Jump to content

Zdjęcia unikatowe, ciekawe, śmieszne i takie sobie... Cz.3

Recommended Posts

Witam

Wklejam ciekawostkę dotyczącą próby podniesienia i przelotu z samolotem Ił-14 w wykonaniu Mi-6A. Niestety próba nie powiodła się gdyż zamiast deklarowanych około 7 ton, samolot ważył około 12-13 ton. Żeby było ciekawie była to salonka Gomułki i posiadała dodatkowe płyty pancerne w podłodze (takie informacje dostali piloci i technicy). Mi-6A był z Leźnicy Wielkiej koło Łęczycy, już po przejęciu przez wojsko. Może ktoś dioramę zrobi :D Akcja miała miejsce w MLP Kraków

Mi-6_Il-14_02.jpg

Mi-6_Il-14_01.jpg

• Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

chińska szyba vs niemiecka mucha    

ostatnio miśki się podobały to jeszcze coś w tych mroźnych klimatach....   Kolega mors zaliczający polunchową drzemkę na rufie Omska  (rosyjski okręt podwodny typu 949A, bliźniak Kurska)

To prawie jak na Giełdzie modelarskiej - ja go nie skończę, ale może komuś się przyda.

Posted Images

• 4 weeks later...

Piękna, jeszcze jej nie widziałem. Są całe serie świetnych, kolorowych zdjęć z zakładów Curtissa i budowy P-40, z zakładów North American z budowy B-25 i wczesnych Mustangów, czy Douglasa z budowy A-20. Mam nadzieję że ta nie jest kolorowana choć ta kobitka na pierwszym planie wygląda jak doklejona.

21 godzin temu, barszczo napisał:

Mam nadzieję że ta nie jest kolorowana 

Jednak skłaniałbym się ku wersji, że to kolorowanka. Zresztą bardzo dobra w mojej opinii.

Ogólnie to kolekcjonuję na dysku wszelkie dostępne w intrenecie oryginalne kolorowe zdjęcia z epoki i chyba każdy przyzna, że najlepsze są te wykonane dla Life Magazine

50984997532_5aa06bc8dd_b.jpg50984888086_51087fcaed_b.jpg50984997597_166ff0acfa_b.jpg50984888071_56f0a3ea73_b.jpg

Śledzę również na fejsbuku profil WW2 Colourised Photos i zamieszczane tam prace trzymają poziom. Na przykład takie

50984888376_46fac10706_b.jpg50984997812_1f3f74163d_b.jpg

Jednak autorzy umieszczają na nich swoje watermarki więc łatwo rozpoznać kolorowankę 😉

Edited by Krzysiek B
  • Like 1
W dniu 26.02.2021 o 20:57, Gerd napisał:

Mój pies chętnie śpi tak jak ten tu....

AIWBtJy.jpg

Gerd - to nie pies, to jagular!

A kolorowe zdjęcia rzeczywiście piękne. LIFE aż do jego likwidacji słynął właśnie ze zdjęć.

Pozdrawiam

Paweł

Świetny kanał znalazłem. Gość koloruje i poprawia filmy z poprzedniego wieku. 
Możemy zobaczyć w 4K i 50fps katastrofę Hindenburga, Ślicznotkę z Memphis czy atak Niemców na Warszawę.

Edited by Czesio

Ciekawe zdjęcie do zagłębiania się w temat weatheringu okrętów: Kitty Hawk (CV 63) w suchym doku nr 6 Puget Sound Naval Shipyard & Intermediate Maintenance Facility, 8 marca 2021 r.

Trafił tam w celu wyczyszczenia części podwodnej przed pocięciem na żyletki.

CVN-63.thumb.jpg.f4e5dcf4765b0bcd1381b21adcf6f727.jpg

Niektórzy marynarze US Navy mówili na ten okręt Shithawk... Nie lubili go - nie wiem za co dokładnie

Wzgórza mają oczy... Czołgi znaczy! 🙂

Jak ja miałem 7 lat, to tak czysto modeli nie kleiłem!

12 minut temu, pmroczko napisał:

Jak ja miałem 7 lat, to tak czysto modeli nie kleiłem!

Bo to model zvezdy z serii snap fit :) . Da się bez kleju poskładać :)

Godzinę temu, Gerd napisał:

zebra - wersja bieda

4dRcbUm.jpg

To nie zebra ! To przecież Krasula w trakcie remontu. Efekt końcowy poniżej 😁

krasula.1.jpg

krasula.jpg