Skocz do zawartości

Temat techniczny - szablony, kalki, dostępność modeli


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ktoś jeszcze nie otrzymał przesyłki z kalkami ode mnie?!
Tak, ja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 358
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Właśnie dostałem telefon z jednego ze sklepów modelarskich.

Cytuje "gdzieś tam w rosji robią nowe [ Tu154 ] , za 2 tygodnie bedą"

Ciekawe, czy chodziło mu o fabrykę Tupoleva czy fabrykę modeli Zvezda. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit napisał:

Sławko napisał:

Mod mi pomoże i dopisze do poprzedniego postu na listę "warunkową"

Podaj, kogo dopisać, to się dopisze. ;)

 

Pozdrawiam

 

 

Do listy "warunkowej"

arrchi - 2kpl

 

Dzięki Smile

 

Dzięki wielkie

i jeszcze jakby się udało prosiłbym mocno o dołączenie masek

 

Pozdrawiam

 

PS. Mój "tutek" grzecznie sobie czeka na półeczce w pudełeczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post pod postem,bo za póxno an edycję :(

mam pytanie, a może byśmy do projektu tuptusia dorzucili inne samoloty i smigowce rządowe?

Ja nie mam nic przeciwko... Powiem więcej nawet było by miło zobaczyć różne maszyny w projekcie żeby nie było zbyt monotonnie

Sam także się zastanawiam co by tu jeszcze innego niż tu-154 zmajstrować wink 3

 

Na dzień dzisiejszy przesłałem do Lucasa do weryfikacji ostatnie poprawki. Jeśli będą do przyjęcia to prace rysunkowe dobiegną definitywnie do końca. Nadal czekam na zamówiony papier Mam nadzieję, że najpóźniej w przyszłym tygodniu do mnie dotrze i będę mógł rozpocząć druk finalny

 

Kolor czerwieni na wydrukach kontrolnych na papierze foto jest zbliżony do czerwieni jaką uzyskałem malując kilka prześwitujących warstw gunze H.86 na białym podkładzie (czerwień humbrol 220 wygląda tak samo). Przy 100% pokryciu kolorem bez prześwitywania podkładu czerwień wydaje mi się za ciemna, dlatego jako dodatkowy wzorzec wykorzystałem dostępne mi kalkomanie techmodu i kagero. Mam nadzieję, że kolor jaki uzyskałem przypadnie wam do gustu Jeśli mi się uda zrobić dobrą fotkę w świetle dziennym to zamieszczę do wglądu i oceny.

 

Najświeższa lista:

Monthy - 1 kpl

arreis - 1 kpl

thefly22 - 1 kpl

Timi - 1 kpl

dedrey - 1 kpl

cinekf1 - 2 kpl

duders - 1 kpl

Bialabilagra - 1 kpl

norbi - 3 kpl

Pawel90 - 1 kpl

mydlo - 1 kpl

JarekS - 1kpl

Mariano - 1 kpl

tomaszekpoz - 2 kpl

 

Lista "warunkowa":

Solbus - 1 kpl

Bercik - 2 kpl

JW - 2 kpl

lucass_krk - 1 kpl

b.aleksandrowicz - 2 kpl

Doberman - 2 kpl

arrchi - 2 kpl

szogun - 2 kpl

blitzaaa - 1 kpl

mydlo - 1 kpl

 

Padały tu już głosy by projekt rozszerzyć o inne maszyny rządowe.

Tak więc żeby nie było zbyt monotonnie to może stworzyć projekt pod szyldem "Lotnictwo rządowe RP" ? Większy wybór maszyn i większa ilość osób mogłaby wziąć w tym udział Co na to szanowni forumowicze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się Jaczek-40, Sokół i Mi-8 w Rządowych barwach. Problem tylko z dostępem do modeli w miare dobrej jakości.

 

Jeśli chodzi o sokoła to chyba nie miałeś w ręku modelu Top Gun. Polecam, wart każdych pieniędzy. Mój sobie czeka na barwy Spec Pułku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pomysł świetny z naszymi rządówkami - ja ze swojej strony moge sie dolaczyc ze śmigłami W-3P oraz Mi-8S wiec na dzień dzisiejszy po Polsce moge obskoczyc:) czekam na wasze maszyny

 

Pozdrawiam Adam

Ładne z jakich zestawów sklejałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się Jaczek-40, Sokół i Mi-8 w Rządowych barwach. Problem tylko z dostępem do modeli w miare dobrej jakości.

 

Jeśli chodzi o sokoła to chyba nie miałeś w ręku modelu Top Gun. Polecam, wart każdych pieniędzy. Mój sobie czeka na barwy Spec Pułku

 

Niestety nie miałem. Mam za to W-3 AJModel + komplet blaszek. Leży grzecznie i czeka na rządowe kalki. Ale w przypływie gotówki kiedyś sobię taki sprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba lepiej te blaszki w TOP GUNa zamontować niż w Aj-model...

Ja rozgrzebałem model z blachami i leży...

Takie rządowe Mi-8 to bym zrobił, czemu nie. Robi je chyba Trumpeter w 35?? Bo o żadnej 48 to raczej nie am co marzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rządowe Mi-8 to bym zrobił, czemu nie. Robi je chyba Trumpeter w 35?? Bo o żadnej 48 to raczej nie am co marzyć...

Timi jak masz kogoś za wschodnia granicą to "model" Mi-8 robil kiedys chyba krugozor z Moskwy 1/50 z prostokatnymi okienkami na bokach

dobra baza na początek ja kiedyś robiłem i wydałem, szkoda

Grześ Bell fajny pamiętam fotkę

Marcin to wiesz już od czego zacząć najłatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżutki, wyprodukowany w kwietniu model dotarł do mnie dzisiaj. Pod same drzwi, aż się zdziwiłem, ale ehobby.pl podobno tak dowozi i to pocztą, nie kurierem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżutki, wyprodukowany w kwietniu model dotarł do mnie dzisiaj. Pod same drzwi, aż się zdziwiłem, ale ehobby.pl podobno tak dowozi i to pocztą, nie kurierem!

Szczęściarz

 

Więc jak z projektem ?

Ile głosów za pierwotnym tematem rządowego Tu-154 a ile za rozszerzonym lotnictwem rządowym RP ?

Słać już do adminów prośbę o otwarcie działu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ruszyłem, ale akumulatory w aparacie skutecznie uniemożliwiają mi wykonanie tych kilku zdjęć :(

Podobnie jak uszczelka w aerografie - zatrzymała prace na czas nieokreślony. to ta uszczelka, która okala iglicę między spustem, a zbiorniczkiem farby w EW-770. Ma ktoś taką na sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.