Jump to content
Sign in to follow this  
Kameleon145

Spitfire Mk. IX Italeri 1:72 (Mój pierwszy :D)

Recommended Posts

Witam. Oto mój pierwszy model na forum.

Model malowany pędzelkiem i farbami Pactry.

Miałem małe problemy z nim, gdyż po sklejeniu kadłuba tył samolotu mi zmięk , lecz po 10 godzinach schnięcia był już normalny.

Komentarze oraz uwagi mile widziane.

8c25980e43f46378med.jpg

abdf91a99b518347med.jpg

d091e8731fc2c455med.jpg

e2dbc76209cb13a2med.jpg

2e5ccc1a9ce111afmed.jpg

39654d735c5b2f6dmed.jpg

6eb9ada9c3ea055bmed.jpg

Edited by Guest

1. Jak już, to trzymaj fotki na jakimś ogólnodostępnym hostingu.

2. Wstaw zdjęcia zgodnie z Regulaminem (żadnych linków).

pzdr.

Czy to tak trudno pokazać nam tak:

39654d735c5b2f6dmed.jpg

Pamiętaj , że modelarze to lenie i nie chce im się klikać non stop w te linki....

A sam model... no cóż nie wiem czy to wina fotek ale mi się kolory nie podobają - wnętrze chyba za ciemne... kamuflaż wygląda jak dwa szare a nie szary z zielenią... no i działka raczej w kolorze skrzydeł były niż czarne.

I tak dam mu 3+ na zachętę

PS. Owiewkę pomaluj jeszcze ze dwa razy. Za pierwszym razem nie pokryjesz nigdy dobrze przezroczystych elementów.

Edited by Guest

U mnie jakoś nie mogę. Jak próbuje to mi wyskakuje jakiś błąd : can't open numfile: No such file or directory. Nie wiem co zrobić. Pomocy

kliknij pod obrazkiem: pobierz pozostałe kody i skopiuj to co masz w okienku : zdjęcie 500mpix na forum lub miniaturka na forum

"PS. Owiewkę pomaluj jeszcze ze dwa razy. Za pierwszym razem nie pokryjesz nigdy dobrze przezroczystych elementów.

"

Nigdy nie malowałem owiewki gdyż boje się że pomaluje więcej niż powinienem.

Taśma maskująca Tamiya lub Parafilm i życie staje się prostsze.

PZDR

Jestem miłośnikiem tych samolotów i prawdę mówiąc podoba mi się ten model, tylko malowanko nie daje mi spokoju, mianowicie wzorowałeś się na jakimś konkretnym schemacie dotyczącego Spitów? Czy to tylko Twoja wyobrażnia

Używałem farby Pactry light ghost gray i dark ghost gray.

Malowanie to moja wyobraźnia gdyż nie miałem innych kolorów.

musisz zrobić okopcenie rur, potem karabiny, potem linie podziału i na koniec poprawić malowanie sposób malowania kadłuba i będzie super

Na to pytanie jest prosta odpowiedz.... a zatem NIE. Ale jeśli dobierzesz odpowiedni pędzelek, farbę oraz co najważniejsze technikę malowania pędzlem, wówczas efekt może być dobry. Wiadomo, malując samochód nie maluje się go sprayem, pędzlem, dlatego nie ma co porównywać Aero do pędzla. Moje pierwsze modele malowałem pędzlem, nakładając bardzo małą ilość farby na włoski i często malowałem metodą młotkową.

Ale naprawdę polecam zakupić Aerograf np: z Allegro od 50zł-100zł na początku takie wystarczą.

Mi również podoba się ten Spitfire. Zlikwiduj w miarę możliwości wszystkie błędy jakie podali wyżej koledzy a napewno efekt będzie jeszcze lepszy. Powodzenia

Troszkę temat odgrzewam, ale dołączę swoje trzy grosze.

Użyłeś wiatrochronu w wersji występujacej w Spifire I - V i ich pochodnych PR-ach. A to przecież Mk. IX. Tu powinien być z integralna szyba pancerną.