Skocz do zawartości

SCANIA R620 "niech nastanie jasność"


toommaszeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kwietnia 2009 składam Scanię R620 i jakoś nie moge jej dokończyć :/ model składałem w kabinie jak kręciłem tzw. pauzy 11-tki lub jak czekałem za załadunkiem/rozładunkiem dlatego model jest troszkę nie dokładnie złożony, brakuje mu dużo do ideału, i mi umiejętności w modelowaniu gdyż jest to mój pierwszy model trucka, kiedyś kleiłem samolociki ale to było jakieś hmm... 15lat temu

Model jest prawie złożony, walkę toczę z oświetleniem, zresztą zobaczcie sami...

 

Silnik

1silnik.jpg

 

 

Rama

2rama.jpg

 

 

Zderzak z wklejonymi diodami 3mm do wszystkich świateł oraz 5mm do świateł drogowych.

Przymiarka ramy z halogenami na "sucho" więc jest troche krzywo

3zderzak.jpg

 

 

Kabina a na niej 4szt halogenów z diodami oraz 2 diody do halogenów w owiewce nad szybą

4kabina.jpg

 

 

Owiewki za kabiną z kwadratowymi diodami

5owiewki.jpg

 

 

Do osłon między osiowych jeszcze lutuje diody SMD

Tylne lampy?? Nie mam koncepcji... w sumie to mam ale nie wiem czy mi wypali

We wnętrzu też będzie oświetlenie

Docelowo wszystko ma być zasilanie baterią a dokładnie akumulatorkiem 9V umieszczonym w zbiorniku na stałe, pomysł jest taki żeby od dołu zbiornika dać mini gniazdo z + i -

Wszystko chce podpiąc pod jakiś moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak model ale oświetlenie.MMMM palce lizać hhehe. Pięknie zawsze zastanawiałem się jak zrobić oświetlenie na tylnej owiewce.Musisz jeszcze troszke nad nim popracować, ponieważ niektóre diody są przykrzywione.Teraz tylko czekać na fotki w ciemni. Sam w przerwach, kiedy przy scani shogun coś wysycha tworze taką scanie tylko 113 też będę miał sporo oświetlenia. Powodzenia i życze skończenia modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle chociaż sporo rzeczy jest pokrzywionych ale to to bywa na początku, sądzę że kolejne trucki będą o wiele lepsze bo masz potencjał . Powodzenia i do dzieła !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdziwiony modelu sklejanego w ciężarówce Zrób zdjęcia warsztatu, jesteśmy ciekawi jak to wygląda

Co do samego modelu to ładnie Ci idzie tym bardzie, że jesteś debiutantem w tej spawie A na dachy kabiny jest kurz czy co ?? Co do oświetlenia może to wyglądać zajefajnie ale czy akumulator 9V da radę dobrze zasilić tyle diod ??

Czekamy na dalsze postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdziwiony modelu sklejanego w ciężarówce Zrób zdjęcia warsztatu, jesteśmy ciekawi jak to wygląda

Niestety ale zdjęć warsztatu nie będzie ponieważ już nie jeżdzę...

Moim stołem było... pudełko od pizzy a lakiernią paleciara pod naczepą

 

 

A na dachy kabiny jest kurz czy co ??

To tylko kurz :/

 

 

Co do oświetlenia może to wyglądać zajefajnie ale czy akumulator 9V da radę dobrze zasilić tyle diod ??

Myślę że da radę zasilić tyle diód, całe oświetlenie przekroczy 30szt diód

Wiecznie to świecić nie będzie ale na jakiś czas wystarczy, a jak aku padnie to się go naładuje z znowu będzie można cieszyć oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W końcu dziś zabrałem się za model Po kilku godzinach lutowania i pasowania powstało to...

 

Wszystko włączyłem co się dało

13478773.jpg

 

43951398.jpg

 

Narazie jest to tylko przymiarka i nie jest to jeszcze koniec z oświetleniem, pozostały jeszcze obrysówki na między osiówkach i halogeny nad szybą, światła tylne oraz oraz oświetlenie kabiny ale narazie z tym to WIELKA tajemnica mam małą niespodziankę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde co za choinka , święta się kolego skończyły . A poważnie nieźle świeci, 1 włącznik do wszystkiego ? Ps rób lepsze zdjęcia proszę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 włącznik do wszystkiego ? Ps rób lepsze zdjęcia proszę .

 

Narazie zrobiłem to na tzw skrętkę Ale wszystko będzie osobno włączane czyli:

- "krótkie" ze wszystkimi obrysówkami

- drogowe

- halogeny w zderzaku

- halogeny na zderzaku w ramce

- halogeny na dachu

- halogeny w owiewce nad szybą

Zastanawiam się nad zakupem modułu 8-mio kanałowego sterowanego z pilota

 

A co do zdjęć to były robione wieczorem bez flesza oraz przy żarówce 25W tak żeby było widac oświetlenie scanii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na nie. Chyba ze ma to być zabawka nie model. Bo jeżeli to jest model to tak w moim pojęciu nie za bardzo trafiony. Te wszystkie lampki i inne diody, pasowały by ale dwie delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci ekstra, ale mimo wszystko te za kabiną czerwone powinny być połączone mega cienkimi drucikami i polakierowane druty pod kolor kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te diody czarną taśmą owiń bo prześwitlają zderzak i świecą aż na tył samochodu. Warto coś z tym zrobić.

 

Diody od wew strony zderzaka pomalowałem czarną farbą także nic już nie przebija, tak samo pomalowałem halogeny na dachu, jutro zrobię zdjęcia w dzień to będzie wszystko widać

 

Praetorian druciki między diodami są już na czarno

 

Dzięki za spostrzeżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanko do Was

Jakich farbek użyć do malowania kloszy lamp?? Mam na mysli pomarańczowy i czerwony kolor, jakie najładniej kryją??

Czy te moga być:

- Pactra 13 A13 Orange (G) lub Gunze Sangyo -H092 92 Clear Orange (Gloss)

- Gunze Sangyo -H090 90 Clear Red (Gloss)

Chyba że jakieś inne polecacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki metalizer?? Jeszcze o nim zapomniałem

 

I jeszcze jedno, czy te farbki pomarańczowe dadzą radę przykryć diodę SMD białą tak żeby był pomarańczowy kolor

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.