Jump to content
Administrator

Zdjęcia unikatowe, ciekawe, śmieszne i takie sobie... Cz.3

Recommended Posts

O.... a ja mam kalki do tego F-15.

Ja kupiłem model na Ebay'u wraz z kalkami oczywiście 1:32 ale o ile dobrze kojarzę to model był kupiony wraz z kalkami i jakimiś drobiazgami na www.hannants.co.uk w każdym bądź razie jest w pudełku ich reklamówka - więc poszukaj tam czy nie ma ja sprawdzę jak będę w domu w Wawie jakiej marki są kalki to dam znać.

Najprawdopodobniej tuż przed wystawą w Bytomiu będę w domu w Wawie to sprawdzę. Jednak nie jestem pewny czy nie są to kalki Microscale.

Zresztą jakby co mogę je odsprzedać ja planuję F-15 Agressor.

Solo, chciałbym cię serdecznie przeprosić oraz wszystkich których wprowadziłem w błąd podając informację o kalkach do tego konkretnego F-15 powyżej.

Dziś mój brat odwiedził moje mieszkanie w Warszawie i poprosiłem go by zajrzał do pudełka z F-15 i sprawdził kalki.

Okazuje się że nie do końca dobrze pamiętałem i zasugerowałem się statecznikiem pionowym.

Kalki to:

https://www.hannants.co.uk/product/SS32237

Tak więc nie jest to dokładnie ten samolot choć myślę że bez problemu dało by się na tej bazie zbudować i wylakierować ten konkretny egzemplarz.

Zrobienie zębów to bardzo prosta sprawa więc zobacz czy nie ma tych kalek w 48.

I jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Nic nie szkodzi, ale wykombinowanie kalkomanii do tego konkretnego egzemplarza (o ile gdzieś nie ma takich kalek o czym nie wiem, ale nie sądzę) nie jest proste.

No chyba że bym je zamówił.

Akurat kalkomanie z orzełkiem na statecznikach to prosta sprawa, bo jest sporo zestawów z takim malowaniem.

O - nie dalej jak wczoraj przyszły do mnie kalkomanie właśnie z podobnymi malowaniami F-15C z orzełkiem:

173.jpg

Problem jest z całą resztą malowania, czyli szczękami rekina (plus oczy i skrzela, jak widać na zdjęciu), do tego widać na statecznikach jakieś dodatkowe napisy (chyba nazwa bazy), a na kadłubie nazwiska pilotów i godła dywizjonu (prawdopodobnie różne po obu stronach maszyny), no i oczywiście numer maszyny, nie tylko na stateczniku ale także na klapie przedniego podwozia, na ramie owiewki i na wlotach powietrza.

Tak więc to wszystko trzeba by zamówić (MaliusManu pewnie bez problemu by to zaprojektował), ale niestety brakuje dokumentacji zdjęciowej, choć niewykluczone że jest to do znalezienia.

Czytałem plotkę, że bodaj w drugiej części zestawu Speed Hunter Graphic - Elegant Eagles, ma być malowanie do tej maszyny, ale nie wiadomo czy na pewno będzie, ani kiedy ten zestaw się pojawi w sprzedaży.

W ogóle kalkomanii do różnych pięknych malowań F-15 jest wiele, jak choćby pustynne kamuflaże z zestawu który pokazałem wyżej.

Jest co robić.

Fakt, numerki, nazwiska pilotów itd. to większy problem - natomiast szczęki, skrzela są do zrobienia od ręki bez masek itd. to naprawdę prosty motyw. Nawet w skali 48 - F-15 to sporych rozmiarów samolot więc nie powinieneś mieć problemów.

Radzisz sobie z aero bez problemów - widzę obserwuję twoje prace twoje prace więc bez problemu dasz radę.

To zrobimy spółkę modelarska i ja ci jak to mówią odmaluje te szczęki.

Koła, kółka i kółeczka...

"To które gdzie było...?"

2680757_900.jpg

tank_cemetery-39.jpg

e811f893-c89e-496b-b7c5-dfeeb4330699

IMG_1233.JPG

2015.%2B11.%2B30.%2B-%2B1

merkava-merkava-boevoy-tank.jpg

luioL.jpg

tanks-taken-over-by-nature__880.jpg

I nie jest to jak mniemam plotka.

Pod koniec zeszłego roku otrzymaliśmy pytanie od jednej z firm produkującej powłoki lakiernicze z Chin z pytaniem czy nie mogliby odkupić know how dotyczących naszych powłoka HP lub innych powłok specjalnych służących do pokrycia nowej maszyny bojowej.

Ta, biznesy z chińczykami - czytaj "ukradniemy co się da i puścimy was z torbami". Parę ładnych lat temu pracowałem w biurze konstrukcyjnym, dużo zleceń robiliśmy na tamten rynek. Jeden z projektów wykonawca zmienił sam - zmiana grubości blach, miejscami i o 100%, co spowodowało wzrost ceny półproduktów o kilkanaście mln $ i oczywiście z pretensjami (czytaj pokrywacie koszty!) do firmy.

Biznesy po chińsku ;)

Jak dla mnie ciekawa fotka.

US_Navy_040723-N-4374S-017_Sailors_assigned_to_the_ldquoJolly_Rogersrdquo_of_Fighter_Squadron_One_Zero_Three_VF-103_perform__zpszxukvyyf.jpg