Skocz do zawartości

Krauss Maffei Sd.Kfz 7/1 1:35


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów!

Jako że bardzo lubię niemieckie Schleppery i ich różne odmiany, więc zrobiłem co nieco przy tym czymś. Jest to stary model Krauss Maffei Sd.Kfz 7/1 Tamiya,wzbogacony o blaszki Eduarda, koła i tracki od Modelkastena.

Warsztat będzie długi i bolesny, bo nie lubię blaszek. Jednak zestaw jest tak uproszczony, że bez blach ani rusz.

Mam czas, nikt mnie nie goni. Będzie wolno ,ale skutecznie.

 

 

7-11.jpg

7-12.jpg

7-13.jpg

7-14.jpg

7-15.jpg

7-16.jpg

 

Na ostatnim zdjęciu widać jak blacha odstaje-do poprawki...

Tyle na dzisiaj, mile widziane są wszelkie sugestie i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Praca posuwa się do przodu. Zawieszenie i pierwsza przymiarka do kół Modelkastena

 

Najpierw skróciłem wahacze o około 3-4 milimetry

 

7-17.jpg

 

Skleciłem całe przednie zawieszenie. Złożyłem to wszystko do kupy, wkleiłem wahacze i na sucho zapodałem koła.

 

7-18.jpg

7-19.jpg

 

I to by było na tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Witam!

Ciąg dalszy zabawy.

Dzisiaj zrobione uchwyty do Mauserów, lampy, Notek (wymieniony na Tasca), skrajniki, ramka na proporczyk. Przymiarka kół napędowych, które to jeszcze są niepoklejone.

 

7-110.jpg

7-111.jpg

7-112.jpg

 

 

I to by było na tyle......

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ciąg dalszy męczarni. Niestety kompletny brak czasu spowodował wyhamowanie prac nad traktorem. Tylko tyle udało mi się zrobić przez sobotę i niedzielę.

 

7-113.jpg

 

Zrobiłem tablicę rejestracyjną, tylny Notek(Tasca), odblask. Zrezygnowałem z fototrawionych drzwiczek do schowków. Są za płaskie, zwłaszcza zawiasy. Dokleiłem za to aberowskie kłódki i łańcuszki. No i jeszcze chlapacze.

 

I to by było na tyle.........

 

 

Ps. Może ktoś z Szanownych forumowiczów posiada fotki lub rysunki zapinek bocznych burt. Tamiya ich nie zrobiła (1972 sic!), a Edek o nich zapomniał. Coś już tam mam ,ale mało wiarygodne. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ps. Może ktoś z Szanownych forumowiczów posiada fotki lub rysunki zapinek bocznych burt. Tamiya ich nie zrobiła (1972 sic!), a Edek o nich zapomniał. Coś już tam mam ,ale mało wiarygodne. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Robiłem jakiś czas temu Sd.Kfz.7/2 z TRUMPETERA ,producent dołączył blaszki z których można było wykonać między innymi zapinki . Rysunki szczegółów zamieszczam ;

DSC06651.jpg

DSC06649.jpg

DSC06650.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, jakiż piękny tamiyowski plasticzek...<:F

 

Wahacze wkleiłeś na stałe?

Szkoda, jeśli tak... niewiele dziergania i chodziłyby pod grunt :(

 

Kwestia kółek i przylegania, czy dodanie gęsi zniweluje ten wznios przednich względem ostatniego?Troszkę mi to niebezpiecznie wygląda.

 

p & 3mam kciuki...w walce z farfoclami plasticzku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kolego WARECKI jesteś Wielki. Bardzo pomogą mi rysunki które zamieściłeś. Będę teraz kombinował z czego i jak dorobić te zapięcia. Poprzeglądam stare blaszki PE, może coś się znajdzie, a reszta to będzie "hand made".

 

 

 

 

 

 

Wahacze wkleiłeś na stałe?

Szkoda, jeśli tak... niewiele dziergania i chodziłyby pod grunt :(

 

Kwestia kółek i przylegania, czy dodanie gęsi zniweluje ten wznios przednich względem ostatniego?Troszkę mi to niebezpiecznie wygląda.

 

Gościu, dzięki za czujność!. Całe zawieszenie jest zmontowane na Patafixa. Narazie jeszcze nic nie kleiłem. Poskładam gąski, założę na kółka i zobaczę jak to będzie wyglądało.

 

Czasu tylko na to wszystko nie mam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj niestety miałem czas tylko na złożenie gąsienic. Składały się wspaniale, jak na Modelkastena przystało!. Bez kleju na wcisk. Dłużej trwało wycięcie z ramek wszystkich ogniwek i poduszek niż montaż tego wszystkiego. Polepiłem koła napędowe i wkleiłem siatki w burty. I tylko tyle czasu dzisiaj miałem.

Ale żeby nie mówić że nic nie robię, zapraszam do galerii, gdzie jest skończony inny Schlepper.

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=19918

 

7-114.jpg

7-115.jpg

 

i to by było na tyle.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składały się wspaniale, jak na Modelkastena przystało!

Tak jak napisałem powyżej, składały się świetnie , bo to Modelkasten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Szanownych Forumowiczów!

Po dwutygodniowej przerwie, wróciłem do tematu. Dzisiaj zamontowałem tracki. Troichę przestraszył mnie Gościu

Kwestia kółek i przylegania, czy dodanie gęsi zniweluje ten wznios przednich względem ostatniego?Troszkę mi to niebezpiecznie wygląda.
, ale w sumie dobrze wyszło. Nic nie lewituje. Tracki leżą super, mimo tego że całe zawieszenie zmontowane jest na Patafixa.

 

I to by było na tyle, ciąg dalszy nastąpi......

 

7-116.jpg

7-117.jpg

 

 

viewtopic.php?t=19918

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

Ciąg dalszy walki z traktorem. Dzisiaj polepiłem burty i pobawiłem się nad zapięciami tychże burt. Jest to "wstępna wersja". Zostawię to do rana i zobaczę jak to jutro będzie wyglądało. Podwozie odpięte, bo przeszkadza.

 

 

7-118.jpg

7-119.jpg

 

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=19918

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Eleganckie zapineczki, a burty będą ruchome czy wklejasz na stałe(coś zawiasików/bolcy nie widzę)

Wydłubałeś zestawowe kierunkowskazy, będziesz robił fototrawione?

 

I chwal że sie postępami.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam Szanownych Forumowiczów!

Postanowiłem odkurzyć zaniedbany warsztat i coś napisać i pokazać. Praktycznie nic nowego nie zrobiłem, ale zbieram graty co by pojazd lepiej wyglądał.

 

flak1.jpg

flak2.jpg

flak3.jpg

 

Flak 38 z pudła Tamiyi, mimo tego że posiadam blaszki do niego, jest beznadziejny. Dlatego wydałem 59 PLN na nowy box Trumpetera, który bije na głowę tamiowski zestaw. Trumpeter daje blaszki, które są lepsze od tych co posiadam do Tamiyi (Eduard). No cóż, pomiędzy Tamiyją a Trumpeterem jest różnica 35 lat!. Poza tym zestaw Trumpetera można zrobić w pozycji transportowej, ze złożonymi osłonami, a to mnie bardzo interesuje, bo pojazd będzie w wersji marszowej. Burty nie będą się rozkładały.

 

flak4.jpg

 

dodatkowo kupiłem lufy Jordi. Są takie sobie, trochę się zawiodłem.

 

 

W międzyczasie polepiłem trochę "Luchsa" Mirage. Myślałem że będzie to model lekki, łatwy i przyjemny, a okazał się zwykłą modelarską miną. Zestaw to dramat! Kupa szpachlowania, wieża praktycznie wypiłowana od podstaw. Kanistry z zestawu do niczego się nie nadają (założyłem Italeri). Lufa to jakiś taki glut z polistyrenu (dorobiłem nową).W pudełku niby jest blaszka, ale to tylko grille i jakieś utrzymanki do liny (te blaszki co nieśmiało nakleiłem ,to Aber z szuflady). Model nie jest wart 70 PLN. Nie polecam. Lepiej zrujnowac się trochę i kupić "Luchsa" Tasca.

 

luchs1.jpg

luchs2.jpg

luchs3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Odświeżam stary wątek warsztatowy. Zmęczony trochę projektem M4, postanowiłem dokończyć rozbabrany model. Postał on sobie ponad dwa lata na półce i najwyższy czas coś z nim zrobić.

W ostatnim wpisie widać "Luchsa". Projekt dawno zakończony http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=32212&p=488378&hilit=Luchs#p488378 .

Aluminiowe lufy: użyte do tego projektu : http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=26947&p=413522&hilit=Wirbelwind#p413522 .

 

Dokupiłem niedawno kółka od Voyagera:

 

7-120_zpsad6ee3f9.jpg

 

7-121_zpsd68e67fb.jpg

 

Postawiłem w końcu model na kapciach i zająłem się przeszczepianiem Flaka 38 od Trumpetera do podwozia Tamiyi.

Tamiyowski Flak 38, pomimo tego że mam do niego edkowe blaszki, jest tragicznie słaby i nie nadaje się. Poszedł więc won i zamiast niego postawię Trampka, który to jest ładnie zdetalowany (blaszki w komplecie) i nieźle się lepi.

Przede mną kupa roboty. Przede wszystkim lepienie blaszek PE, a tego cholerstwa nie lubię...

Teraz wygląda to tak:

 

7-122_zps4879a114.jpg

 

7-123_zps5b8c9eac.jpg

 

7-124_zpsba261de9.jpg

 

7-125_zps60ee2f12.jpg

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Faktycznie niezła robota, ale sprzed 3 lat.

 

Warsztat jest wznowiony! Ostatni mój wpis zrobiłem kilkadziesiąt minut temu, 17tego lutego 2013! Model robi się dalej i będzie kończony. Myślę że dwa miesiące zajmie mi mniej więcej dokończenie tego pojazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.