Skocz do zawartości

IBG - zapowiedzi/nowości


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie czepiam się opon NOKIAN. Bo do nich zastrzeżeń nie mam. Ale w mojej opinii, felgi ze śrubami, to najsłabsze ogniwo tego zestawu. I jak pokazują inni producenci, można zrobić to na bardzo przyzwoitym poziomie metodą wtryskową. Choćby felgi do Stryker'ów czy to z AFV Club, czy z Trumpeter'a.

Myślę, że ekipa z IBG mogła się w tej materii bardziej przyłożyć.

Bo tak zamiast dostać ocenę 5, to dostają 4+.

Oczywiście jest to moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie NOKIAN czy MICHELIN kilka ciekawych zdjęć z 2009 i 2010 roku:

 

Znalazły się i miksty i .... GOODYEAR:

 

KTO3_zpskzts9dzg.jpg

- 4 NOKIAN-y?

 

KTO1_zpsvwzwf8yf.jpg

- 2 NOKIAN-y i 2 MICHELIN-y?

 

KTO5_zpsjjn9ktbl.jpg

- same GOODYEAR-y

 

 

KTO2_zpsery6kyih.jpg

- 3 NOKIAN-y i 1 MICHELIN

 

KTO4_zpsbwyx42dn.jpg

- 1 I 3 NOKIAN a 2 i 4 to ????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Rewelacja... Pytanie do wtajemniczonych - co to za typ pancerza..? Rafael, który robi Andrzej czy nasz krajowy..? I jaki pancerz ma rosomak z wieżą OSS-D jeżdżący w Afganistanie (z siatkami na bokach)..? Będę wdzięczny za odpowiedź..!

 

W modelu jest nasz krajowy typ pancerza.

Rosomaki z wieżą OSS-D z Afganistanu mają pancerz Rafaela.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja... Pytanie do wtajemniczonych - co to za typ pancerza..? Rafael, który robi Andrzej czy nasz krajowy..? I jaki pancerz ma rosomak z wieżą OSS-D jeżdżący w Afganistanie (z siatkami na bokach)..? Będę wdzięczny za odpowiedź..!

 

W modelu jest nasz krajowy typ pancerza.

Rosomaki z wieżą OSS-D z Afganistanu mają pancerz Rafaela.

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Czyli z tego modelu zaślepiając dziurę po obrotnicy i dodatkowy właz przed wieżą można zrobić Rosomaka bazowego, do którego kalki dało ToroModel..? Macie zdjęcie Rosomaka bazowego "z góry"..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Super Moderator

I przestroga dla Nokianów z pudełka...

UWAGA!!!! koła z plastiku IBG jak ktoś wciśnie na siłę felgi nie używać kleju Extra Thin Tamiya, ja zmontowałem felgę z jednej strony i po zakropieniu od środka uslyszałem pstryk... i pstryk... efekt jak widać na zdjęciu "opona" pęka ...pewnie w miejscu największego odkształcenia, obok to samo koło ale bez kleju i jest ok.

th_WP_20161208_20_45_36_Rich_zpsizoss0to.jpg

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Osz w morde, mój ulubiony angielski ciagnik, w 35 !!! Brawo !! Bedzie to światowy bestseller !!! Bo pojazd ma fanów na całym swiecie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na facebooku IBG oficjalnie zapowiada sporo modeli japońskich w 1:72

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1201349349986707&id=712790215509292

 

Dla tych co korzystają z FB wklejam linka

 

Osobiscie cieszę się na Zrinyi i japończyków bo wybór raczej niewielki był w tej skali,głównie żywica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.