokości około metra) w wyniku czego pojazd stracił przednią oś, został podbity do góry i przewrócił się na lewy bok. Jeden żołnierz zmarł na miejscu, drugi w drodze do szpitala, dodatkowo dwóch rannych.

A raport mówił coś z jaka prędkością się poruszał gdy doszło do wypadku?

KWmdLlsiFJ-vRsyBXBUQSq80-pzsq4-gwREkH0TngK-AEif2FAsVq-DS9F5a_IyVhX4ekOC5IRc5RWq9IwWzwT3crOI9waqJFUu0LVuXD2MIkzFlNW2CUqkcNOA23hH-=w426-h319-p

2016%2B-%2B1

Ktoś z forumowiczów się tam zaopatrywał? Przyznać się...

parachute-kill-735x413.jpg

http://worldwarwings.com/bailed-out-and-shot-at-this-pilot-made-a-historical-kill

Wedle opisu, pilot zestrzelonego B-24 zastrzelił z pistoletu M1911 pilota Zero strzelającego do opadających na spadochronach członków załogi B-24.

Pilot Owen J. Badgett, 31 marca 1943.

I tu nawet nie chodzi o to foto (fotomontaż ) bo kto miałby je zrobić? Ale historia intrygująca.

Wedle opisu, pilot zestrzelonego B-24 zastrzelił z pistoletu M1911 pilota Zero strzelającego do opadających na spadochronach członków załogi B-24.

Ale historia intrygująca.

Bardzo niedawno trafiłem na tę historię.

Pilot japoński strzelał do członków załogi zestrzelonego bombowca opadających na spadochronach. Amerykanin próbował się bronić strzelając z pistoletu. Uszkodził samolot japończyka na tyle skutecznie, że zmusił do awaryjnego lądowania. Pilot japoński przeżył i nie był ranny.

Źródła nie podam, bo nie pamiętam. Przepraszam.

Ale historia intrygująca.

Bardzo niedawno trafiłem na tę historię.

Pilot japoński strzelał do członków załogi zestrzelonego bombowca opadających na spadochronach. Amerykanin próbował się bronić strzelając z pistoletu. Uszkodził samolot japończyka na tyle skutecznie, że zmusił do awaryjnego lądowania. Pilot japoński przeżył i nie był ranny.

Źródła nie podam, bo nie pamiętam. Przepraszam.

Ale nie szkodzi historia i tak bardzo ciekawa

Pozdrawiam

LordDisneyland - zdjęcie jak dal mnie enigmatyczne :( weź coś napisz...

Fotka z serialu "Gruby" Przejrzałem obsadę , ale nie rzuciło mi sie nazwisko z dzisiejszej polityki.

Może mu chodziło oto, ze że Shure to firma mająca dość sporą tradycję i uznaną pozycję na rynku sprzętu muzycznego dla grajków, a łożyska w tamtych rowerach potrafiły się całkiem muzycznie wypowiadać na temat zastanej rzeczywistości.

Ha! Tom narobił!

A wszystkiemu winna pomyłka, wstawiłem nie to zdjęcie

sdc12338.jpg

Wspominałem z żoną ekranizację powieści Minkowskiego i przypomniałem sobie, że Łazanek z koleżkami bawili się obok jakiegoś niemieckiego czołga ;) Poszukałem chwilę i znalazłem ciekawą dyskusję, podobną do tej, która i na naszem forum była prowadzona:

http://odkrywca.pl/pantery-z-filmu-sami-swoi,251668.html

Przepraszam za zamieszanie Nawet nie wiedziałęm , że taką dyskusję sprowokuję

Zima jest, trzeba korzystać Uwielbiam dźwięk turbiny Abramsa!

13.02.16%2B-%2B1

13.02.16%2B-%2B2

11.02.16%2B-%2B1

I jak dla mnie zdjęcie które wymiata...

Bundesarchiv_Bild_101I-635-3965-34_Panzerfabrik_in_Deutschland-640x426.jpg