Jump to content
marcin7018

Scania by EMEK

Recommended Posts

Witam ponownie . Tym razem chciałbym wam pokazać kolekcję gotowych modeli firmy EMEK 1:25 . Jak sami zobaczycie,modele te również można przerabiać . Zapraszam do oglądania i komentowania

Kilka zestawów

88ef4887e354de1dmed.jpg

Mój drugi Australijczyk

5f4b05ed8cfc0dfamed.jpgs50.fotosik.pl/273/065a600493f1c869med.jpg[/img][/url]

Ciągnik z Shell-a i naczepe od eR-ki przerobiłem na stary zestaw z RiCo

dcd25e72aa8162eemed.jpg

61077d388798df06med.jpg

1a4b0908b169a907med.jpg

Przerobiłem także drugi zestaw na RiCo

75f2a8fd4c0b1b30med.jpg

cbabe7b50991f2b6med.jpg

308b5a8930f28ae1med.jpg

Drwali też mam

ddc0684352047cb0med.jpg

a39751e9dc19496emed.jpg

A tak pod białą naczepą RiCo prezentują się inne Scanie z EMEK i ITALERI

c7f6f92374b69537med.jpg

35d8d67764262b99med.jpg

Szkoda że Italeri nie robi tak dobrze odwzorowanych kabin jak EMEK. Wiadomo podwozia w EMEKach są jak w zabawkach dla dzieci ale kabiny jeśli chodzi o odwzorowanie są dużo lepsze niż Italeri.

Fajne modele i wykonanie . Hmmm... takie pytanie: dlaczego Scania? Zobacz na : "Laxå Special Fordon" jeden z Twoich produktów pochodzi z tej fabryki. Oskarhamn produkuje standardowe podwozia i kabiny . Wszystkie inne produkty specjalne pochodzą z Laxå .

Dzięki . Czemu Scania ??? ... bo podobają Mi się Scanie . Mają styl i są fajne do tuningu . Wybrałem Fińską firmę Emek bo są takiej samej wielkości jak Revell czy Italeri a sklejane są zbyt delikatne . Emek są składane na bolcach zatrzaskowych i z grubego plastiku wiec ciężko je zepsuć a jest możliwość dużych zmian konstrukcyjnych zamieniając kabiny , podwozia i zabudowy . Dodam kilka fotek bo przez ostatnie lata przybyło Mi trochę pojazdów a i część została zmodyfikowana