Jump to content

Recommended Posts

Witam.

Niedawno zakupiłem model BTR-70, firmy Revell w skali 1:35.

Póki co pokazuję tylko zawartośc pudła. Liczę na waszą pomoc. Czy mógłbym dokupic jakieś metalowe części do tego modelu? Za wszystkie propozycje z góry dziękuję.

Pudło:

img0214kw.jpg

Zawartośc pudełka:

img0216oa.jpg

Kalki:

img0217.jpg

Przykłady malowań:

img0218v.jpg

img0219s.jpg

img0220wp.jpg

img0221i.jpg

Chyba wybiorę tą ostatnią wersję malowania. Niżej pokazuję przykładowe zdjęcie.

aa.jpg

(Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.modellboard.net/index.php?topic=28550.0

RB Model teraz wypuściło jeszcze lufę KPWT akurat taką jak w tym BTR i BRDM-ach.

http://www.martola.com.pl/pl2039/produkty31416/14_5mm_kpvt_soviet_machine_gun

Tylko rączkę jeszcze trzeba dorobić ale to pikuś.

No i może taką podstawę anteny jeszcze ?

http://www.armorscale.com/products/supplements/S35-004/

• 4 weeks later...

W końcu zabrałem się za ten modelik. Niewiele udało mi się zrobic. Oto efekt mojej pracy:

img0346yy.jpg

img0347ru.jpg

img0348fn.jpg

img0349p.jpg

img0350hb.jpg

img0351gx.jpg

img0352d.jpg

img0353g.jpg

Jeszcze trzeba trochę oszlifowac wszystko.

Mam nadzieję, że nie spieprzę tego modeliku tak jak schwimmwagena . Prace ruszyły nieco dalej, ale póki co muszę jeszcze kupe poprawić. Może jutro wrzucę zdjęcia, co tam zrobiłem. Choć bardzo mało zrobiłem. Póki co walczę z blaszkami. ale po raz pierwszy w ogóle się nie spieszę.

jakie topienie plastiku?

W modelu zwezdy, pakowanym również przez Rewela opony wykonane są z jakiejś ruskiej pseudo gumy która reaguje z tworzywem rozpuszczając go. Nie wiem czy problem dotyczy wszystkich modeli tego producenta. Najlepiej zrób doświadczenie: połóż oponę na kawałku ramki i odczekaj tydzień-dwa. Jeśli nie będzie widać wżerów to wszystko okey.

Pozdrawiam

Ps. Żywiczne koła produkuje Tiger Model Design, dostępne były kiedyś w Jadarze.

Póki co, nic takiego nie dzieję mi się z kołami. Mógłbyś coś więcej napisac o tych kołach żywicznych, może pomyślę nad wymianą kół

Prace poszły trochę do przodu. Oto efekty:

img0354y.jpg

img0355s.jpg

img0356jj.jpg

img0357cu.jpg

img0362e.jpg

img0363w.jpg

img0364b.jpg

Zastanawiam się nad częścią z 4 zdjęcia. Czy tam wszystko dobrze zrobiłem. Wydaję mi się, że właz (czy jak to się zwie) nie za daleko odstaje.

Kadłub i wieża póki co są spasowane na sucho. I zadaję sobie pytanie, po co się pakowałem w te blaszki. Nie idzie mi z nimi, kosztują mnie mnóstwo nerwów. Tylko nie zrozumcie mnie źle, jakościowo są super, tylko ja nie daję rady

Nastraszyliście mnie z tymi oponami. ale moje są jeszcze ok. dziś nie ma w domu, wieczorem wrócę, to sprawdzę dokładnie, co się z nimi dzieje

Panowie - kleiłem wszystkie modele kołowe Zwiezdy i aż poleciałem sprawdzić co z moimi ostatnimi modelami Zwiezdy.I nic .Mam rozbabrane dwa modele - BREM-K i BIEŁUGĘ. Leza razem w jednym pudelku ,kola dotykały plastyku i najmniejszego śladu by coś się stopiło. Trochę to dziwne. Tak samo jak bąble z felgi na sklejonym kole.,Najciekawsze jest to ze lezą już dość długi czas .w foli ich nie trzymam,praktycznie każdy model jest munie zaczęty.Jeżeli mogę wam coś poradzić - jak ja to robię. Ze względu ze opony są za ciasne ostrym skalpelem 11 powiększam troszkę z czuciem średnice wewnętrzna opony,żeby wchodziła na felgę z minimalnym luzem i kleje oponę z felga na super glu. Jedyne co mi się zdarzyło to pękniecie w poprzek opon.Ale to było i u Zwiezdy i u Dragona.

Nastraszyliście mnie z tymi oponami.

Nikt nie ma zamiaru Cię straszyć. W niektórych modelach Zwezdy naprawdę gumowe opony wchodziły w reakcje z plastikiem. Nie jest to regułą. Oczywiście nikt z nas nie życzy Ci aby coś takiego dotknęło Twój model. Ale na wszelki wypadek pomaluj dokładnie felgi na powierzchniach styku z oponami. Niektórzy naklejają tam cienką taśmę aby opona nie stykała się z plastikiem. Ja na portalu aukcyjnym za 10 złotych kupiłem BTR-80 z wypaloną w kadłubie dziurą właśnie przez styk z oponą. Model skleiłem , miejsce stopienia obłożyłem szmatami i gratami i model poszedł za dobra kasę.

Lepiej dmuchać na zimne.