Skocz do zawartości

Krauss Maffei Sd.Kfz 7/1 1:35


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ale koszty Ci podskoczyły...

Dokładasz i dokładasz...

Pozdrawiam!

 

Absolutnie masz rację. Ten model co buduję jest bez sensu. Ale to jest kara za kupowanie modeli na zapas. Box został kupiony na przełomie wieków. Kosztował pewnie około 100PLN. Kółka i gąski były do d..., więc w Modelkasteny zainwestowałem. myślę że kosztowały około 120-150 PLN. Do tego Big Ed 80-100 PLN, lufy około 30-50 PLN. Potem ten nieszczęsny Flak 38 za 60 PLN... A potem Trumpeter i Dragon wypuściły prawie jednocześnie Esdeka7/1 za cenę około 130-150 PLN....No i wylądowała mi ręka w nocniku!

Dlatego dokupiłem kółka Voyagera i doprowadzę ten projekt do końca. No przecież nie wywalę tego wszystkiego na śmietnik.....

 

Jednym słowem: nie warto kupować modeli na zapas. Po pewnym czasie box się zestarzeje, bo jakiś tam producent wypuści, nowy lepszy i fajniejszy zestaw tego samego pojazdu.

A jeśli już mamy stare modele w zapasie, to trzeba je robić prosto z pudła, bez waloryzacji. Wszelkie waloryzowanie, ulepszanie starych modeli nie ma sensu i naraża modelarza na lawinowo rosnące koszty budowy modelu, a efekt końcowy nigdy nie zadowoli go całkowicie...

Przekonałem się o tym osobiście. Przykładem tego jest mój Esdek...

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Lekko powalczyłem z Flakiem 38. Elementy fototrawione kiedyś mnie zabiją. A to dopiero początek....

 

 

7-126_zpse6758249.jpg

 

7-127_zps850048e3.jpg

 

7-128_zpse5f81d0a.jpg

 

I tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Myślałem żeś już zrezygnował a tu bach cukiereczek

 

Nigdny nie rezygnuję z raz rozpoczętego modelu. Najwyżej poleży kilka lat na półce, mocno rozbabrany i mocno zakurzony. Pozbywam się tylko kartonowych pudeł, a graty do modelu trzymam w ziplockach...

 

Piszesz dwa miesiące to może jeszcze razem pokleimy ciągniki

 

Może? Czemu nie? Ale z góry uprzedzam że moje dwa miesiące mogą przeciągnąć się do 3-4 miesięcy. W każdym bądź razie, warsztat jest wznowiony i pociągnięty do samego końca, mojego, albo jego...

 

Łał nieźle Ci to idzie. ilość dodatków jest naprawdę ogromna ja ze swoją 7/2 nie mogę się mierzyć

 

Twój też jest niczego sobie..

 

Ładnie i czysto.

 

I strasznie wolno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Flak 38 polepiony. Zostało mi tylko wklejenie magazynków (albo i nie, zobaczę jak będą się prezentowały)

Pojazd budowany jest w pozycji marszowej (burty podniesione) dlatego Flak będzie złożony "do transportu".

Teraz wygląda to tak:

 

7-129_zpsbdb9f3bd.jpg

 

7-130_zps3a555934.jpg

 

7-131_zps80e80452.jpg

 

7-132_zpsd542b6b7.jpg

 

 

Teraz ostro wezmę się za traktor. Dosyć się nastał.....

 

 

I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

O w mordziule już wygląda dawaj dalej bom ciekaw szybki z przody i Mauzerów na błotnikach

 

Już niedługo. Szybka prawie polepiona. Muszę zrobić tylko kabel do wycieraczek i od razu ją zamaskować do malowania.

 

Kapitalna robota

 

Staram się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Coś tam polepiłem...

Pojazd dostał okno, boczne reflektory, łańcuchy, uchwyty, linę wyciągarki, tylne drabinki po gruntownym przerobieniu i jeszcze kilka różnych duperelek...

Teraz wygląda to tak:

 

7-134_zpsc9962ed4.jpg

 

7-135_zps66803f77.jpg

 

7-136_zps901e7a4b.jpg

 

7-137_zpscb479852.jpg

 

7-138_zps9697508f.jpg

 

 

Jedynie co zostało, to przylepienie sprzętu saperskiego razem z klamrami i uchwytami PE.

Na razie zrobiły się łopaty, siekiery...

 

7-133_zps5013c2a6.jpg

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mariusz, jesteś wielki.

 

Przesada! W starym dowodzie miałem napisane "wysoki". Wielki raczej nie, bo to zaledwie 182 cm wzrostu...

 

Cacuszko ci wychodzi

 

To jest bardziej rzeźba w g... A jak wiadomo rzeźbić można we wszystkim, nawet w g..., chociaż to wyjątkowo niewdzięczny materiał.

To stary model. Na tym etapie lepienia, nie usunę już kilku poważnych błędów (zresztą po co?), takich jak : kanapa w szoferce, deska rozdzielcza, kanapa w przedziale bojowym, a raczej jej podparcie na płycie podłogowej. Nie mam zielonego pojęcia jak wyglądało mocowanie stelaża plandeki nad szoferką i jak mam przykleić łańcuchy na hakach holowniczych. (Brak zdjęć. A jak są, to niewyraźne! Może ktoś posiada takowe?). Dwa lata temu, pośpieszyłem się z lepieniem uchwytów do Mauserów i teraz bez poważnej demolki tych elementów, nie uda mi się zamontować karabinków w tychże uchwytach. Będą same uchwyty bez Mauserów...

 

Poza tym władowałem się w coś takiego:

 

Ba20_zps99cfd834.jpg

 

To Ba 20 RPMu. Zwabiony ceną (27PLN), nabyłem tę kupę drogą kupna. Model miał być taką odskocznią od esdeka i M4. Taki do polepienia w jeden wieczór. Lepię M4A2 w ruskich barwach. Zamysł był taki że pomaluję razem te dwa modele. Jednak to co jest w pudełku to prawdziwy skandal, obciach, afera, siara, wstyd, żenada, zgorszenie i wiocha z domieszką jeszcze ciepłego stolca.

Ale ja nigdy nie wywalam modeli. Pojazd ląduje na półce. Postoi tam trochę, aż dojrzeje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Podoba mi się styl twoich recenzji modeli

 

To nie recenzja, to krzyk rozpaczy w ciemnościach.......

 

Ale jak cie znam to z tej kupy powstanie całkiem niezły model.

 

Przynajmniej będę się starał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Model praktycznie skończony i gotowy do malowania. Teraz wygląda to tak:

 

7-143_zps36355188.jpg

 

7-142_zps65bf90ae.jpg

 

7-141_zpse2395fa4.jpg

 

7-140_zps207c5e7e.jpg

 

7-139_zpsf2f7a980.jpg

 

Jutro popatrzę na to innym okiem. Coś tam jeszcze dokleję i będę malował...

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Malowanie rozpoczęte. Na początek czarny podkład:

 

7-144_zpsb7049c8e.jpg

 

No i pierwsza wpadka! Nie chciało mi się masowac przedniej szyby taśmą, więc użyłem maskolu Wamodu...

 

7-146_zps861bf08c.jpg

 

Wielokrotnie używałem tego czegoś i nie było problemów. Tym razem, oryginalna zestawowa "szyba" z zestawu Eduarda, zareagowała z maskolem i utworzyła nieusuwalną paprzącą się masą.

 

7-145_zps72022ef2.jpg

 

Na szczęście nie wywaliłem tamiowskiej ramy okna i po lekkim dostosowaniu wlepiłem ja w pojazd...

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.