Skocz do zawartości

[HUMVEE] M998 I.E.D. GUN TRUCK


Peter 1410

Rekomendowane odpowiedzi

Wydał mi się, Piotrze, nieco za ciemny. I w sumie nie wiem, czy Pactra A25 to najlepszy wybór na piaskowe Humvee.

Może to wina zdjęć, skoro zbiornik jest pożółkły, a na fotkach wydaje się biały W rzeczywistości może być, głupio zabrzmi, bardziej piaskowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

....będę chciał zrobić półkę pod radiostację,w pierwszym moim zamierzeniu miała być z karty telefonicznej,ale puszkowe blaszki będą chyba lepszym materiałem)Spróbuję może się uda.

Pozdrawiam Piotrek

 

Jak masz dostęp do nalepek i drukarki - wydrukuj sobie na naklejce lustrzanie stoliczek wzięty z jakiejkolwiek fotki blach Eduarda (a może ktoś ma nie wycięty i Ci zrobi skana blachy) przylep od "spodu" blachy - i nożyczki i skalpelek do roboty.

Ja mam prościej - drukuję na papierze i wycinam.

Z tym że wydruk na jakimś twardszym papierze niż "zeszytowy" i dodatkowo usztywnienie przed wycinaniem superglue w 35 powinien dać dostateczną sztywność a łatwiej ciąć niż blachę.

 

Z takich wydruków można całkiem ciekawe namiastki blach robić - patrz moja dziurkowana osłona na M2 w GROMowskim Humvee i kosz przy M2 na magazynki. - wsio papier.

 

th_PC310178_resize.jpg

 

Wszystkie blaszki teraz będę skanował lub dobra fotka - i nawet nikt o piractwo nie może się czepiać - nawet z tego powodu z którego robiłem osłonkę - sam ją wyrzuciłem do śmieci przez przypadek, a i zepsuć jakąś część nie problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki BaldPumo Co do koloru,wydaje mi się,że Pactra A25 jest idealna (może to wina fotek,wyszły wyjątkowo ciemne,w słabym świetle) A Wy Panowie jakimi kolorami malujecie pustynne humvee?Myślę o kilku pustynnych humvee,więc chciałbym mieć pewność co do wyboru koloru.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby prosta sprawa, a jednak...

 

Swojego Avengera z Pustynnej Burzy pomalowałem Humbrolem 93 Desert Yellow. Nie zwracałem wtedy jeszcze specjalnie uwagi, czy jest idealnie odpowiedni - dobrałem "na oko" z posiadanych farb. Teraz Dumvee maluję Model Masterem 2136 US Army/Marines Gulf Armor Sand (emalia, odpowiednik akrylowy - Model Master 4812). Sugerowałem się wieloma opiniami znalezionymi w sieci. Widziałem jednak opinie, że jest to kolor bardziej odpowiadający piaskowemu z okresu Pustynnej Burzy, a odpowiedniejszym kolorem dla współczesnych pojazdów USA jest Model Master 1706 Sand (emalia, odpowiednik akrylowy - Model Master 4720), który nieco bardziej odpowiada oficjalnemu kolorowi CARC Middlestone, niż MM 2136. Numer FS dla MM 1706 to FS 33531. Temu numerowi FS odpowiada Pactra A123 Pale Stone.

 

Na konkretnych przykładach:

- Trumpeter w swoim M1117 Guardian podaje właśnie kolor MM 1706 oraz jako odpowiednik Humbrola 121 Pale Stone - ten Humbrol jak dla mnie jest zdecydowanie za jasny;

- Italeri dla swojego Abramsa z OIF także proponuje MM 1706;

- Tamiya dla swoich modeli pojazdów z OIF proponuje swoją farbę TS-46 Light Sand. Z kolei wg przeliczników dla MM 1706 jest podawana inna farba Tamiyi - XF-59 Desert Yellow.

 

Krótko - ja bym wybrał jednak MM 1706 lub szukał odpowiedników. Może wspomniana Pactra A123?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kuba Dobór farby okazuje się bardzo trudny Na dzień dzisiejszy posiadam Pactrę A25,mam jeszcze A96 Sandgelb i mam jeszcze Humbrola 121 Matt Pale Stone (trochę jest za jasny,choć już sam nie wiem )Wstrzymam się z malowaniem,zamówiłem farbę Model Master 4812,Tomasz swojego gun trucka malował tą farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prace nad gun truckiem znowu ruszyły (z powodu wątpliwości co do właściwego koloru nadwozia,były wstrzymane ) Zakupiłem farby Model master 4720 (ten kolor najbardziej odpowiada pustynnemu malowaniu humvee)

th_P1060492.jpg

Zakupiłem jeszcze mały zestaw Trumpetera M16A4 (jest wypasiony )

th_P1060490.jpg

th_P1060491.jpg

Pozdrawiam Dzięki Wielkie: Kuba i Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Prace nad gun truckiem trwają Spróbowałem dorobić kosz na kanistry(niestety zabrakło umiejętności,zrezygnowałem z kosza )Na dzień dzisiejszy humvee wyglada tak:

th_1-3.jpg

th_2-3.jpg

th_3-4.jpg

th_4-3.jpg

th_6-2.jpg

th_1-6.jpg

th_2-4.jpg

th_3-5.jpg

Zamiast kosza będzie tablica (mam nadzieję że dałem dobrą)

th_4-4.jpg

Pamiętacie mojego pierwszego humvee?Strasznie mnie drażnił,pomyślałem że może zrobię inny pojazd (humvee z granatnikiem) Zobaczymy co z tego wyjdzie (do tematu ambulansu jeszcze wrócę)

th_5-2.jpg

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie mojego pierwszego humvee?Strasznie mnie drażnił,pomyślałem że może zrobię inny pojazd (humvee z granatnikiem) Zobaczymy co z tego wyjdzie

 

dobra demolka nie jest zła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witajcie.

Model dziś skończyłem.Model zrobiony prosto z pudełka,dodałem skrzynki amunicyjne z zestawu Tamki i jeden karabin z zestawu trumptera.Szału nie ma(ale bardzo się cieszę,że go ukończyłem)

th_9-4.jpg

th_1-11.jpg

th_8-4.jpg

th_4-9.jpg

th_3-9.jpg

th_6-6.jpg

th_7-4.jpg

th_10-4.jpg

 

Szczęśliwego Nowego Roku 2011 Szanowni Panowie.Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.