Skocz do zawartości

Propozycje projektow grupowych w naszym dziale !!!


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Jędrek napisał:

potrzebujesz jakiś materiałów do Variaga?

Gdybyś miał jakieś skromne plany jak poustawiac relingi, olinowanie...

Właściwie z czego najlepiej zrobic olinowanie,żeby było w miarę cienkie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ponieważ el moderatore się miga a "na każdym spotkaniu jest ktoś kto musi zacząć pierwszy" proponuję wystartować od dziś z projektem "Okręty floty rosyjskiej / radzieckiej"

termin zakończenia: koniec czerwca 2007 (może być za krótki to przedłużymy)

okres historyczny: dowolny (byle okręt służył we wspomnianej flocie a z racji tego, że nas mało to obojęte czy za cara czy za Putina )

skala: dowolna

 

niezdecydowanym podpowiadam, że na rynku ukazało się parę fajnych modeli poczynając od okrętów typu Borodino, wspomnianego Variaga (modele Zvezdy w 1/350) a kończąc na ostatnich modelach Trumpetera współczesnych okrętów zarówno w 1/700 1/350 jak i 1/200

 

_______________________________________________________________________________________

 

w związku z powyższym zgłaszam do projektu model Sovremiennego w skali 1/700 Dragona i mam nadzieję prace nad nim pokazać wkrótce w wątku warsztatowym

_______________________________________________________________________________________

 

Arkady72

mam kilka arkuszy planów Variaga ale to około 20MB, więc podaj maila (może być na PW) to podeślę

 

olinowanie można robić z różnych rzeczy: wyciągniętych z ramek cieniutkich plastikowych nitek, cieniutkich drucików, cienkiej żyłki czy nawet nitek wyciągniętych z pończoch

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

koledzy jacyś tacy niemrawi z zapałem do projektu więc choć datą zakończenia trzeba było Was rozruszać

 

jestem za tym by projekt trwał do końca roku 2007

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za tym by projekt trwał do końca roku 2007

 

Hej.

W tej sytuacji przystępuje do projektu, bo jest niewielka szansa że zdążę

Carski torpedowiec Izmaił,

1/350,

od podstaw

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZzB

W tej sytuacji przystępuje do projektu

 

 

okonek

Moze statki cywilne ? moze podwodniaki ?, moze kutry torpedowe ? albo II wojna ?. Sam nie wiem, wiec czekam na propozycje

 

jeszcze Okonku nic oficjalnie do jednego nie zgłosiłeś a już chcesz następny?

 

a tak swoją drogą możemy wydzielić podwodniaki bo o nich było najczęściej mowa w dziale, mam nadzieję że pokaże się w tym czasie coś nowego do zrobienia bo gotowych jakie mam do pokazania nie liczyłbym jako projektowe

 

cywilne.. hmm... mam Liberty Trumpka taki "półcywilny"

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze Okonku nic oficjalnie do jednego nie zgłosiłeś a już chcesz następny?

 

No bo mam tego troche a taki projekt to motywacja do pracy nad i ukonczeniem modelu. Walcze jak glupi z Отличный-ym.

 

cywilne.. hmm... mam Liberty Trumpka taki "półcywilny"

 

Pare takich Liberciakow plywalo po wojnie pod polska bandera. Usunac uzbrojenie, troche przerobek i bedzie jak ta lala

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare takich Liberciakow plywalo po wojnie pod polska bandera. Usunac uzbrojenie, troche przerobek i bedzie jak ta lala

 

taaa... zieloniutki jestem w tym temacie jak szypiorek na wiosnę

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie planuję wyciągać go z magazynu...

wolę się skupić na radzieckiej flocie, porównywanie modelu Dragona ze zdjęciami dostarcza mi wystarczających wrażeń

 

a drugi projekcik z podwodniakami mógłby być ok, mam jakiegoś U-boota typ XXI (AFV) i Dragonowskiego Dallasa, który był w gratisie do Alfy a jak Alanger się spręży to może i coś porządnego do projektu bym wystawił

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do szanownego grona uczestnikow projektu - czy moge w jego ramach dokonczyc Moskwe ? Do dioramy mi niie bedzie pasowala a szkoda bo stoi i niszczeje. Oczywiscie Udaloy tez bedzie ale troche pozniej

 

Carski torpedowiec Izmaił,

1/350,

od podstaw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do szanownego grona uczestnikow projektu - czy moge w jego ramach dokonczyc Moskwe ?

 

wreszcie pewnie, że możesz Okonku, może projekt Cię zdopinguje do skończenia Moskwy, bo pewnie się już zdążyła porządnie zakurzyć

 

 

pozdrowionka, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Szanownych Kolegów ! "Najsamprzód", jak to mawiają obywatele, słówko o mnie - mam na imię Paweł, mieszkam na Podhalu.Od kilkunastu lat moim głównym hobby jest modelarstwo redukcyjne, a główną gałąź przemysłu stanowią samoloty i te współczesne, i te pierwszowojenne w 72-ce. W czasie jesiennego pobytu u wielce mi miłego oraz znanego wszem i wobec Jędrka, zostałem - poprzez bezpośrednią obserwację oraz szkutnicze opowieści ww. - śmiertelnie zarażony wirusem sklejania submarine'ów a także zaproszony na Forum. Nieco onieśmielony, przed Szacownym Gremium, pozwalam sobie na zgłoszenie mej skromnej osoby a przede wszystkim łódek z mej stajni, do projektu grupowego. Pragnę zaanosować "w temacie" rosyjskich, sowieckich czy carskich łajb K 3 "Komsomoł Leninowski" [40 % wykonania] oraz słynną K 19-tkę [prawie 75%], obie Zvezda, obie w skali 1:350 . Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie się kolega ujawnił! witamy i zapraszamy do projektu

 

Od kilkunastu lat

 

hmm... zawsze myślałem, że tylko kobiety sobie wieku odejmują

 

pozdrowionka, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, Podhale z podwodniakami szaleje, to ja wchodzę w ten domek z Sovriemeinnym. A Okonek wchodzi, wedle obietnic z samoróbką w skali tej samej, czyli 1/200 Udaloj, czy jak temu kajakowi jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.