Skocz do zawartości

[HUMVEE] M998 I.E.D. GUN TRUCK 1:35


Sagi

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się oderwać przednią szybe i maskę od pojazdu. Trochę szlifowania ścianki oddzielającej silnik od kabiny i udało się

 

Dach zrobiłem z użyciem chusteczki tak jak Peter napisał, jeszcze tylko pomalować muszę. Fotki postaram się wrzucić wieczorem jak już wszystko wyschnie i wyszlifuje szpachlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Dwa zdjęcia z pomalowanym dachem i "ławeczką". Narazie tylko poskładłem bez kleju. Generalnie to spaprałem malowanie :( Nie umiem malować pędzlem, zawsze zostają mi ślady po pędzlu.

 

Stelarz dachu będzie w kolorze pojazdu, czyli w tym "piaskowym".

 

18.jpg

 

19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślady po pędzlu będą zawsze, tego się nie da uniknąć. Grunt, żeby były jak najmniej widoczne. Ameryki nie odkryję - kilka cieniutkich warstw farby jest lepsze niż jedna gruba.

Na zdjęciu z tyłu widać, że źle połączyłeś dach z tylną ścianką. Powinieneś zaszpachlować łączenie - w rzeczywistości jednym kawałkiem brezentu jest obciągnięty dach i pałąk za kabiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślady po pędzlu będą zawsze, tego się nie da uniknąć. Grunt, żeby były jak najmniej widoczne. Ameryki nie odkryję - kilka cieniutkich warstw farby jest lepsze niż jedna gruba.

 

Wiem, że to osobny całekim temat, ale tak przy okazji: malowałeś coś aerografem? Zastanawiam się nad takim zestawem:

 

http://www.allegro.pl/item1006684867_zestaw_mini_kompresor_do_aerografow_aerograf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor z tego zestawu jest świetny (mam takowy i spisuje się bardzo dobrze) ale ten aerograf to bardziej pistolet do malowania drzwi.

 

do tego zestawu dokup to:

http://allegro.pl/item1006635253_precyzyjny_aerograf_dysza_0_3mm_mini_najtaniej.html taki aerograf by ci wystarczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor z tego zestawu jest świetny (mam takowy i spisuje się bardzo dobrze) ale ten aerograf to bardziej pistolet do malowania drzwi.

 

do tego zestawu dokup to:

http://allegro.pl/item1006635253_precyzyjny_aerograf_dysza_0_3mm_mini_najtaniej.html taki aerograf by ci wystarczył

 

Dzięki! A powiedz jeszcze jakie farby stosujesz do tego?

 

A ja sie za chwilę biorę za humvee mojego dalej. Chcę go do jutra skończyc Bo już coś za długo sie to wlecze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeżeli mogę wtrącić...coś na temat malowania aero. Pokazanego kompresora nie znam, ale jest zupełnie zbyteczny. Bardzo drogi i wyje na potęgę...Do malowania aero wystarczy w zupełności zwykły kompresor od starej lodówki, z podłączonym zbiornikiem wyrównawczym . Do tego idealnie nadaje sie puszka ze sprężonym powietrzem od Humbrola ( ok. 18 zł). Kup sobie taką puszkę ze sprężonym powietrzem (gazem), wykorzystaj ją do malowania -wystarczy na ok. 4-7 modeli. Jak sie skończy w niej powietrze, kup od speca od lodówek stary kompresor (ok. 50 zł) - i zrób sobie sam kompresor powietrzny. Jak to się robi, jest pokazane w sieci - ok. 1 h roboty, koszt ok. 80 zł za całość. (kompresor 50 zł, puszka 18 zł, przewód np. wodny 15 cm (plastik) ok. 3 zł, rurka metalowa 4 cm ok. 1 zł, klej epoksydowy lub masa do utwardzania rur ok. 5 zł. Wszystko. Puszka od Humbrola posiada juz wbudowany zawór, reszta wyposażenia jest juz przy aerografie. Mam taki kompresor od kilku lat, nigdy nie zawiódł, a mocy i tak ma za dużo. Moc można regulować właśnie zaworem przy puszce.

Ten aerograf pokazany w linku, nie jest zły. Można taki kupić na Allegro za 20 zł, z dyszą 0,3 mm - czyli w zupełności wystarczającą. Poza tym w komplecie posiada wszystko, co jest potrzebne. I jest łatwo rozbieralny do czyszczenia!

Farby akrylowe rozrabia się zwykła kranówką (letnią), wszelkie rozpuszcalniki to zwykły chwyt marketingowy, mający na celu wyciągnięcie kasy. Akryle zawsze przygotowuje sie do malowania aero w stosunku 1:2 ( jedna część farby, dwie części wody). Farby olejne zawsze w stosunku 1:1 (jednaczęść farby, jedna część rozpuszczalnika lub benzyny oczyszczonej). Tutaj tez żadne rozpuszczalniki nie są potrzebne, wystarczy zwykły rozpuszczalnik do farb ftalowych, koszt ok. 5 zł za 0,5 litra. Wystarczy na lata.

Proszę mi wierzyć, wszystko przećwiczyłem na sobie - empirycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjasnienia odnośnie malowania (Kubisz) i samego aerografu (Skinn3r, Tysuniek i Peter).

 

Odnosnie aerografu jeszcze tylko to mam pytanko do Ciebie Peter dotyczące tej puszki od humbrola. Zamiast kompresora podpina się aerograf pod puszkę i powietrze "wyrzuca" farbę z pojemniczka?

 

A teraz już, żeby nie przeciągać, kilka fotek Gun Truck'a (tzn. to co dzisiaj popełniłem):

 

Dzisiaj zrobiłem wyciągarkę, do tego co było w instrukcji pokazane dodałem linę (zrobiłem z drucików miedzianych), chyba lepiej wygląda niż gdyby jej nie było Dorobiłem Ławeczki, płyty boczne, dach, światła przednie i pomalowałem maskę oraz boki. No i zacząłem osłonę granatnika dłubać, narazie schnie szpachla

 

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

 

Mam nadzieję, że jutro skończę model i będe myślał nad kolejnym Humvee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak pytanie do mnie. Takie puszki (zbiorniki) można kupić w sklepach modelarskich. Są w sprzedaży chyba dwa rodzaje - większe i mniejsze. Ale takie malowanie nie jest po prostu ekonomiczne. Tak jak pisałem wcześniej, najlepiej kupić, wykorzystać a następnie ponownie wykorzystać do budowy kompresora. Wtedy mamy darmowe malowanie przez wiele lat.

 

PS. W modelu postaraj się obrobić te szkła reflektorów, a potem mocniej je wcisnąć w oprawy. Trochę za mocno wystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę Zawsze możesz dać rolki (to raczej łatwe), a ich mocowania sobie lekko uprościsz, np zamiast tego skomplikowanego kształtu na samej górze dasz zwykły prostokąt bez wypustek. Tak wygląda to u Kuby, chyba się nie obrazi, że nie zapytałem się o zgodę na przetwarzanie jego zdjęć

DSCF3100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rolkami sobie poradzisz, chociaż z tego co pamiętam, nie wszystkie wyciągarki mają rolki.

Sam model wygląda co raz lepiej. Dobrze Ci idzie, oby tak dalej. Tak mi sie przypomniało, jakbyś chciał zerknąć na mojego IEDa, zapraszam TUTAJ Był to chyba mój drugi humvee.

 

Co do malowania i aerografu: ja mam TAKI i TAKI kompresor. Szału nie ma, ale wystarcza i jestem zadowolony. Maluję raczej emaliami, ale akrylami też się zdarza.

 

EDIT:

Jeszcze GALERIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój IED jest piekny Qdłaty Swojego skończę chyba dzisiaj. za chwilę zabieram się za te rolki do wyciągarki. Myślę, że po południu będą jakieś kolejne foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wałki przy wyciągarce 3 godziny dłubania, ale są Napewno nie wyglądają jak oryginał ani jak ładny odlew z formy, ale na chwilę obecną ładniejszych nie umiałem zrobić :(

 

Sami zobaczcie:

 

25.jpg 26.jpg

 

27.jpg

28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość Humvee USA w 2003 roku ich nie miała:

Mogę się nie znać, ale wymyśliłem taką teorię, że obudowy bez wałków pozbawione są wyciągarek Na zdjęciach, gdzie jest pusty otwór nie widziałem linek, ale mogę się mylić. Nigdy tego nie rozważałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem. Tak szczerze mówiąc, gdyby wyciągarka działała bez rolek, ciekawie wyglądałaby zarówno ona jak i lina po stosunkowo krótkim użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.