Skocz do zawartości

Temat techniczny - szablony, kalki, dostępność modeli


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 358
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę że temat się rozrasta i chętnych nie ubywa wręcz przeciwnie. Mam przeczucie że może skończyć się małą manufakturą hehehe . Ale to dobrze że macie zapał i wiedzę oraz że chcecie się rezultatami waszej pracy dzielić z innymi.

 

Chętnie wziąłbym udział w projekcie ale na razie brak czasu, umiejętności i modelu więc będę wiernie kibicował.

 

 

PS ten papier na którym drukujecie jak się nazywa. Można go dostać w Polsce czy trzeba sprowadzać z zagranicy.

Oj temat nam rośnie jak ciasto drożdżowe na słońcu

Wiedza natomiast rośnie w miarę szperania i oglądania kolejnych fotek w necie

To forum właśnie jest po to by móc się dzielić doświadczeniami

 

Nie wiem na jakim nośniku dokładnie drukował Lucas HS. Ja początkowo chciałem drukować na produkcie Techmodu ale ostatecznie zrobię to chyba na kalce do atramentówek. Tak na szybko to znalazłem coś takiego w sklepie zagranicznym - EXPERTS-CHOICE DECAL FILM i już złożyłem zamówienie. Niewykluczone, że można takie artykuły dostać także i u nas.

 

Sławko ile arkuszy potrzeba tego papieru? Rozumiem, że chodzi o przeźroczysty nośnik. Może coś uda mi się załatwić

To zależy jak szybko dostanę zamówione arkusze i jak bardzo rezerwowi będą w potrzebie . Zamówiłem tyle, żeby mi jeszcze zostało na przyszłe prace więc na kalki do tutki nie powinno zabraknąć. Natomiast może zabraknąć masek bo te zostały już wykonane. W takim przypadku należało by chyba uśmiechnąć się do Lucasa o zamówienie dodatkowych masek Tak, chodzi o przeźroczysty nośnik bo biały jest cały samolot a dodatkowo to nie trzeba wtedy wycinać idealnie po krawędziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać jeszcze parę własnych zdjęć Tutki, tyle że jakość średnia, bo zdjęcia robione były jeszcze kliszówką.

 

A z ciekawości pytając - nie myśleliście o wykonaniu całej flotylli maszyn 36SPLT? Oczywiście prócz Jaczka, bo tego niestety żadnego modelu nie ma.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku należało by chyba uśmiechnąć się do Lucasa o zamówienie dodatkowych masek

No byłoby to do wykonania Będę potrzebował tylko i wyłącznie konkretnej ilości, ile tego chcecie. Wyjdzie koło 3zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać jeszcze parę własnych zdjęć Tutki, tyle że jakość średnia, bo zdjęcia robione były jeszcze kliszówką.

 

A z ciekawości pytając - nie myśleliście o wykonaniu całej flotylli maszyn 36SPLT? Oczywiście prócz Jaczka, bo tego niestety żadnego modelu nie ma.:(

Obecnie rozglądam się za zdjęciami ukazującymi poszczególne detale a w szczególności za napisami informacyjno-ostrzegawczymi na kadłubie.

Zbudowanie całej flotylli - czemu nie, temat bardzo wdzięczny. Myślę, że w chwili obecnej wielu z nas chce się skupić właśnie na tej maszynie a w przyszłości nie jest wykluczone, że będą i pozostałe. No chyba, że już teraz są chętni, którzy rozpoczną budowę innych statków powietrznych 36SPLT

 

Lukas HS na tę chwilę wystarczy dla wszystkich - poczekajmy jak uzbiera się więcej spóźnialskich dla których już nie będzie masek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości pytając - nie myśleliście o wykonaniu całej flotylli maszyn 36SPLT? Oczywiście prócz Jaczka, bo tego niestety żadnego modelu nie ma.:(

 

Jak-40 1:72 żywica http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=19964

 

Jak-40 vacu http://modelingmadness.com/reviews/mod/russia/attardyak40.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

 

Jestem pełen uznania dla profesjonalizmu, z jakim podchodzicie do tematu i pełen podziwu, jak to wszystko jest dobrze zorganizowane.

 

Jeśli można jeszcze, to ja również chciałbym się zapisać na listę oczekujących do Sławka na komplet(maski+kalki), czerwony kolor-Hu220

i z czasem też mi się nie spieszy-prędzej niż wakacje sie do niego nie zabiorę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista się nadal powiększa

Ale od teraz zapisuję warunkowo - tzn zaczyna brakować gotowych masek.

Jak dojdzie do mnie przesyłka od Lucasa to będę wiedział dokładnie ile mam do dyspozycji. Jak rzeczywiście zabraknie to trzeba będzie się zastanowić nad zamówieniem kolejnej partii masek. Z tym jednak wstrzymałbym się aż do czasu gdy dotrze do mnie zamówiony papier kalkowy i zrobię dobre wydruki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kalkomania juz w Lublinie dotarła cała i zdrowa, powiem ze Kolega Lucas HS sprawił sie znakomicie. Teraz tylko czekac na zviezowego tupolewa i do dzieła.

Jeszcze raz wielkie dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chyba trochę się spóźniłem. Czy można jeszcze zamówić? Czy cena taka jak na 11 stronie? Czy można jeszcze gdzieś dostać model za rozsądną cenę? Pozdrawiam

To się okaże jak odbiorę przesyłkę od Lucasa - dziś dostałem tylko awizo z poczty. Dopisuję Cię warunkowo jak wystarczy masek.

Jeszcze trochę pracowałem nad udoskonaleniem mojej wersji kalek więc ilość kompletów na arkusz może być inna niż u Lucasa a co za tym idzie - koszt będę musiał przekalkulować. Mam nadzieję, że zmieszczę się w tej kwocie co wcześniej rozsyłał Lucas HS. Numer konta i końcowy koszt podam jak już będę miał wydrukowane gotowe kalki.

Co do dostępności modelu ... w tej chwili to unikat - wiele osób oczekuje na nową dostawę, która powinna dotrzeć około 20 maja (info ze sklep gdzie mam zamówioną sztukę).

 

Bardzo proszę o odpowiedź.

Nie tak nerwowo , nie przesiaduję przed kompem 24h/dobę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławko, kilka elementów z Twojego rysunku trzeba było przeskalować, także nie rozpędzaj się tak

Wyślę Ci poprawny rysunek, jak wszystko dopracuję, tym czasem mykam na koncerciwo ;-)

 

Dzięki Panowie za miłe słowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławko, kilka elementów z Twojego rysunku trzeba było przeskalować, także nie rozpędzaj się tak

Wyślę Ci poprawny rysunek, jak wszystko dopracuję, tym czasem mykam na koncerciwo ;-)

 

Dzięki Panowie za miłe słowa!

Właśnie w celu sprawdzenia poprawności wymiarowej wysłałem plik do konsultacji

Miłej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najświeższa aktualizacja listy "rezerwowych":

 

Monthy - 1 kpl

arreis - 1 kpl

thefly22 - 1 kpl

Timi - 1 kpl

dedrey - 1 kpl

cinekf1 - 2 kpl

duders - 1 kpl

Bialabilagra - 1 kpl

norbi - 3 kpl

Pawel90 - 1 kpl

mydlo - 1 kpl

 

Lista "warunkowa":

JarekS - 1kpl

Mariano - 1 kpl

tomaszekpoz - 2 kpl

Solbus - 1 kpl

Bercik - 2 kpl

JW - 2 kpl

lucass_krk - 1kpl

 

Domyślnie w tej wersji kalek, którą preparuję znajdą się oba zestawy cyferek 101 i 102. Kolorek jak się uda to będzie zbliżony do gunze H86/humbrol 220.

 

Edit: Dopisani kolejni chętni

Edit 2: Sorki Bercik za przeoczenie - już poprawiłem listę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.