Jump to content
Administrator

Zdjęcia unikatowe, ciekawe, śmieszne i takie sobie... Cz.3

Recommended Posts

To skoro Mikele pokazał taką ciekawostkę (bardzo fajną zresztą) to ja pokażę taką ciekawostke- zagadkę. Poniżej fragment broni i teraz pytanie- czy to broń sportowa, myśliwdka czy bojowa?

12220615_2.jpg?v=8CED985A5E03270

Wszystkie odpowiedzi (dobre i złe) będą nagrodzone większą ilościa zdjęć. No chyba że ktos odpowiadajac dobrze, sam wstawi

Bojowa.

Poniekad... Cos wiecej? Moze ktos jeszcze?

Blisko, blisko... Ta z podwojnym jezykiem spustowym to albo przerobka z tego co pokazalem albo podrasowana kopia.

Ja myślę ze to albo bojowa albo sportowa :P

images?q=tbn:ANd9GcRwRdCaEKvNu5HP1FBukW7on9lvNzBhe2G2kFV0DNBYM3pk6Pgm

To jest broń strzelająca nabojami śrutowymi (bo tak to się chyba nazywa jak nie to poprawcie) czy 2 lufy i amunicja zwykła - z jednym pociskiem??

Dobra, wroce do domu za jakie 1.5 do 2 godzin to wrzuce odpowiedz. Przyznam ze to bardzo pokrecona bron i przeznaczenie mimo typu tez.

Za 27k$ można mieć broni i amunicji dla plutonu, mocno przetrzebionego ale plutonu Myślę, że i na kamizelki taktyczne by się jeszcze znalazło

Tylko na co komu tyle złomu?

Piękny dryling a "bogatemu wszystko wolno".

11274515_1_l.jpg

Gdybym miał 27K dołków, to bym kupił. Ciekawa sprawa z dwuamunicyjnością tej broni.

https://www.liveauctioneers.com/item/11274515_beautiful-cased-wwii-nazi-luftwaffe-issue-m30-sur

Brawo Marcinie, wzbudziłeś mój podziw więc w nagrodę masz ode mnie- WOW! Tak, kiedyś przedstawiałem w tym wątku, jedyną produkowaną i używaną oficjalnie w Wehrmachcie maczetę (również z zestawów ratunkowych dla pilotów) a teraz jest taki cudak. Troche sztucer trochę strzelba. A przeznaczenie trudne do określenia bo niby myśliwska a niby bojowa.

A może to coś z typu "Myśliwska broń kombionowana -śrutowokulowa"???

I też masz rację...

A to w nagrodę.

21.02.16%2B-%2B1

Żadna tam z tego broń bojowa. Prosty dryling z Suhl. Produkowane były przed i ... długo po wojnie w DDR. W czasie wojny pojawił się pewien problem bo przestawiono produkcje. I tu kilku Panów którzy lubili polować (Udet, Galand, Molders,) wpadło na pomysł by RLM zamówiło broń "przetrwania". I tak Sauer und Sohn wyprodukował trochę broni myśliwskiej.

Ze sztucerami problemu nie było, natomiast z bronią śrutową i kombinowaną - i owszem.

Przeznaczenie było takie jakie było, nie interesuje mnie jako co i kiedy było wyprodukowane, interesuje mnie jako co było uzywane przez lufywaffe. Broń przetrwania tak, ale jak by sie trafił patrol wroga to rozumiem że lotnik posiadajacy ta broń nie miał jej uzywać... Przecież nie bojowa.

Tylko na co komu tyle złomu?

Piękny dryling a "bogatemu wszystko wolno".

A zgadzam się. Po prostu inaczej widziałbym zastosowanie takiej gotówki w "pięknym klasyku" ;)

Dla przykładu ;)

DSC00272.jpg

Jak sprzęt umożliwiający przyjemne spędzenie czasu - na polowaniu:)

Np na imprezie w puszczy Rominckiej

http://alifrafikkhan.blogspot.com/2013/05/album-foto-adolf-galland.html

Tu Bock mod 200E

http://jamesdjulia.com/item/lot-1264-exceptionally-rare-bsw-luftwaffe-over-under-shotgun-39723/

Przykłady można mnożyć:) Jeden lubi ogórki inny ogrodnika córki.

To ja spust wolę ściągać na strzelnicy a środowisko degradować emisją z wydechu V8 i V2

Tradycyjne "co kto lubi" ;)

mexiko.jpg

O ile dobrze zrozumiałem, to pojazd zbudowany przez ludzi któregoś z meksykańskich karteli narkotykowych. Post-Apo całą gębą

Daj jeszcze do tego "krowe" i wyślij do Roja ucieszy się