Skocz do zawartości

Temat techniczny - szablony, kalki, dostępność modeli


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja biore na 100%. Możesz juz mnie dołączyć. Uważnie patrz jak idziesz przez ulice, papier chowaj najlepiej pod materac, kup nową drukarke bedzie pewność że sie nie zepsuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 358
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szkoda że nie w 1/72 ale z tym to nie ma problemu tylko przeskalować CDR i gotowe model 1/72 kiedyś widziałem w Luftfart Hobby Shop koło lotniska Shipol-Amsterdam Vacy pancerne sam kadłub i skrzydła stateczniki i gondole silników a reszta to parę rysunków , Wtedy poskąpiłem 50 guldenów a dzisiajto tylko wspomnienie .

Może kiedyś się zawezmę i śmignę od zera ale ostatnio jakoś mnie wzięło na 1/48 a to za wielkie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś jeszcze dorzucić pomniejszone numery 101 na osłony przedniego podwozia

Dobry pomysł, zaraz to dorzucę.

 

A te szare powierzchnie to chyba raczej aluminium? Nie planowałem dodawać takich masek. To dwa kawałki taśmy, a ja męczyłbym się godzinę, lub więcej, żeby to dobrze dopasować. No i koszta.

 

Pozdrawiam.

 

Czyli na razie:

1. Arek17

2. Botan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0344055.jpg

Nie wydaje mi się żeby był to romb. Kształt statecznika robi swoje przy odbiorze kształtu szachownicy, ale zakładam, że jest ona kwadratem.

 

1. Arek17

2. Botan

3. Patyk

4. Marcin M. [2x]

 

PS: Dodać oczywiście muszę, że ilość miejsca na papierze do kalkomanii jest ograniczona, więc gdyby miało się nie zmieścić wszystko, będę musiał wykreślić z listy ostatnie osoby, dla których miejsca nie brakło. Ale myślę, ze tak nie będzie. Nie jestem w stanie na razie dokładnie określić się dla ilu osób starczy. Hehe, jak za komuny. Ale na 10 zestawów powinno spokojnie starczyć.

 

Nie wiem też na którym papierze to drukować. Na białym podkładzie chyba nie ma sensu, skoro model jest biały. Najprawdopodobniej zarobię na przezroczystym, czyli wszystkie białe elementy kalek będą przezroczyste.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czyste kalki co mam to produkcja Techmodu - dzięki chłopaki za odzew i wyjaśnienia. Zanim przeczytałem to wczoraj niecierpliwy i tak zadzwoniłem do producenta i dowiedziałem się u źródełka, że do laserówki.

 

Lucas HS zrobiłeś kawał dobrej roboty

Mam jednak kilka uwag jeśli mogę pomarudzić

1. Typ czcionki w napisach dobrany idealnie - mogę zapytać co to za czcionka i w jakim programie tworzyłeś projekt ?

Odnoszę wrażenie, że napisy RZECZPOSPOLITA POLSKA I REPUBLIC OF POLAND na Twej kalce różnią się jednak między sobą wielkością czcionki a w rzeczywistości chyba są takie same. Przyglądając się zdjęciom maszyny to napis REPUBLIC OF POLAND ma chyba większe odstępy pomiędzy literami.

2. Linie przerywane zrobiłeś łamane prostopadle a na zdjęciu 15 z http://www.plastikowe.pl/galerie/tu-154m wyglądają nieco inaczej. Jedna część linii wydaje się być równoległa do kadłuba a druga równoległa do linii podziału blach na kadłubie. Zerknąłem na wspomniane tu wcześniej plany i jeśli są w tej części poprawne to linie podziału blach na skrzydle nie są pod kątem prostym a co za tym idzie linie przerywane powinny się łączyć pod kątem większym niż 90 stopni. Ponadto linie na zdjęciach wydają się jakby delikatniejsze - krótsze odcinki. Mając sam model będzie Ci łatwiej to sprawdzić.

 

Czy to dało by się jeszcze poprawić przed wydrukiem ?

Jeśli mógłbyś mi udostępnić gotowy projekt to chętnie wydrukowałbym na laserówce i zapisał się na listę dla samych szablonów a jeśli nie będzie to możliwe to zapisuję się na cały komplet.

 

Pozdrawiam,

Sławko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie kalek wspomogłem się innymi kalkami. Nad napisami popracuję. Co to linii na skrzydle, myślę, że nie warto. Jaki problem rozciąć kalkę na trzy odcinki Pasków i przykleić zgodnie z liniami? ;-)

Przypominam, że nie jestem "HDL Decals", ani "Techmod"

 

Dzięki za uwagi, a projekt dostaniesz zaraz w dużej rozdzielczości na maila

 

Pozdrawiam.

 

A z szablonów będą tylko pasy na boku kadłuba. Oczywiście, że możesz poprosić o same maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie kalek wspomogłem się innymi kalkami. Nad napisami popracuję. Co to linii na skrzydle, myślę, że nie warto. Jaki problem rozciąć kalkę na trzy odcinki Pasków i przykleić zgodnie z liniami? ;-)

Przypominam, że nie jestem "HDL Decals", ani "Techmod"

 

Dzięki za uwagi, a projekt dostaniesz zaraz w dużej rozdzielczości na maila

 

Pozdrawiam.

 

A z szablonów będą tylko pasy na boku kadłuba. Oczywiście, że możesz poprosić o same maski.

 

Moje poszukiwania niestety nie przyniosły lepszych skanów kalek To na co napotkałem nie było lepsze od tego co już było tu zamieszczone.

Linie można oczywiście rozciąć - to nie będzie wielki problem ale trzeba będzie na to zwrócić uwagę by z pośpiechu nie popełnić błędu.

 

PW doszło i ... poszło już do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad kalkami czeka mnie jeszcze dużo pracy, żeby przerobić wszystko na wektory. Ten "jotpeg", którego wstawiłem to tylko wersja poglądowa, w małej rozdzielczości. Za kilka dni to wydrukuję i zadecydujecie ostatecznie.

 

 

1. Arek17

2. Botan

3. Patyk

4. Marcin M. [2x]

5. Sławko (szablon)

6. kornik_69 [2x]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Dodać oczywiście muszę, że ilość miejsca na papierze do kalkomanii jest ograniczona, więc gdyby miało się nie zmieścić wszystko, będę musiał wykreślić z listy ostatnie osoby, dla których miejsca nie brakło. Ale myślę, ze tak nie będzie.

 

Zawsze możesz zrobić na drugiej kartce a to co zostanie sprzedać przez jakiś portal aukcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poprawiłem kolorki, dodałem napisy 101 na pokrywy podwozia przedniego, oraz zmieniłam pasy na skrzydła. Dam dużo prostych, będzie trzeba sobie dociąć wedle potrzeb. Poprawiłem też napisy "Republic of Poland" - Teraz rozmiar i odstęp miedzy literami jest w porządku prawda?

Kalki%20Tu-154.JPG

 

Zaraz sprawdzę ile mieści mi się tego na kartce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga jedynka w dużym numerze jakaś krzywa jest.

 

Jeszcze jak chcesz mógłbyś dorzucić te żółte paski co są pod i nad drzwiami ale to już szczegół.

 

Za to mam pytanko co to są za napisy nad i pod szarymi obramowaniami?

 

Robisz kawał dobrej roboty, możesz zaczniesz dorabiać jako producent hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spostrzeżenie. Jedynki poprawię. Nad paskami pomyślę, chyba trzeba by po prostu narysować pełno żółtych kreseczek. Nie wiem jak z miejscem na kartce. Zrobię co się da. Szare obramowania są na okna drzwi, w samolocie jest ich 8. Teraz zauważyłem, że takie czerwone napisy są bodajże na 6 parach drzwi i to nie tak rzucające się w oczy jak na kalkach. Do poprawy. Usunę całkowicie górne napisy. Zostawię napisiki na 6 par drzwi, dorobię żółte paseczki.

 

Sprawdziłem, i miejsca na kartce starczy na 18 kompletów kalkomanii. A tylko jeden arkusz mam przezroczystej. Jeśli nie zejdzie wszystko w ramach forum - pójdzie na Allegro.

 

Zastanawiam się czy robić te szablony, czy rzucić ręcznikiem...

 

EDIT: Kalki poprawione! Widzicie coś jeszcze do czego można by się przyczepić? Usunąłem ramki luków, bo było to bez sensu, w tym miejscu jest linia podziałowa, więc jeśli ją zapuścić, świetnie sprawdzi się zamiast kalki. Wymieniłem orzełki, dodałem żółte paski, usunąłem niepotrzebne napisy na drzwi. Upakowałem wszystko ciaśniej, może teraz zmieści się więcej kompletów na jednym arkuszu papieru.

Kalki%20Tu-154%20v2.0.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kalki SĄ zrobione częściowo na podstawie skanu kalek za 15 ojro. W wielu miejscach są poprawione, troszkę dodałem. Rozwiązanie dla tych, którzy chcą wydać 10-15zł, a nie 70, 80, mając minimalnie gorszą jakość.

 

PS: To teraz zrobię instrukcję xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze poprawił szachownice

bied_200110_03-large.jpg

kalkitu154v20.jpg

 

duża po lewej oryginał, po prawej zmieniona. Łatwiej takową wyciąć aby nie było tej ramki (która jest widoczna na lewej dużej szachownicy)

 

Rozumiecie o co mi chodzi?

 

Edit: hmm chociaż sam juz nie wiem czy ta ramka jest czy nie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.