Skocz do zawartości

Temat techniczny - szablony, kalki, dostępność modeli


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 358
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kwestia czasu i jakas firma wyda ten model z naszymi kalkami .... A mowili mi ,ze w tym hobby liczy sie cierpliwosc

 

Zvezda przeciez Rosyjska , wydadza poprawiony model , bo juz takiego Tupoleva maja w skali 1/144 - teraz poprawia + kalki dorzuca.

Jak ktos zna rosyjski moze meila wyslac office@zvezda.org.ru i sie zapytac ile bedziemy czekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obwódka i na 101 była:

0362392.jpg

 

Dobra. Upchnąłem 24 komplety na jednym arkuszu papieru. Tak to wygląda

Kalki%20A4%20v.2.JPG

 

1. Arek17

2. Botan

3. Patyk

4. Marcin M. [2x]

5. Sławko (szablon)

6. kornik_69 [2x]

7. P@weł

8. ZIO BY NAITT

9. Roobert [2x]

 

Wszystko się zgadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jestem tu nowy . Muszę śmiało powiedzieć , że nie zalogowałbym się tutaj gdyby nie ten temat . Drogi Lucas HS . Jeśli mógłbym prosić o 2 sztuki tych kalek to byłbym zaszczycony . Również jak wy pragnę oddać cześć wszystkim , którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem . Zgłaszam się do projektu jednak mój model będzie dopiero po 20. maja . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisz także i mnie na komplet kalek i szablonów. Może kiedyś zrobię naszą stojedynkę...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Arek17

2. Botan

3. Patyk

4. Marcin M. [2x]

5. Sławko (szablon)

6. kornik_69 [2x]

7. P@weł

8. ZIO BY NAITT

9. Roobert [2x]

10. Miltenek [2x]

11. Kermit

12. Aras45 [2x]

 

Czyli 16 kompletów kalek (17 szablonów) + ja dwa. Zostało 6 Zakładając, że druk uda się w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te obrazki co tu wklejam to zwykłe, skopresowane na potrzeby internetu JPG. Kalki będą ok Nie ma o co się martwić, mam fachową pomoc!

 

1. Arek17

2. Botan

3. Patyk

4. Marcin M. [2x]

5. Sławko (szablon)

6. kornik_69 [2x]

7. P@weł

8. ZIO BY NAITT

9. Roobert [2x]

10. Miltenek [2x]

11. Kermit

12. Aras45 [2x]

13. Kiemlicz

14. Ostach

15.Rafał_94

16. Stroju [x2]

17. Lucas HS [x2]

Został 1 komplet.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś zajrzałem do tego wątku. Warto chyba zrobić taki model...

 

Wychodzi chyba na to, że ja jestem tą "fachową pomocą" ale to chyba przesadne stwierdzenie. Kilka kliknięć w Corelu:

kalki%20by%20Ostach.jpg

 

Jest kilka opcji okien. Co wolicie? Coś proponujecie?

 

Obrysowanie kalek wyeliminuje to tło ze skanu i można coś dodać. Można też spróbować obrysować Orzełka na godle ale to wymaga testów jak to wychodzi w druku. Lucas właśnie testuje również obrysowane maski i wydają się być ok.

 

I czemu wszyscy tak tylko Corel i Corel... Pracuję też w Adobe Illustratorze i jest równie dobry albo nawet lepszy... Wygodniejszy dla mnie na pewno.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szablony takie wymalował nasz kolega ;-)

maski%20by%20Ostach.jpg

 

W poniedziałek będę mógł już podać dokładny koszt. Kasę zacznę zbierać po wydrukowaniu kalkomanii, żeby problemów nie było w razie jakiegoś niepowodzenia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taka mała uwaga ode mnie. Nie zapisujcię zdjęć w formatach JPG, bo wtedy np. kolor czerwony nie jest jednakowy, tylko w napisie występują różne odcienie czerwonego i mało apetycznie to wygląda. Już ładniej się prezentuje jako mapa bitowa BMP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jpg są tylko poglądowo. Drukowane będzie z pliku wektorowego. Potrzeba jeszcze testów na zwykłym papierze czy np z przejścia płynnego kolorów nie zrobią się paski itd. Popracujemy nad tym z Lucasem.

 

Czekam na sugestie. I czy napisy "RZECZPOSPOLITA POLSKA" itd są na oryginale lekko pochyłą czcionką czy prostą? Mnie się wydaje, że lekko pochyłe są...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Ostach ile ja się naszukałem tej czcionki ?

Nie mam niestety dostępu do programów takich jak Corel czy Adobe Illustrator bo pewnie też napis zrobiłbym w 5 minut

Pomoc kogoś kto umie się tymi programami posługiwać jest nieoceniona dla kogoś kto czasem coś próbuje amatorsko zmajstrować.

Co do orzełka to proponowałem Lucas'owi HS wstawienie gotowego godła ściągniętego np z wikipedii ale to co mu przesłałem miało nieco nieodpowiedni kształty. Może udało by się coś dobrej jakości znaleźć i podmienić całe godło ?

 

Dzięki za pomoc

 

Edit:

 

Ja także przyglądając się zdjęciom miałem wrażenie, ze napisy w oryginale są delikatnie pochylone. Chociaż to może być złudzenie bo są na zaokrąglonej powierzchni. Może przymiarki papierowego wydruku do modelu dały by pełniejszy obraz sytuacji.

 

Edit2:

 

Mając do dyspozycji ramki bez tła można pomyśleć by oszklenie pomalować jakimś przyciemnionym clearem. Wydaje mi się, że to by wyglądało lepiej niż taki nieprzeźroczysty szary ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Chcę zachować sobie trzeci komplet kalkomanii, dla pewnego eksperymentu rynkowego. Jeśli nie wypali dam znać, że są znów do wzięcia.

Na chwilę obecną skończył się wiec limit kalek.

 

EDIT:

Jedna osoba zrezygnowała, został jeden komplet.

 

1. Arek17

2. Botan

3. Lucas HS [3x]

4. Marcin M. [2x]

5. Sławko (szablon)

6. kornik_69 [2x]

7. P@weł

8. ZIO BY NAITT

9. Roobert [2x]

10. Miltenek [2x]

11. Kermit

12. Aras45 [2x]

13. Kiemlicz

14. Ostach

15.Rafał_94

16. Stroju [x2]

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.