Jump to content
marioba

Krauss Maffei Sd.Kfz 7/1 1:35

Recommended Posts

25 minut temu, marioba napisał:

Chemii Miga i AK nie komentuję, bo się narażę! Osobiście używam od zawsze farb olejnych kupionych w sklepie papierniczym, chińskiej produkcji. Z nich robię filtry, wasche, płukanki, brudzing, błoto, zakopcenia, okopcenia, dokopcenia wykopcenia, obsrania i zasrania. Zestaw dwunastu tubek chińskich olei kosztuje mnie coś około 20-25 PLN. Jak się zepsują wywalam je na śmietnik i kupuję nowe. Całość rozcieńczam rozpuszczalnikami o różnym stopniu lekkości w zależności jaki efekt chce uzyskać. Dlatego używam ksylenu, benzyny lakowej, benzyny ekstrakcyjnej, white spirytu.

Chemii Wildera nie używałem więc nie wypowiem się. Co do AK i Miga to stosuję i to różne rodzaje i bardzo lubię i podoba mi się, że są firmy, które działają w tym temacie jak dogodzić i uprościć robienie modeli. Jestem świadomym konsumentem w kwestii różnych wynalazków i wiem, że za określoną cenę kupuję sobie nic innego jak tylko wygodę. Wiem że kursując od sklepu dla plastyków do sklepu chemicznego miałbym taniej i więcej i takie jakie sam bym zrobił i mi odpowiadało a z pomocą przyszło by mi na przykład to forum. Jednak perspektywa rozłożenia tego na podłodze i mieszania do pożądanego efektu a potem próbowania przy ograniczonym miejscu i czasie a potem przelania tego do jakiegoś pojemnika i posprzątanie warsztatu skłania mnie do zakupu gotowców. I cieszy mnie to, że ktoś to produkuje i pokazuje jak tego używać.

A co do samej modulacji to ten Sherman jaki jest każdy widzi natomiast IS w tle gdyby był modelem to można by powiedzieć, że została tam zastosowana ta nowoczesna forma modulacji a nawet jak się wpatrzyłem to powiedziałbym, że uchwyt na prawym błotniku ustawiony pionowo też został podmalowany jaśniejszym kolorem. Wszystko jest kwestią postrzegania a każda metoda, która prowadzi do dobrego końca jest dobra bez względu jakby jej nie nazwać i co w niej stosować. Próżno szukać prekursorów tych metod. Bardziej wiadomo kto to nazwał, rozpowszechnił, produkuje zestawy ułatwiające wykonanie i trzepie kasiorę. I brawo - ja bym nie potrafił. Nic w tym złego.

Posted (edited)

Szanowny Kolego Stojkovic!

Od dziennikarza oczekuje czytania tekstu ze zrozumieniem. W moim poprzednim wpisie potwierdziłem FAKT że Jimenez i Wilder to biznesmeni. Chemii Miga i AK nie komentowałem ani nie krytykowałem. Opisałem MOJE doświadczenia z chemią Wildera. Nikogo do niej nie namawiałem, ani nie odradzałem nikomu jej używania.

1 godzinę temu, Stojkovic napisał:

masz opór przed złym imperializmem i komercyjnym wymiarem modelarstwa

Anty kapitalistą nie jestem i nigdzie nie napisałem że jestem wrogiem komercyjnego modelarstwa. Sam chciałbym żyć z tego co lubię robić i zazdroszczę tym ludziom którzy na na swoim hobby zarabiają pieniądze!

Imperializm jako taki, w założeniu jest systemem złym...

Nie będę przekonywał nikogo że "moje jest mojsze" ale też nie atakuj innych mających swoje poglądy w myśl zasady że "twoje jest twojsze".

Jako dziennikarz, pokaż mi moment w którym atakuję  kogokolwiek? Zawsze to były i są moje subiektywne odczucia!

Co do metod vitange. Od tego jest to forum aby pisać na nim co robimy i co lubimy.

Rozumiem, że washa nie używałeś, bo obiekty na przywołanych przez ciebie zdjęciach takowego nie miały?

Łosza używałem, tylko znowu nie doczytałeś! Popatrz trochę do tyłu mojego warsztatu. Tam jest o tym napisane!

Ps. Nigdy nie napisałem ze Jimenez i Wilder robią brzydkie modele. Panie Strojkovic, znajdź mój cytat  w którym o tym napisałem!

Skreślam się strasznie uprzejmie Mariusz

Edited by marioba

Posted (edited)
Godzinę temu, TAW napisał:

Nic w tym złego

Oczywiście że nic w tym złego!

Napisałem czym ja maluję modele! Pisałem że unikam gotowców, ale to nie znaczy że namawiam innych do wywalenia ich na śmietnik! Gdzie tak napisałem? Proszę mi to pokazać, a nie pisać że mam opór przed imperializmem i komercyjnym podejściem do modelarstwa!

Godzinę temu, TAW napisał:

Wiem że kursując od sklepu dla plastyków do sklepu chemicznego miałbym taniej i więcej i takie jakie sam bym zrobił i mi odpowiadało a z pomocą przyszło by mi na przykład to forum. Jednak perspektywa rozłożenia tego na podłodze i mieszania do pożądanego efektu a potem próbowania przy ograniczonym miejscu i czasie a potem przelania tego do jakiegoś pojemnika i posprzątanie warsztatu skłania mnie do zakupu gotowców. I cieszy mnie to, że ktoś to produkuje i pokazuje jak tego używać.

Też mam ograniczenia lokalowe! Chwała ludziom za to że produkują chemię modelarską!. JA NATOMIAST NAPISAŁEM JAK DLA SIEBIE I POD SIEBIE ROBIĘ SWOJĄ, WŁASNĄ CHEMIĘ MODELARSKĄ! Nikomu nic nie sugeruję i nie sugerowałem. Dzielę się tylko własnymi doświadczeniami i wyrażam ZAWSZE własne opinie!

Poza tym dlaczego nikt nie komentuje nowych gratów upiększających do mojego esdeka?

Wszyscy zafiksowali się na modulacji której nie ma...

Mariuszek

Edited by marioba

3 minuty temu, marioba napisał:

Oczywiście że nic w tym złego!

Napisałem czym ja maluję modele! Pisałem że unikam gotowców, ale to nie znaczy że namawiam innych do wywalenia ich na śmietnik! Gdzie tak napisałem? Proszę mi to pokazać, a nie pisać że mam opór przed imperializmem i komercyjnym podejściem do modelarstwa!

Też mam ograniczenia lokalowe! Chwała ludziom za to że produkują chemię modelarską!. JA NATOMIAST NAPINAŁEM JAK DLA SIEBIE I POD SIEBIE ROBIĘ SWOJĄ, WŁASNĄ CHEMIĘ MODELARSKĄ! Nikomu nic nie sugeruję i nie sugerowałem. Dzielę się tylko własnymi doświadczeniami i wyrażam ZAWSZE własne opinie!

Poza tym dlaczego nikt nie komentuje nowych gratów upiększających do mojego esdeka?

Mariuszek

Fajne te butle,butelki .buteleczki.Jeszcze gdyby były z Fantą... Malowanie bardzo fajowe.

Posted (edited)
21 minut temu, push-up78 napisał:

Jeszcze gdyby były z Fantą

Można by było zaryzykować flaszki z Fantą, chociaż to trochę śliski temat. Fanta była wymyślona 1940 roku. W jakim miesiącu? Nie wiem.  Mój Esdek to kampania francuska  maj- czerwiec 1940 rok. Fanta mogła jeszcze nie dojechać na pierwszą linę...

Mariuszek

Edited by marioba

3 godziny temu, marioba napisał:

To nie modulacja, to malowanie z lekkim rozjaśnianiem na płaszczyznach

Czyli modulacja!!! Te lekkie rozjaśnienia to nie kleksy, tylko płynne przejście od jednego odcienia do drugiego. Czyli modulacja.

Ale już chyba starczy tej dyskusji, bo się robi gównoburza. 

Posted (edited)

Ok!

Dobra!

Wymiękam!

To malowanie to modulacja! Przekonaliście mnie! Zdecydowały argumenty o imperializmie kolegi Strojkovica!

To jest COLOR MODULATION i po gówno burzy.....

Mariuszek!

Edited by marioba

Po krytycznej wypowiedzi o produktach Wildera napisałeś:

Godzinę temu, marioba napisał:

Chemii Miga i AK nie komentuję, bo się narażę!

Z naciskiem na to, że mógłbyś się narazić odebrałem to jakby ta opinia miała być krytyczna lub co najmniej sceptyczna (bo wielu modelarzy ich z powodzeniem używa) ze względu na ich jakość czy cenę w kontekście dalszej wypowiedzi o robieniu efektów na własną rękę, stąd moja moja odpowiedź o wygodzie ich stosowania. Chciałem to wyjaśnić, żebyś nie pomyślał że moja wypowiedź stoi w kontrze do Twojej. Każdy robi jak mu pasuje.

23 minuty temu, marioba napisał:

Można i tak powiedzieć. To Twoje dzieło. Lecz troszkę tak wygląda i te nity też wyglądają jak podmalowane a nie są. Więc nie jest, tylko trochę tak wygląda. I rzeczywiście zostawmy może tą dyskusję co jest a czego nie ma bo to tylko kwestia nazewnictwa a wygląda super.

17 minut temu, TAW napisał:

Z naciskiem na to, że mógłbyś się narazić odebrałem to jakby ta opinia miała być krytyczna lub co najmniej sceptyczna

Opinie o chemii Miga i AK są od skrajnie entuzjastycznych do skrajnie złych. Moja SUBIEKTYWNA opinia o tych produktach jest powiedzmy "taka sobie". Dlaczego? Nie chce mi już o tym pisać, bo Kolega Strojkovic rzuci mi się znowu do gardła!😀

Mariuszek

Kolego Mariuszu, nie zamierzam się nikomu rzucać do gardła i nie wiem dlaczego to w taki sposób interpretujesz.

Wpis o imperialiźmie był adekwatny w swoim poziomie do twoich zdjęć pojazdów 1:1 i umieszczenie tego jako argument do tezy, że jest to nienaturalne, a przynajmniej mniej naturalne niż rozjaśnienia paneli. Generalnie nie widze tu logiki i stawiam kropkę z mojej strony w tej dyskusji.

Skoro tak bardzo upodobałes sobie mój profil zawodowy to powiem Ci, że jako dziennikarz wiem, że różne są podejścia do życia i od dawna wiem także  kiedy trzeba odpuścić bo jest "ściana". Maluj sobie rozjasnienia paneli - nie moduluj - whatever makes you happy friend! - ja odpuszcam dalszą dyskusję, przynajmniej na temat twojego malowania.

marioba, wiem że zaraz się wkurzysz, ale to Ty skaczesz ludziom do gardła. Obrażasz Stojkovica że nie czyta ze zrozumieniem, a póki co to Ty wykazujesz te tendencje (np. kwestia ironicznej wypowiedzi dot. wash’a). 

To zaklinasz rzeczywistość, że nie malujesz modulacji, ale pokazując zdjęcia jak ją pięknie wykonałeś. 

No i na końcu rzuczasz tekstem że ktoś Ci skoczy do gardła, pomimo że właśnie sam to robisz. Jesteś w swojej wypowiedzi zaczepny. Prowokujesz ludzi. 

A kończąc napiszę parafrazując: to ja głupi nie wiedziałem, że całe życie malowałem modulując.

Aaaa, i jak wynaleźli koło to myślisz, że od razu nazwali to koło? A może wheel? A może jeszcze inaczej? Mniejsza z tym. Ktoś coś wymyślił, ktoś inny to opisał i nazwał. Taka rzeczywistość. 

Co do flaszek to sprawdź jeszcze czy logotypy z butelek i skrzynek pasują do tego okresu bo nie wiem czy zakupiłeś zestaw dedykowany dla lat 40stych.

Tutaj ciekawostka do połowy lat 30stych ale gdzieś jeszcze może być haczyk z podróżami w czasie.

https://www.google.pl/search?biw=1920&bih=947&tbm=isch&sa=1&ei=enUrXZWwEMmymwWUopSIDg&q=logotyp+carlsberg+lata+30&oq=logotyp+carlsberg+lata+30&gs_l=img.3...38675.41274..41803...0.0..0.177.675.5j2......0....1..gws-wiz-img.G9iF3kHkxeI#imgrc=VqjSeYJsDuQJWM:

Spotter

Oczywiście masz rację!

29 minut temu, TAW napisał:

Co do flaszek to sprawdź jeszcze czy logotypy z butelek i skrzynek pasują do tego okresu bo nie wiem czy zakupiłeś zestaw dedykowany dla lat 40stych.

Sprawdziłem już

https://www.bukowskis.com/en/lots/345306-reklamskylt-plat-carlsberg-1940-50-tal

http://onlineresize.club/pictures-club.html

Wyjaśniliśmy sobie wszystko z kolegą Mariuszem na PW i teraz wiem, że każdy miał dobre intencje.

Daliśmy sobie po przysłowiowym "razie" i możemy dalej w spokoju i wzajemnym szacunku funkcjonować na forum.

Teraz pozostaje kibicować w dalszych etapach budowy.

Witam Szanownych Forumowiczów!

Modele pobrudzone i okurzone. Więcej brudu nie będzie.

YBYQYYX.jpg

b9CAoIi.jpg

Teraz drobne poprawki, matt na całość, graty i chyba będzie koniec...

Mariusz

• Like 1

Witam Szanownych Forumowiczów!

Modele zmatowione. Pozostały jeszcze drobnostki, podmalunki, reszta klamotów itp...

iZWAPAL.jpg

HVd54Y4.jpg

F30AoYV.jpg

TrciL47.jpg

I tyle na dzisiaj

Mariusz

• Like 1

Nie widzę zdjęć..... ☹️

Zestaw jak marzenie,  kiedys sobie zrobie,  ale czekam juz z 25 lat, to jeszcze troche poczekam 😉

Nie przepadam za hitlerowską techniką bojową, ale zestaw jest naprawdę OK.:super:.Jedyne co bym w nim zmienił to zmatowił siedzenia bo świecą się jak  wypastowane, no i jeżeli to działo jest w pozycji transportowej to powinno mieć zabezpieczony wylot lufy kapturem, a zamek plandeką. Pozdr. A. 

Godzinę temu, Adams M1A1 napisał:

Jedyne co bym w nim zmienił to zmatowił siedzenia bo świecą się jak  wypastowane

Świeciły się kilka dni temu. Po dzisiejszym zmatowieniu całości, nie świecą się.

Godzinę temu, Adams M1A1 napisał:

eżeli to działo jest w pozycji transportowej to powinno mieć zabezpieczony wylot lufy kapturem, a zamek plandeką

Oraz powinien być zdemontowany kątomierz. Oczywiście powinny być pokrowce i jestem tego w pełni świadom. Ale na moim Flaku pokrowców nie będzie.

Dlaczego: jak dla mnie każdy pokrowiec, na każdej lufie wygląda jak zużyty, stary kondom. Po prostu nie podoba mi się to i już!

Będzie bez pokrowców.

Mariusz

2 minuty temu, marioba napisał:

Oraz powinien być zdemontowany kątomierz. Oczywiście powinny być pokrowce i jestem tego w pełni świadom. Ale na moim Flaku pokrowców nie będzie.

I celownik też  :D. Twoje Kanone twoje małpy .Pozdr. A.

Ładnie wyszło, mam też taki zestaw w planie, modele już są tylko jeszcze nie wiem kiedy. 

Świetnie wyszło, super kontrast i subtelne brudzenie, winszuję! Bardzo mi się podoba. Jedyne co bym zmienił, to trochę przygasił siedzenia, bo wydają się za czyste i zbyt na moje oko się odróżniają od reszty.

Niemniej jednak wyszło super! :) Gratulacje.