Jump to content
Administrator

Zdjęcia unikatowe, ciekawe, śmieszne i takie sobie... Cz.3

Recommended Posts

Bardzo rzadko się trafia taka okazja na porównanie rozmiarów MiGa-29 i Airbusa A320, jak ostatnio w Gdańsku:

4d2753da25cbc06e65b7d55c876813e2.jpg

Jak ladowalem tydzien temu to stal Galaxy. Szkoda ze jeszcze tego na zdjeciu nie ma dla porownania.

Dla pasjonatów lotnictwa, kolejna gratka na Lech Wałęsa Airport...

http://www.gdansk.pl/wiadomosci/Ruslan-wyladuje-w-Rebiechowie-Dla-fanow-lotnictwa-WIDEO,a,55073

74356.jpg

Niewiedzącym a zainteresowanym sfotografowaniem bydlaka chciałbym jeszcze tylko napisać że gdański port lotniczy współpracuje ze spottersami i dostepne są punkty, poza ogrodzeniem, umożliwiające fotografowanie obiektów bez "lapania " siatki ogrodzeniowej w kadr.

Widok Antosia zawsze cieszy ;)

W niemiaszkowie to nawet "szalone" malowanie musi być jak od linijki. Ordnung must sein

DSC_0614_zpsoubexyya.jpg

Ale pokaz w locie dał ładny ;)

W niemiaszkowie to nawet "szalone" malowanie musi być jak od linijki. Ordnung must sein

DSC_0614_zpsoubexyya.jpg

Tyle lat chlubnych tradycji, a międzyczasie wiele kurtuazyjnych wizyt nad niemal wszystkimi stolicami europy... :P

Z nimi tam nigdy nie wiadomo co oni tak naprawdę świętowali... Moze akurat rocznica jakiejś Krety była czy innego Adler Tag.

No proszę, "rocznica powojennej" uczczona przelotem Me262... Mówiłem że z nimi to nie wiadomo.

Już nie manipuluj rzeczywistością jak gazety za złotówkę

Jaskółka już któryś raz z rzędu w powietrzu wywija. ładny widok ;)

No proszę, "rocznica powojennej" uczczona przelotem Me262... Mówiłem że z nimi to nie wiadomo.

A za Wielką Wodą niedawno odpalili Mietka:

A przy okazji: jeden z kilku 7TP, które zmieniły barwy:

13322028_941346742649498_5016296041684767637_n.jpg?oh=a49ad9adee0e7f55eeee058d2753300c&oe=5806FC5A

DSC_0614_zpsoubexyya.jpg

Chyba najlepsze malowanie okolicznościowe EFA, ale dalej brakuje im trochę polotu ;)

A za Wielką Wodą niedawno odpalili Mietka:

13322028_941346742649498_5016296041684767637_n.jpg?oh=a49ad9adee0e7f55eeee058d2753300c&oe=5806FC5A

Jak znajde dzisiaj wieczorem choc 15 minut to wrzuce ciekawa fotke w temacie polskiego sprzetu w szkopskich lapach.

Rzutem na taśmę znalazłem chwilke żeby pokazać co obiecałem.

tumblr_mam5ljuCAq1qk6uvyo1_1280_zps6pjycxtc.jpg

Szkopy z TKSami i pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt ze niemcy to Luftwaffe a nie Heer. Mało tego, Pan po prawej ma na sobie wczesną bluzę czterokieszeniową a ten co stoi tyłem drelichowe spodnie robocze co oznacza że zdjecie może pochodzić nawet z 1939... Niestety, nie jestśmy w stanie zobaczyc koloru patek a to by wiele mogło wyjaśnić. Dodam jeszcze ciekawostkę ze według mojej wiedzy- 14 Dywizja Polowa Luftwaffe uzywała polskich TKSów jako lekkich ciagników artyleryjskich. Dywizja ta przez cały czas swego istnienia pełniła służbę okupacyjną w Norwegii (miedzy innymi kilka miesięcy w słynnym Trondheim) i nie oddawszy ani jednego wystrzału i nie uczestnicząc w żadnych walkach, poddała sie Brytyjczykom i Norwegom w 1945 zachowując pełne stany osobowe i sprzętowe. To by tłumaczyło być może skad się wzięły po wojnie nasze tankietki w skandynawii.

... I zostały "wyzwolone" przez Amerykanów:

12669472_523384831156360_5774849402744819391_n.jpg?oh=c4f03cdfd37482e575d9624b9ebfff27&oe=57D8A8B6

Rzutem na taśmę znalazłem chwilke żeby pokazać co obiecałem.

tumblr_mam5ljuCAq1qk6uvyo1_1280_zps6pjycxtc.jpg

Szkopy z TKSami i pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt ze niemcy to Luftwaffe a nie Heer. Mało tego, Pan po prawej ma na sobie wczesną bluzę czterokieszeniową a ten co stoi tyłem drelichowe spodnie robocze co oznacza że zdjecie może pochodzić nawet z 1939... Niestety, nie jestśmy w stanie zobaczyc koloru patek a to by wiele mogło wyjaśnić. Dodam jeszcze ciekawostkę ze według mojej wiedzy- 14 Dywizja Polowa Luftwaffe uzywała polskich TKSów jako lekkich ciagników artyleryjskich. Dywizja ta przez cały czas swego istnienia pełniła służbę okupacyjną w Norwegii (miedzy innymi kilka miesięcy w słynnym Trondheim) i nie oddawszy ani jednego wystrzału i nie uczestnicząc w żadnych walkach, poddała sie Brytyjczykom i Norwegom w 1945 zachowując pełne stany osobowe i sprzętowe. To by tłumaczyło być może skad się wzięły po wojnie nasze tankietki w skandynawii.

A nie były też używane (podobnie jak wiele innego zdobycznego sprzętu nie najwyższej jakości bojowej) jako pojazdy ochrony lotnisk - między innymi w Skandynawii, Finlandii ?

Polski spadochroniarz miał wczoraj ciepło, w czasie Anakondy.

Ciekawa sprawa, zawsze myślałem że przed otwarcie spadochronu zapasowego trzeba odrzucić ten nieotwarty główny, żeby linki się nie zaplątały.

No ale facet zachował zimną krew.

A nie były też używane (podobnie jak wiele innego zdobycznego sprzętu nie najwyższej jakości bojowej) jako pojazdy ochrony lotnisk - między innymi w Skandynawii, Finlandii ?

O takim zadaniu nie słyszłem ale to świadczy tylko o tym że nie słyszałem.

Pozwolę sobie na jeszcze jedną fotkę ukazujacą "wyzwalanie" polskiego sprzętu przez USAków. Zdjęcie może być znane. Ja w każdym razie trafiłem je w jednej zachodniej publikacji.

tks_am.65c6wjpse8g840scw8w888400.ejcuplo1l0oo0sk8c40s8osc4.th_zpsadcaujo3.jpeg

Trochę nietypowy temat, ale to dość zabawne.

Kupiłem niedawno arkusz kalkomanii F-14 Tomcat Data Sheet firmy Fightertown Decals.

Same kalki fajne, choć niektóre z nich trochę irracjonalne jeśli chodzi o zastosowanie, ale ja nie o tym.

Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem ramką jedną z kalkomanii z napisem eksploatacyjnym na bombę Mk. 83 albo Mk. 84.

Obejrzałem sobie ten napis w powiększeniu.

Widzicie?

326.jpg

Nie widać? To tu macie nieco powiększone:

327.jpg

Autor chyba nie za bardzo wiedział jak brzmi treść tego napisu na prawdziwej bombie, jest za to fanem Star Wars.

Zaznaczyłem dwa wiersze które udało mi się odczytać (A LONG TIME AGO IN GALAXY, FAR FAR AWAY EVIL EMPIRE), dalsze odczytuję tylko we fragmentach.

Może ktoś odcyfruje całość tego przekazu.

Mój ulubiony eksponat z muzeum w Berlinie. Działo się za zimnej wojny, oj działo się

DSC_0072_zpsgmglqckj.jpg

Świetny pomysł na dioramę

Kontynuując temat Polskiego sprzętu w niewoli. Wystawa sprzętu zdobycznego Park Gorkiego w Moskwie

rophiesex001-34.jpg