Skocz do zawartości

Temat techniczny - szablony, kalki, dostępność modeli


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ta farbka w słoiczku to rzeczywiście wygląda całkiem jakby pasowała. Jednak gdy zrobiłem próbę na białej powierzchni to niestety ale ta czerwień jest o wiele za ciemna.

 

..no tak, tego się obawiałem czyli jednak za ciemna.

Gdyby wyszła tak jak w słoiku to musisz przyznać ,że byłby idealny.Trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 358
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...

To tyle teorii, która zresztą nie wydaje się być zbyt użyteczna, ponieważ wszystko zależy od koloru który zostanie wydrukowany na kalkomaniach. Zrobiłem taki wydruk na papierze fotograficznym ponieważ wydruk na papierze do kalkomanii daje taki sam rezultat, a następnie porównałem z paroma kolorami i wyszło mi, że dobre przybliżenie dają farbki:

Pactra: A07

Humbrol: Hu220

Gunze: H86, C58

Testor: MM4631 lub olejny MM1503

Vallejo Air: VA03

...

No właśnie - teoria teorią a praktyka swoje.

Zrobiłem dziś tyle prób z barwami czerwonymi, że dostałem kolorowego kręćka głowy i chyba muszę od tego odpocząć do jutra.

Ale zanim odpocznę to zdam relację co i jak.

 

To co zaproponował pilex7 wydaje się całkiem sensowne.

Zrobiłem próby z Gunze H86 i Humbrolem 220 - obie farbki przy sztucznym oświetleniu są identyczne Obie też mają bardzo przyjemną dla oka barwę. Waham się jednak czy one odrobine za ciemne nie są. Robiłem także testy z Vallejo 70947 (to jest matt więc żeby porównać właściwą barwę to naniosłem dodatkowo warstwę farbki bezbarwnej połyskowej) i ta farbka jest kapkę jaśniejsza od dwóch poprzednich.

 

Dzięki wydrukom kontrolnym z laserówki wydaje mi się, że jestem już dość blisko zarówno Gunze H86 / Humblor 220 jak i Vallejo 70947.

Dlatego mam pewną propozycję dla "rezerwowych"

Macie możliwość wybrać w jakiej tonacji czerwieni chcecie kalkomanie - dla każdego mogę nawet zrobić inną kolorystykę

Oczywiście przy założeniu, że wydruk z laserówki na kalkomanii będzie miał dokładnie te same kolory co na zwykłym papierze.

W takim wypadku może nie trzeba będzie nic dobierać i mieszać tylko pomalować gotową farbką.

 

Proszę więc o deklaracje co komu

 

Teraz już mogę udać się na odpoczynek.

Dobrej nocy.

 

Edit:

Witam;

Czy ja też mogę prosić takie kalki??

 

Pozdrawiam

Paweł

Oczywiście - tylko kalki czy razem z maskami ?

Na kalki już wpisuję Cię na listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sławko!

 

To ja w takim razie piszę się pod humbrola 220. Muszę przyznać, że nas rozpieszczasz maksymalnie

 

Pozdrawiam

Najwięcej czasu zajmują próby z porównywaniem wydruków z kolorami farbek. Dzięki różnym wydrukom uzyskałem całkiem sporą ilość próbek do porównania. Sama podmiana koloru na rysunku to 2 może 3 minutki a jak się uda cała operacja to nie będzie potrzeby mieszania i dopasowania farbek

 

Tak na marginesie to producent humbrola nazywa tę barwę czerwone ferrari a gunze wściekła czerwień. Z połączenia wychodzi mi wściekłe ferrari - coś chyba w tym jest

 

Edit:

Wpadłem jeszcze na jeden pomysł.

Na wszelki wypadek gdyby jednak wydruk na kalce miał nieco inną tonację to spróbuję na kalce wygospodarować trochę miejsca na odcinek kontrolny tak aby można go było próbnie nanieść na białą powierzchnię i ewentualnie dopasować farbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

To co zaproponował pilex7 wydaje się całkiem sensowne.

...

 

Dzięki

Chciałem tylko dodać, że sprawdzałem prawie wszystkie czerwone kolory dla tych farbek, których kolory wcześniej podałem.

Próbki były malowane na papierze powlekanym, żeby zminimalizować zjawisko chromatografii. Sprawdzałem tylko kolory typu Gloss. Revell i Tamiya nie mają takiej farbki która by odpowiadała RAL3018. Val MC nie sprawdzałem.

Jeszcze jedna uwaga: przy malowaniu kolorem czerwonym który dość słabo kryje – szczególnie farbki błyszczące – bardzo łatwo jest pomalować większą powierzchnię równomiernie, ale kolorem o większej jasności. To znaczy, że należy malować dość dużą ilością warstw, żeby uzyskać właściwy kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Dziękuję za otrzymane jak dotąd pieniądze. Nie dostałem jeszcze żadnego potwierdzenia od kolegi ZIO BY NAITT, wiec czekam na nie.

Pieniążków nie mam jak dotąd (co nie znaczy, że ich nie wysłali) od:

Arek 17,

Marcin M.

ZIO BY NAITT

Stroju

saxot

grzes

bożo wpożo

 

Te osoby (za wyjątkiem saxota i stroja, bo z nimi się dogadałem) proszone są o dokonanie przelewu, jeśli jeszcze tego nie dokonały. Jeśli pieniążki są wysłane, to spoko, nie musicie nawet już dawać znaku życia

Tylko czekać na przesyłkę. W sobotę rano idę na pocztę wysłać komplety osobom, których pieniądze mam już na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy można zapisać się na komplet 3 szt.?

Jeśli tak to niezwłocznie prześlę należność.

Mogę też poczekać bo jeszcze nie zdobyłem modelu Tutki.

 

Gratuluję organizacji i zapału!

 

Serdecznie pozdrawiam!

norbi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja listy rezerwowych:

 

Monthy - 1 kpl

arreis - 1 kpl

thefly22 - 1 kpl (z cyferkami 102) ... humbrol 220/gunze H86

Timi - 1 kpl (z cyferkami 102) ... humbrol 220/gunze H86

dedrey - 1 kpl

cinekf1 - 2 kpl (z cyferkami 102) ... humbrol 220/gunze H86

duders - 1 kpl

Bialabilagra - 1 kpl ... humbrol 220/gunze H86

norbi - 3 kpl

 

Humbrol 220 i gunze H86 na moje oko mają ten sam kolor a jeśli jest między nimi jakaś różnica to ja jej nie widzę.

 

Bialabilagra nie mam Model Mastera olejnego i raczej już mieć nie będę. pilex7 robił testy porównawcze MM 4631 , MM1503 i według niego to te same barwy co humbrol 220 i gunze H86 więc chyba nie będzie z tym problemu. Dzięki za pomoc pilex7

 

Prace nad kalką trochę jeszcze zajmą mi czasu ale postaram się aby wydruk końcowy zrobić przed końcem przyszłego tygodnia. Mam nadzieję, że rezerwowi tyle jeszcze wytrzymają Po za tym i tak muszę poczekać na maski od Lucasa by móc wysyłać komplety.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie wraz z szablonami zostały wysłane listem poleconym priorytetowym na podany adres Panom:

Botan

Kornik_69

P@weł

Roobert

Miltenek

Kermit

Aras45

Kiemlicz

Ostach

Rafał_94

Stroju

koszmix

pgreg

mh76

 

Reszta przesyłek czeka na wysłanie, bo jeszcze nie dostałem pieniążków. W sobotę kolejna partia pójdzie.

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Nie priorytetowym, bo Pani powiedziała, że i tak listy wyjdą jutro, więc tak, czy tak dojdą w poniedziałek. Nie było sensu dopłacać. Liczę na zrozumienie, pozdrawiam raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie - czy można jeszcze poprosić o jeden komplecik tych kalek?

 

Pozdraiwam

Już wciągam Cię na listę:

 

Monthy - 1 kpl

arreis - 1 kpl

thefly22 - 1 kpl (z cyferkami 102)

Timi - 1 kpl (z cyferkami 102)

dedrey - 1 kpl

cinekf1 - 2 kpl (z cyferkami 102)

duders - 1 kpl

Bialabilagra - 1 kpl

norbi - 3 kpl

Pawel90 - 1 kpl

mydlo - 1 kpl

 

Ponieważ duża grupa rezerwowych zadeklarowała, że chce kalki o kolorze najbardziej zbliżonym do humbrol 220/gunze H86 to w takim kolorze postaram się wydrukować domyślnie dla wszystkich pozostałych. Jeśli jednak ktoś chciałby inaczej to niech da znać - dla niego będzie wersja "na życzenie" . Wielkiego wyboru jednak nie ma - humbrol 220/gunze H86 lub vallejo 70947 albo to co użył Lucas HS. Jednak użycie w pliku tego samego koloru co Lucas HS może nie dać dokładnie tego samego na wydruku kalkomanii ze względu na inną technikę drukowania i inne urządzenia użyte do jej wykonania. Proszę mieć to na uwadze.

 

Edit: aktualizacja listy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sławko!:)

 

Dzisiaj wpłacam kasę na konto.

 

Pozdrawiam

Chwilunia nie tak szybko

Primo to nie podałem numeru swojego konta - nie mam wspólnego rachunku z Lucasem HS

Sekundo to pieniążki zbierał będę dopiero jak zrobię wydruk i będzie się on nadawał do użycia.

Tak jak już napisałem wcześniej pracę postaram się zakończyć przed następnym weekendem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rewolucją ...

Przyglądając się wydrukom z laserówki (na zwykłym papierze) i wydrukom z atramentówki (na papierze foto) zauważyłem, że kolory z atramentu są jakby czystsze i żywsze a do tego jakość niektórych detali jest lepsza. Może nie na pierwszy rzut oka ale po dokładniejszym oglądnięciu.

I taka myśl mnie naszła - zakupić czyste kalki do drukowania na atramentówce i dopiero na nich dokończyć prace

Taki zakup jednak wiąże się z pewnymi opóźnieniami - musiałbym poczekać na dostawę zakupionych czystych arkuszy. Namierzyłem już nawet sklep w USA gdzie takie kalki mógłbym nabyć ale nie ma tam informacji jak długo trwać może przesyłka pocztowa.

Co Wy na to ?

 

Edit:

Witam! wiem, że trochę późno zauważyłem ten temat... Ale jeśli można to ja też pisałbym się na jeden komplet!

Jeszcze Ci się udało

Lista rezerwowa całkiem duża już się zrobiła. W tej chwili nie mam dokładnej informacji co do ilości dostępnych wolnych masek - muszę poczekać na przesyłkę od Lucasa. Na tę chwilę powinno wystarczyć dla wszystkich z listy. Jeśli będą nadal chętni to stworzy się listę rezerwową V2 i trzeba będzie się zastanowić co dalej by nie zostawić potrzebujących bez wsparcia

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat się rozrasta i chętnych nie ubywa wręcz przeciwnie. Mam przeczucie że może skończyć się małą manufakturą hehehe . Ale to dobrze że macie zapał i wiedzę oraz że chcecie się rezultatami waszej pracy dzielić z innymi.

 

Chętnie wziąłbym udział w projekcie ale na razie brak czasu, umiejętności i modelu więc będę wiernie kibicował.

 

 

PS ten papier na którym drukujecie jak się nazywa. Można go dostać w Polsce czy trzeba sprowadzać z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.