Skocz do zawartości

Temat techniczny - szablony, kalki, dostępność modeli


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Mój model przyjdzie jutro/po jutrze

Dzięki za materiały! Ten pierwszy obrazek. Co to za kalki? Bo chyba nei te Francuskie. Masz jak załatwić większy skan?

Przydadzą się. Ja zbieram dokumentację zdjęciową, jak będę miał już tyle ile trzeba, to opublikuję w folderze na Picasie i dam linka.

 

PS: Cinek, masz jakieś kalki, czy czekasz na szablony? Ciekawość tylko.

Mam nadzieję, że damy rade narysować w Corelu co trzeba z Saxotem...

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 358
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kalki są jakiejś brazylijskiej firmy, nazwy nie znam. Recenzja tych kalek jest na Plastikowe.pl.

Jak przyjdą kalki z francji to zeskanuję je i sam może przetrasuję w Corelu

 

Jak chcecie to skany macie załatwione, tylko niech kalki dojdą

 

Jeśli mogę coś zasugerować z tym projektem to jak już narysujecie co trzeba to dajcie sobię spokój z szablonami. Drukujcie kalki na laserze! Tutka jest biała więc nie trzeba robić projektu z białym poddrukiem. Będzie idealnie.

Taka moja mała sugestia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój projekt będzie ciut "inny". Mam prośbę. Czy ktoś posiada wiedzę czy materiały z wymiarami samolotu? 1:1 oczywiście. Musze sobie to i owo przeskalować.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem gotów dołączyć do projektu o ile zdobędę model i kalki/szablony. Model mam już zamówiony w sklepiku ale zgodnie z informacją zwrotną dostawa spodziewana jest dopiero około 20 maja

Te francuskie kalki rzeczywiście dość drogie i z ich zakupem to muszę sprawę jeszcze dobrze przemyśleć.

Myślę też nad szablonami bo to może okazać się tańsze i może być lepszy efekt końcowy. Niestety nie wszystko da się w tej skali zrobić szablonami.

Jeśli mogę coś zasugerować z tym projektem to jak już narysujecie co trzeba to dajcie sobię spokój z szablonami. Drukujcie kalki na laserze! Tutka jest biała więc nie trzeba robić projektu z białym poddrukiem. Będzie idealnie.

Godło i napisy chyba jednak lepiej było by mieć kalkowe - może tak jak Cinekf1 proponuje ? Mam w pracy dostęp do takowej drukarki i jak bym zdobył czyste podkłady do kalek to mógłbym spróbować wydrukować to co potrzeba. Co prawda nigdy nie drukowałem jeszcze kalek ale to chyba nie takie trudne z odpowiednim materiałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia, że jak już produkować to dla wszystkich. Też jestem zdania po przemyśleniu sprawy, ze godła i napisy zrobić trzeba jako kalka. Nie jest to duże, więc na pewno na jednej kartce do kalkomanii (mam taki papier). Zmieści się oznaczeń dla 10, 15 osób.

Model już mam. Teraz będę kombinował z kolegą odnośnie oznaczeń. Jeśli ktoś może zaoferować pomoc w projektowaniu, lub ma doświadczenie w robieniu własnych kalkomanii, to bardzo proszę o takową pomoc. Im szybciej tym lepiej chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Poszukuję pilnie skanu kalkomanii do tematowego samolotu, rzecz jasna w rządowym malowaniu. Na podstawie skanu mam zamiar wykonać najpotrzebniejsze kalkomanie. Mam już sprecyzowane które elementy jaką techniką wykonam.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw kalek z drobnicą + szablony do większych powierzchni chętnie bym nabył , to najlepsze rozwiązanie bo i większe powierzchnie wykonane od szablonu będą lepiej wyglądać.

 

Im szybciej tym lepiej chyba?

 

Wolę później za to lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw kalek z drobnicą + szablony do większych powierzchni chętnie bym nabył , to najlepsze rozwiązanie bo i większe powierzchnie wykonane od szablonu będą lepiej wyglądać.

Dokładnie to tego samego doszedłem ostatecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw kalek z drobnicą + szablony do większych powierzchni chętnie bym nabył , to najlepsze rozwiązanie bo i większe powierzchnie wykonane od szablonu będą lepiej wyglądać.

W tym wariancie pozostanie kwestia doboru i zgrania odcieni farbki do malowania od szablonu i nadrukowanej na kalkomanii ale to powinno się po kilku próbach udać. Jeśli komuś uda się wykonać maski bądź znaleźć kogoś kto może to zrobić to ja chętnie bym się pisał na jeden komplet.

 

Panowie.

Poszukuję pilnie skanu kalkomanii do tematowego samolotu...

Skan byłby bardzo pomocny jeśli ktoś takowym dysponuje a jak nie to trzeba będzie wykonać we własnym zakresie. Niestety w kwestii projektowania i wykonania własnoręcznego kalek jestem kompletnie zielony Przydała by się pomoc kogoś bardziej doświadczonego.

Jednak żeby nie siedzieć i nie czekać na gotowca pokombinuję z wykonaniem napisów i godła zwłaszcza, że napisy nie są szczególnie trudne do wykonania a i rysunek godła można bez problemu z netu ściągnąć. Będę miał tylko problem ze skalowaniem bo modelu jeszcze nie mam a próbne wydruki (na zwykłym papierze) najwygodniej byłoby mi porównać z modelem.

 

Edit:

To może od razu zadam pytania:

1. Jaka powinna być wielkość napisów na kadłubie ?

2: Jakie rozmiary ma godło pod kabiną pilotów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, ale to wszystko jest już zrobione

Skan mi potrzebny do kilku pierdół.

 

Kalki zrobię dla wszystkich.

 

A koloru nie trzeba będzie dobierać, bo elementy malowane nie będą stykać się z kalkomanią.

 

Pzdr!

Szukajcie skanów ludzie ;-)

 

Gdyby na szablonie były pasy, szachownica, napis i numer 101

Dokładnie tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Jeśli taki projekt wystartuje to na pewno się do niego zgłoszę. Model kupiłem dziś na ebay. Kalki zamówiłem od francuskiego producenta. Wszystko powinno dotrzeć do mnie 28 kwietnia. Jeśli uda Wam się wykonać i rozpowszechnić szablony (lub kalki) to będzie już spora grupa modelarzy gotowych do zaczęcia modelu.

 

Mam nadzieję, że uda nam się ten projekt zrealizować. Uważam, że warto.

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, ale to wszystko jest już zrobione

Nie wiedziałem, że prace są już tak bardzo zaawansowane.

To bardzo dobra wiadomość

Poszperam za skanami kalek i jeśli coś znajdę to dam znać.

Dziś zakupiłem czyste arkusze kalkowe Techmodu i będę mógł poeksperymentować z tym wynalazkiem - zobaczymy jak to się zachowuje w druku i nakładaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te arkusze to masz do laserowej, czy tuszowej?

Szczerze to teraz mam zagwozdkę

Wydawało mi się, że do atramentówek nie robią...

Muszę chyba podpytać samego producenta co on na to bo na kalkach nic nie jest napisane tak samo zresztą jak na stronie w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie trafiłem na to forum poniewaz szukałem jakis wiadomosci jak zdobyc kalkomanie do modeli samolotów i smigłowcow rządowych i widze ze sa jakies z tym problemy więc jak by była możliwość zdobycia (zakupienia) takiej kalkomani chociazby na TU 154 ktorego mam zamiar nabyć i skleic to byłbym zainteresowany

pozdrawiam Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Zakończyłem wszystkie prace związane z kalkami i szablonami... których nie będzie. Piszę już o co dokładnie chodzi. Ano o to, że wieeeele pracy kosztowałoby mnie dopasowanie wszystkiego, żeby szablony pasowały idealnie do modelu. Z szablonów samoprzylepnych będą więc tylko pasy wzdłuż kadłuba (ogon i silniki trza zamaskować samemu, ale nie jest to trudne). Kalkomanie wyglądać będą tak:

Kalki%20Tu-154.JPG

 

Cena nie powinna przekroczyć 10zł, może wyniesie nawet 5-7zł + przesyłka. Dokładny koszt podam jak zawędruję do firmy od szablonów.

 

Co wy na to? Ile byłoby chętnych? Zbieram już poważną listę, żeby wiedzieć ile tego naprodukować. Dam wam czas do niedzieli, do godziny 15. Potem może braknąć dla osoby, która nie zgłosiła się tutaj, w tym wątku.

 

Dodam, że nie ma 100% pewności, że projekt dojdzie do skutku, tj. szlag trafi drukarkę, ukradną mi papier do kalkomanii, czy wpadnę pod samochód. Takie okoliczności mogłyby utrudnić projekt grupowy

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.