Jump to content
Administrator

Zdjęcia unikatowe, ciekawe, śmieszne i takie sobie... Cz.3

Recommended Posts

Teraz, Solo napisał:

Kurde, rudy to rzadkość. Prześliczny. Twój?

Tak, mam cztery 

Rudy, czarny, kremowy i niebieski taka gromadka:D

Podobno to nie jest montaż

KRbX4jy.jpg?1

• Like 1

Posted (edited)

Zdjęcie zatytułowałem "Lightning strike" 

jetfailure.jpg

Edited by mirage3

Mnie się podoba.

cvhNWs3.jpg?1

• Like 1

Myśliwce tak doskonałe, że aż nie opłaca się ich produkować. :) 

Tak samo ja F-22. Amerykanie wolą natrzepać F-15X niż wznawiać produkcję F-22. I Rosjanie wolą olać Su-57 i produkować Su-35S bo taniej. 

Doktryny się zmieniają. 

Albo wręcz przeciwnie - nie zmieniają się. Radzieckie T-34 wygrywały z Tygrysami i Panterami nie dlatego, że były lepsze, ale dlatego, że było ich więcej, niż niemieckie cacka dawały radę wystrzelać. No i wymuskana, precyzyjna technika była bardzo podatna na nieprzyjazne warunki polowe.

Czytałem trochę o tym stealth, to działa najdalej do wystrzelenia pierwszej rakiety. Potem F-35 z ninja staje się niezdarnym grubasem. No, ale to wszystko może zweryfikować tylko praktyka. Ciekawe jest to jak wiele wydali na ten program Amerykanie, i jak w ostatnim czasie straszliwe, przewidywane terminy dostaw z kilkunastu lat (dla pierwszorzędnych partnerów USA) stopniały do kilku (dla byle bantustanu pokroju Polski), tak samo jak cena. Pożyjemy, zobaczymy.

12 minut temu, Tap-chan napisał:

Ciekawe jest to jak wiele wydali na ten program Amerykanie, i jak w ostatnim czasie straszliwe, przewidywane terminy dostaw z kilkunastu lat (dla pierwszorzędnych partnerów USA) stopniały do kilku (dla byle bantustanu pokroju Polski), tak samo jak cena. Pożyjemy, zobaczymy.

To jest akurat proste i Amerykanie tego nie ukrywają: chodzi o Turcję, dla której zakłady LM miały produkować bodajże setkę F-35, a których Turcy już wiadomo że nie dostaną, więc szukają chętnych na ten sprzęt. Druga sprawa to sami Amerykanie nie kwapią się i zmawiają mniej F-35 dla swojego lotnictwa niż LM chciałby i mógłby wyprodukować. Co do ceny to ja bym nie liczył na obniżkę, bo co prawda dla odbiorcy wewnętrznego cena F-35A spadła już chyba poniżej 80 milionów dolarów, to jednak co innego odbiorca uczestniczący w programie JFS, a Turcja była uczestnikiem tego programu, a co innego ktoś kto w programie nie uczestniczył. Dla nas ta cena prawdopodobnie wyniesie ok. 120-140 milionów dolarów, licząc koszt całego projektu.

I żeby nie był tylko offtop: piękne zdjęcie F-35A z ciekawie zamontowanymi wyrzutniami rakiet:

image.jpg

Jako że ostatnio siedzę głęboko w temacie F/A-18:

x.jpg

Mnie sie bardzo ta fota podoba.

OmRyiNT.jpg?1

Posted (edited)

F-15C z zasobnikiem celowniczym Legion:

https___api.thedrive.com_wp-content_uploads_2019_05_f-15-pod-top.jpg

Edited by Solo